Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha valaki közgazdász akar...

Ha valaki közgazdász akar lenni külföldön, akkor Mo-n semmi értelme lediplomázni mert az itteni papír pl Angliában semmit nem ér?

Figyelt kérdés
2016. jan. 15. 07:24
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
folytasd, mesélj még magadról kérlek :)
2016. jan. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 A kérdező kommentje:
Akkor semmi statisztika? Meg a Sote sem értem hogy jön ide a közgazdazdász diplomához, nagyon fogyatékosan el vagy tájolva. Nem is kell USA-ba menni, ha mész a BME-s gazdasági diplomáddal akár csak a szomszédba, Szlovéniába még ott sem tudom mesélj csak, hogy lesz neked munkád?
2016. jan. 24. 23:48
 43/57 anonim ***** válasza:
100%

Mi ez a helyesírás meg ezek a borzalmas mondatmegfogalmazások te szerencsétlen? :D

Az agyad nem állt még át a románról a magyarra? :DDDD

Azon csodálkoznék, ha a 8 általánosod meglenne te szerencsétlen, nem mindegy neked melyik a jobb egyetem? Egyikbe se fognak úgyse felvenni... :D

A SOTE-t meg te hoztad fel elsőnek egy régebbi hozzászólásodban te agyhalott :D


Istenem mekkora egy balfa$z vagy... XDDDDDDD

2016. jan. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim válasza:

Ha nem is közgazdász szakon, de az én tapasztalatom a következő: angol gimiből probléma nélkül átváltották a jegyeimet és felvettek az ELTÉ-re. Azt két év után abbahagytam és átjelentkeztem egy skót egyetemre. Probléma nélkül elfogadták minden papríromat, az egyetlen feltétel az angol nyelvtudás volt.


A munkakeresésnél az egyetlen probléma a tapasztalat hiánya volt. Először bármiféle munkát nehéz volt találni emiatt. Az egyetem után próbáltam pénzügyi vagy elemző melót keresni, de interjúig is csak egy helyen jutottam el. Most MSc-t átképzést végzek, a mérnök szaktól többet várok.


Összegezve: egyetértek az előzőkkel - a nyelvtudás nagyon fontos és a tapasztalat. Nem nézik le a magyar képzést sehol. A mostani MSC szakomon van ugandai, ghánai, indonéz, indiai, skót, portugál és ománi is. Egyiket sem utasították el az "alacsonyabb" végzettsége miatt.

2016. jan. 25. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
Egy Corvinusos vagy egy ELTÉs nem fog tányérokat kapargatni 930 font minimálbérért Angliában, amikor Magyarországon kezdőbérként megkapja a 250-300 ezret és a szakmájában dolgozhat. Nem kell ide semmilyen statisztika, aki ilyen diplomával kint van, az 99%, hogy szellemi munkát végez. Esetleg csinál egy év alatt egy mesterszakot, hogy ott is elismerjék. Persze biztos van aki közgazdász diplomával tányérokat kapar, de ezek többsége gagyi Edutus meg hasonló főiskolákon végeztek.
2016. jan. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:

A te logikád a fogyatékos, már többen próbálják felnyitni a szemed, de látom nem megy.

Szerinted ki csinál erről statisztikát? Magyarországon végzett közgazdászok elhelyezkedése külföldön? Melyik szakon végzettek? A gagyi főiskolákon végzettek is? Szerinted van ilyen? Hogy lehetne kivitelezni? Ja és egytől-egyig minden közgazdász válaszoljon, hogy ne csak a "jéghegy csúcsát" lásd mint linkedinen. Így alle zusammen kérdezzék meg a nyíregyházi főiskolán végzett marketingest és a Corvinuson végzett pénzügyi matematikai elemzőt is, meg minden közgazdászt? Mert mindkettő közgazdásznak számít.. :D És a végére talán odaírják, hogy enyhe korrelációt fedeztünk fel a fizetés és az egyetem nemzetközi elismertsége közt. :D A KSH csináljon ilyet, vagy a kormányközeli századvég, vagy esetleg az ipsos? Hogy lássa minden magyar lurkó, hogy mennyivel jobban keresnének külföldön. Esetleg olyan szokott lenni, amikor az az egyetemek a hallgatói karrierutat figyelik, de te azokat úgyis "magasztaló szövegnek" veszed a magyar egyetemek honlapján, hiába linkelek ilyeneket.

