Ha valaki közgazdász akar lenni külföldön, akkor Mo-n semmi értelme lediplomázni mert az itteni papír pl Angliában semmit nem ér?
A magyar számviteli törvények ismeretével nem sokat érsz Angliában, ha kiegészíted valami nemzetközi számviteli ismereteket adó tanfolyammal (pl. ACCA) akkor valószínűleg hívnának majd valahova interjúzni, ha beadogatod az önéletrajzodat pár helyre.
De ha valaki elvégzi a corvinuson a számvitelt.
1. Azért nem 210 ezerért dolgozik(úgy írod, mintha amúgy az valami éhbér lenne.. :D), mert valószínű könyvvizsgáló céghez megy, ismertebb nevén BIG4 cég, ahol azért kicsit jobbak a bérek jelenleg.
2. Az ilyen BIG4 cégek (Deloitte, PwC, EY, KPMG) Angliában is megtalálhatók. Belső pályázaton keresztül is lehet, hogy ki tud menni Angliába az illető. AZ ACCA amúgy is elvégezhető a PwC akadémiáján, amit Angliában mindenhol elismernek.
A közgazdász bére meg nem pár százalékkal emelkedik, nagy különbségek vannak a senior és a junior pozíciók közt. Plusz ha valaki a vezetőségbe bekerül, ott már elenyésző a különbség a nyugati bérekhez képest. Nézd meg hány angliai, német, olasz stb.. vezetője van mondjuk egy magyar telekommunikációs vállalatnak(a magyar vezetők mellett, mielőtt azzal jönnél, hogy magyarokat direkt nem tesznek be ilyen helyekre). Biztos nem jöttek volna ide, ha akkor különbségek lennének.
A 2% olyan hatalmas szám? :D
A pályaelhagyó jelentheti azt is, hogy valaki informatikai diplomával hr-es lesz.
"Külföldi munkavállalás a végzettség megszerzése után: Corvinus Gazdaságtudományi Kar 20.9%. Pályaelhagyók száma 2%"
Ezzel pont engem és a 45-ben leírtjaimat igazolod, mert a legrosszabb esetben ha az a 2% aki pályaelhagyó az mind a külföldi munkavállalók közt fordul elő, akkor a külföldi munkavállalók közt 10% lenne a pályaelhagyó. Tehát legrosszabb esetben is csak minden 10. külföldön dolgozó BCE-GTK-s nem dolgozna a szakmájában, ami még mindig nem jelenti azt, hogy biztos WC-t pucol.
A kérdés a közgazdászokról szól nem csak a Corvinusosokról.
Aki ilyen "elit" egyetemre jár és ilyen álmokat dédelget, annak van annyi eszecskéje, hogy nem csak kihuppan külföldre a diplomájával, hanem megtervezetten megy ki. Gondolok itt arra, hogy kihasználja például a COrvinus elég jó nemzetközi lehetőségeit, például AIESEC, ERASMUS, Kellner ösztöndíj. Amire kint lesz külföldön, már lesz külföldi munkatapasztalata vagy kutatott külföldön, töltött el időt külföldi felsőoktatási intézményben, esetleg meg is kezdett egy mesterszakot.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!