Ha valaki közgazdász akar lenni külföldön, akkor Mo-n semmi értelme lediplomázni mert az itteni papír pl Angliában semmit nem ér?
Kérdező, külföldön kisebb városokban, vidéki helyeken magyarként nem fognak felvenni, maximum ha már annyira hiányszakmában vagy, hogy rád vadásznak a munkáltatók.
A külföldi vidéki helyeken (ami nem egy nagyváros és főleg nem multik vannak ott, de legalábbis nem nemzetközi gondolkodású vezetők), mindenki utolsónak venne fel egy külföldit.
Szerinted ha idejön egy román, szlovák, lengyel, stb. ember hogy munkát akarna, akkor őt csak úgy felveszik? Maximum akkor ha nincs magyar jelentkező, ő pedig közel anyanyelvi szinten beszéli a helyi nyelvet. Ugyanez igaz rád is magyarként külföldön. Értelmiségi, szellemi munkára vidéki helyen, kisvárosban sehol a világon nem vesznek fel külföldit. (Hacsak nem kifejezetten a külföldisége a lényeg, pl a mi giminkben is volt amerikai angoltanár, de az más).
Ekezetek nelkul irva – kulfoldon szakmai tapasztalat es nyelvtudas nelkul nehez barmilyen teruleten elhelyezkedni. Ha kulfoldon vegzed az egyetemet/foiskolat (legyen az kozgazdasagi vagy egyeb), akkor a nyelv mar nem problema, a szakmai nyelvet is ismerni fogod. Kulfoldon elkezdeni egyetemet nem lehet (mert kerik a nemzetkozi nyelvvizsgat) es nem is erdemes megfelelo szintu nyelvtudas nelkul, aminek kb eros kozep-felsofoku szintnek kell lennie (kulonben tenyleg nem erted meg, hogy mit mond az eloado es nem fogsz tudni 1500 szavas esszet irni marol holnapra).
A magyar vegzettseget elfogadjak, ezzel nincs problema, de tapasztalatom szerint csak akkor, ha van hozza gyakorlat. Meghozza olyan vallalatnal, aminek a nevet ok is ismerik (tehat vmelyik multinal). Ha multinal, gazdasagi teruleten dolgozol, vmennyire biztosan hasznalni fogsz legalabb egy idegen nyelvet, de gazdasagi teruleten az a legjobb, ha reszt vettel vmilyen, kulfoldon is elfogadott szakmai kepzesen (ACCA, AAT, stb). Ezek koltseges kepzesek, ha szerencsed van, kifizetik, ha nem, meggondolando, hogy finanszirozd es hosszu tavu befektetesnek tekintsd.
A peldadnal maradva, szakmai kezdonek nem fognak felvenni se kis, se nagy ceghez. Par ev magyar tapasztalattal es jo nyelvtudassal palyazhatsz mar szakmai poziciokra, de alapvetoen elso alkalommal kicsit tobbet kell bizonyitanod. Nehany ev kulfoldi szakmai tapasztalat utan mar nem sokban fogsz kulonbozni a tobbi helyi jelentkezotol – fuggetlenul attol, hogy hol vegezted az egyetemet.
Londonban dolgozik párszázezer magyar.
De szerintem két kézen meg lehet számolni, hogy abból mennyi a pénzügyi szektorban.
Akkor én linkelek is valamit, nem csak leszidom a fejed. :)
Például Eltéről van aki külföldön helyezkedik el, de mint láthatod, az alapszakod után nem árt mondjuk egy 1 éves MSc-t megcsinálni Angliában.
Corvinusról is vannak akik külföldre mennek, Linkedin-en nézz körbe, nézd meg a suli honlapját és ott tudod állítani, hogy melyik országban dolgozó Corvinusosok adatlapját adja ki:
Itt is elég sokszor megfigyelhető a külföldi msc, a Corvinus ebből a szempontból jó, mert sok nemzetközi lehetőség van, például meg lehet csinálni a CEMS mesterképzését vagy volt egyszer ösztöndíj amerikai MBA képzésre is.
De ha már külföldön akarsz dolgozni, akkor Magyarországon is maximum a top 2-3 egyetemben érdemes csak gondolkodni mint láthatod. Akkor azok a "papírok" még érnek valamit.
Látod felesleged neki normálisan válaszolni, azt se tudja hol van.
Te valami román hülye gyerek vagy kérdező, még a magyar helyesírást sem tudod, akkor mit akarsz egyetemre menni? Ráadásul úgy fogalmazod meg a mondataidat, hogy a kapanyél kilóg a szádból.
Há de te még há mán megnézed fálun
kb. ezen a szinten vannak a mondataid.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!