Ha valaki közgazdász akar lenni külföldön, akkor Mo-n semmi értelme lediplomázni mert az itteni papír pl Angliában semmit nem ér?
Azert valaszolunk ilyeneket mert ostobasagokat irsz.
Abban a szituacioban amikor van 50 angol meg egy kezdo magyar akkor nyilvan nem a magyart fogjak felvenni, de nem azert mert nincs ertelme lediplomazni vagy nem fogadjak el a diplomat. Elfogadjak ok a diplomadat, csak teged nem mert semmi elonyt nem jelentesz egy benszulotthoz kepest.
Abban az esetben viszont ha mondjuk lediplomazol, relevans szakmai tapasztalatot szerzel es ugy jelentkezel egy allasra, hogy te vagy a legjobb a jelentkezok kozul, akkor fel fognak venni, es termeszetesen elfogadjak a diplomadat.
A problema az hogy a gazdasagi kepzes az nyugaton is nagyon nepszeru, nagyon sok okos, intelligens nyugati fiatal vegez jo eredmennyel nyugati egyetemeken. ezert nem rugsz labdaba ellenuk, nem azert mert nincs ertelme lediplomazni vagy nem fogadjak el a papirt.
Diplomázz le, és szerezz munkatapasztalatot. Ha nagynevű cégeknél eltöltesz pár évet, és lesz jó referenciád, akkor sokkal több esélyed lesz. És persze tanuld meg a lehető legjobban a nyelvet.
Gondolj bele: van egy magyar cég, jelentkezik hozzá 10 magyar, meg egy üzbég ugyanarra a pozícióra. Mindegyik pályakezdő, mindkettőnek ugyanaz a diplomája van, ugyanazt tanulta. Melyiket fogják felvenni? Biztos nem az üzbéget, mert a magyaroknak legalább annyi előnyük van, hogy anyanyelvi szinten beszélnek magyarul... De ha lesz releváns munkatapasztalatod, akkor máris előnybe kerülhetsz az ezzel nem rendelkező külföldiekkel szemben. De tényleg valami ütős munkahely kell hozzá, nyugaton is sok a közgazdász.
Leírom világosabban.
Tegyük fel 25 db magyar nyelvű könyv tartalmazza a magyar egyetemen megtanulható tananyagot és másik 25 db angol nyelvű könyv egy angliai egyetemen megtanulható tananyagot.
Tegyük fel azt is, hogy az egyetem elvégzése ennek a tudásnak az elsajátításával egyenlő.
Szerinted van esélye Angliában annak aki magyarul tanulta, azzal szemben aki angolul?
Az angol munkáltató szemével nézve kivel van kisebb kockázata, azaz kit lesz könnyebb betanítani a munkára, ki lesz az eredményesebb, ki fogja tudni jobban megérteni és ellátni a rá bízott feladatokat: magyar ember magyar nyelvű tudással vagy angol ember angol nyelvű tudással?
14:
Akkor nem értetted amit az előzőek írtak.
Először Magyarországon szerezz munkatapasztalatot és itt haladj felfelé a ranglétrán.
Rengeteg felsővezetővel olvasni interjúkat, akik Magyarországon kezdték a karrierjüket, itt bizonyítottak és külföldön már tárt karokkal fogadták őket máshol is. Nem rohanhatsz egyből külföldre. Hacsak nem a nagybátyád valami főfejes egy külföldi cégnél. Akkor talán. Egyébként végig kell másznod a ranglétrán, itthon, Magyarországon elkezdve a dolgokat.
"mosolyogva felvesznek irtó sok helyre?"
kulfoldon nincs "irto sok" kozgazdasz allas uresen, mert nagyon nepszeruek a gazdasagi szakok.
Ha mernok vagy informatikus vagy orvos akarnal lenni, akkor nemileg mas lenne a helyzet, de ott is erdemes eloszor Magyarorszagon tapasztalatot szerezni.
hany eves vagy, 12?
mert kabe ezen a szellemi szinvonalon allsz.
Felszeretném tenni neked a kérdést: szerinted mit csinál egy közgazdász?
Az az érzésem hogy amit te erről gondolsz az nincs összhangban a valósággal és ezért nem haladunk. Tényleg nem kötekedésből kérdem, leírnád hogy szerinted hogy néz ki egy külföldi közgazdász átlagos napja?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!