Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit gondoltok arról a cégről,...

Mit gondoltok arról a cégről, ahol a tulajdonos milliárdos, de mégis cirkuszt csinál az utolsó filléreken is?

Figyelt kérdés

Egy idős ember a tulajdonos, egyben vezérigazgató is.


Ha annyira fontos neki a cége, akkor miért hagyja, hogy egyre fogyjon a létszám?


Ha felmond valaki, aki helyett nem lenne ember, akkor meg gondolom sírba perelné az illetőt mindenféle vélt sérelem alapján, amiért "romba döntötte a céget" a távozásával.


Tehát pl van egy szem tervezője, és ha az a tervező felmond, akkor mi lesz?


Ad valami nevetséges pénzt, aki kidolgozta itt a belét, az se kapott valami sokat, persze ha átmegy máshova jobb fizetésért (és jellemzően kisebb munkaterhelésért), akkor meg rögtön ő lesz az átkozott.


2015. dec. 16. 10:04
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
egyik szerelő átment konkurenciához, aztán az kap 400at, pedig ő szerelő, nem mérnök.
2015. dec. 16. 10:36
 12/29 anonim ***** válasza:
60%

Szánalmasnak tartom. Ismerek én is ilyen cégeket, meg amolyanokat is, és nem attól lesz sikeres egy vállalkozás, hogy embertelenül csak a pénzt nézi a vezetősége. Sőt...


Ezzel csak azt érik el, hogy egy sor dolgozójuk az alkalmat lesi, mikor léphet le onnan.

2015. dec. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
steve jobs is megmondta, hogy a demokratikus cégek nem érnek el semmi különlegeset
2015. dec. 16. 10:54
 14/29 anonim ***** válasza:
54%
Na jó, amit te művelsz, az már nyavalygás. A te kezedben van a változás kulcsa, de te csak keseregsz. Tedd rendbe magad lelkileg, és akkor rendbejön a magánéleted is. Senki nem akar egy megkeseredett embert maga mellé.
2015. dec. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
93%
Nem valami korrekt a cég, de a hisztid alapján én sem szívesen vennélek fel normális helyre.
2015. dec. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

Ez így nem kerek.

Úgy adod elő, hogy te viszed a hátadon a céget, mindent neked kell megköszönni.

Aztán meg kiderül, hogy akadozva megy a munka, mert pályakezdő vagy.

1,5 évig voltál munkanélküli, és 1,5 éve dolgozol itt.

Te már NEM vagy pályakezdő.

És 1,5 év gyakorlattal, egyetemi végzettséggel már nem szabadna, hogy akadozva menjen a munka.

Bunkó emberek mindig mindenhol vannak, de ne is haragudj, ha ilyen hosszú idő után is vannak problémáid, és nem tudod 100%-osan ellátni a munkaköröd, akkor ne várd, hogy magasztalni fognak. Persze, hogy beszólásokat kap az, aki lassú, vagy hibázik sokszor, vagy nem tudja a választ a kérdésekre.

Én úgy gondolom, hogy ma már mérnökökkel is Dunát lehet rekeszteni, rengetegen vannak, és nem dőlne össze a cég, ha lelépnél.

Hiába értelmezi a 30 napos felmondási időt 30 munkanapnak, nem vagy köteles bemenni, és kész. Ha nem fizet ki, küldesz egy tértivevényes levelet. Ha akkor sem, akkor jelzed a megfelelő helyen. Ha meg nem akarod, akkor hagyod elveszni a pénzed, a te döntésed.

De tudod, azt szokták mondani: "Aki nem változtat, annak még nem fáj eléggé."

Én is depis vagyok, nekem is gáz főnököm van, és tudom, hogy nagyon sokan vannak ebben a helyzetben. Szomorú, de ez van.

Viszont nem lettél szimpatikusabb azzal a hozzáállással, hogy "csak a legalja nőknek kellek".

Te elvárod a legjobbat, miközben te magad nem tudod azt nyújtani?

Van egy ilyen ismerősöm, csodálkozik, hogy elhagyta a nője, holott állandóan csalta, és semmit nem adott meg neki. Azóta hangoztatja, hogy a nők olyanok, hogy maguknál csak a jobb pasi kell nekik. PEdig ő maga is ilyen: nem egy Adonisz, vézna, kopasz, és lelkileg sem egy jó ember, önző, rosszindulatú, csalfa. De a nő legyen fiatal, topmodell alkatú, sose csalja meg.

Lehet, hogy te vagy ez az ismerősöm. Mert ő is mérnök..............

Szóval ne fikázd már a "legalja nőket", mikor pasiként te sem tudsz többet nyújtani!

2015. dec. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

de nekem átlagos nő is bőven elég


meg átlagos munka is


de eddig mindenből az átlag alatti jutott...


ja és szerintem elég para, ha itt régen volt egy tervező meg egy főtervező


a tervező tervezett, a főtervező meg az üzemvitelt csinálta meg a fejlesztést


na ez két 10 éves tapasztalattal rendelkező ember


felmondtak, és én maradtam itt egy 4 órás gyakornokkal


a gyakornok is felmondott egy honapja

2015. dec. 16. 12:45
 18/29 A kérdező kommentje:
ja és másfél honapot voltam itt mikor bedobtak a mély vizbe
2015. dec. 16. 12:49
 19/29 A kérdező kommentje:
egyébként meg voltam interjukon már es a kis hr pichák huzgálják a szájukat h kevés időt dolgoztam még
2015. dec. 16. 12:51
 20/29 A kérdező kommentje:

de megosztom a mai kabarét is:


behiv, hogy keressek elő neki egy ÉVES levelet.


tudja, hogy megvan, mert itt állt mellettem és tisztán emlékszik, hogy MONDTA, hogy töröljem is ki.


de ha kitörlöm, ő tudja, hogy attól még megmarad az email.


ok.


és itt ordibál, hogy annak meg kell lennie, hiába kitöröltette

2015. dec. 16. 12:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!