Az egész SOTE meg egyetemi rangsor dolgot te hoztad fel egy régebbi hozzászólásodban, ebben igaza van az előzőnek. Egyáltalán nem nézik le ezeket az egyetemeket, simán beszámítják a BA/BSc alapképzésüket, ha kint akarsz egy mesterszakot elvégezni. A tapasztalat is rengeteget számít, többet mint hogy az 500. vagy a 200. helyen van az egyetemed. Nekem is van egy ismerősöm, aki gazdaságinformatikus BSc után ment ki Norvégiába tanulni és mellette nem a tányérokat kapargatja, neked milyen tapasztalatod van azon kívül, hogy itt hőbörögsz?

Abból indulsz ki, hogy skót jelentkező - Edinburghi egyetem, olasz jelentkező - Bocconi Egyetem, holland jelentkező - Erasmus Egyetem, német jelentkező - Bonni Egyetem stb..

Közben a közgazdászok csak egy kis része végez ezeken az egyetemeken. Magyarországon a Corvinusra kell 500/460 körüli pont az államilag támogatott szakokra, akkor gondolj bele, hogy egy nyugat-európai top egyetemre, ahol nem csak a hazai, de nemzetközi szinten is a legjobbaknak kell lennie a hallgatóknak, akkor azokra még mennyire nehéz lehet bekerülni. Mert világszerte mindenhonnan jelentkeznek ezekre az egyetemekre...

2016. jan. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 A kérdező kommentje:

[link]


Milyen Eltéről beszélsz melynek, nincs is közgazdász dipomája? Meg milyen 300 kezdő fizetés kapásáról beszélsz te, valaki ha utánanéz egy kicsit ezeknek látja, hogyha épp talál valaki állást pár hónap múlva, és kap egy közepes cégnél robotolva 206 nettót, akkor már boldogan kiabálhat, hogy épphogy több mint fele annyit keres, mint a londoni tányérkapargató haverja, aki 930 fonttal 381 ezret, nem?

2016. jan. 25. 18:26
 48/57 A kérdező kommentje:
Te meg úgy beszélsz, mintha a hozzászólók között lenne valami egység. Egyik azt írja, hogy lehetetlen melót kapni, a másik meg hogy 99%, most akkor hogy is van ez a nagy egyetértés?
2016. jan. 25. 18:30
 49/57 anonim ***** válasza:

Az eltén van alkalmazott közgazdaságtan alap és mesterszak a társadalomtudományi karon... :D

Arról tettem be linket a 27. hozzászólásomban. Csak tekerd le az oldalt, ott vannak a karrierutak meg az átlagfizetés is. "végzés után három hónapon belül mindannyian elhelyezkedtek, jóval a szakterületre jellemző átlag feletti, 295 ezer forintos kezdő átlagfizetéssel"


Ez a statisztika amit te linkeltél meg megint ilyen egységesen nézi minden egyetem/főiskola minden gazdasági képzését, iskolákra és szakokra lebontva sokkal értelmesebb lenne megnézni.


[link]


A 930 fontnak a vásárlóértéke Angliában meg sokkal kevesebbet ér mint Magyarországon a 300 ezernek, plusz a 300 ezres fizetés idővel nő, a tányérkapargatóknak meg nem nagyon, és nem is szokták őket előléptetni sem. Az se egy utolsó szempont, hogy a szakmádban dolgozol, ahogy előttem írták.


[link]

2016. jan. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 A kérdező kommentje:
Tehát ha egy Corvinus után ezer magyar 2-3 évet dolgozik Budapesten például bérszámfejtőként, logisztikusként, vagy könyvelőként, majd belefárad a 210 ezer forintos fizetésébe, és vágyakozva küldözgeti a gumtree-n az önéletrajzát angol cégeknek, bérszámfejtési, logisztikai, könyvelői állásokra jelentkezve, akkor vajon hányan kapnak ezek közül állást?
2016. jan. 25. 18:49
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!