Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit gondoltok arról a cégről,...

Mit gondoltok arról a cégről, ahol a tulajdonos milliárdos, de mégis cirkuszt csinál az utolsó filléreken is?

Figyelt kérdés

Egy idős ember a tulajdonos, egyben vezérigazgató is.


Ha annyira fontos neki a cége, akkor miért hagyja, hogy egyre fogyjon a létszám?


Ha felmond valaki, aki helyett nem lenne ember, akkor meg gondolom sírba perelné az illetőt mindenféle vélt sérelem alapján, amiért "romba döntötte a céget" a távozásával.


Tehát pl van egy szem tervezője, és ha az a tervező felmond, akkor mi lesz?


Ad valami nevetséges pénzt, aki kidolgozta itt a belét, az se kapott valami sokat, persze ha átmegy máshova jobb fizetésért (és jellemzően kisebb munkaterhelésért), akkor meg rögtön ő lesz az átkozott.


2015. dec. 16. 10:04
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
56%

Te már tettél fel kérdést ezzel kapcsolatban.


Nézd, attól, hogy valaki "milliárdos", még ugyanúgy nem mindegy neki, hogy mire, mennyit költ. Ha két kézzel szórná a pénzt, akkor nem sokáig lenne gazdag. Talán tud valamit...


Ok nélkül senkit nem lehet beperelni, egy tanult ember ezt tudja, egy cégvezető meg bizonyára van annyira intelligens, hogy kikéri egy jogász véleményét, mielőtt bármit is tenne.


Ha meg mégis ok nélkül perelne be, hát az ő baja, neki kell fizetni minden perköltséget, de csak azért, mert valaki felmond, nem fognak neki bírósági eljárást indítani.


Nyilván bosszúság neki, ha elmész a cégétől, főleg, ha nincs más ember abban a pozícióban, aki ideiglenesen átvegye a munkát. De ilyen az élet, alkalmazottak jönnek-mennek, ezt egy milliárdos cégvezető biztosan tudja.


Szerintem túl sokat foglalkozol ezzel a témával, ha nem tetszenek a munkakörülményeid, és van jobb lehetőség, akkor válts, jogodban áll, senkit nem érdekel.

2015. dec. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

jaja, csak én elég érzékeny vagyok, és ha itt a 30napos probaidőt le kéne tolni ugy, hogy egy csomo rosszindulatú beszólást kapnék, azt lehet nem élném túl


sajnos itt van egy pár prosztó ember, aki úgy beszél mindenkivel mint a kutyával, velem meg főként, mert egyedül viszem a hátamon a tervezést, és pályakezdőként elég akadozva megy.


ettől függetlenül az idei év jobb lett, mint a tavalyi...


persze ez biztos az én teljesítményemtől független...


na mindegy, szal állandoan kapom az oltást, hogy milyen jo lenne nélkülem, persze ha felmondanék, akkor meg én lennék a köcsög, hogy 30-40 embernek meg fog szünni a munkahelye.

2015. dec. 16. 10:15
 3/29 A kérdező kommentje:

itt ez a fönök olyan, hogy ha valaki felmond, akkor alapból megpróbálja a megmaradt szabadságokat egy igen szabad jogértelmezésre hivatkozva NEM teljes mértékben kifizetni


aztán a szerencsétlen embereknek meg nincs pénze meg lélekjelenléte jogi utra menni


ja meg a felmondási időt is 30 MUNKANAP-nak szereti értelmezni, hiába viszed oda a törvényt, hogy az 30 naptári nap, őt ez nem érdekli

2015. dec. 16. 10:18
 4/29 anonim ***** válasza:
54%

Ha ennyire szar minden, minek vagy még ott? Mondj fel, dolgozz le 30 munkanapot, ha kell, de utána akkor is szabad vagy, mint a madár.


Én biztos ezt tenném, ha ennyire meg lennék győződve róla, hogy máshol jobb lehetőségeim lennének.

2015. dec. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
64%

Azert teheti meg, mert hagyjak neki. Ha egyszer lenne egy tokos munkavallalo, aki a sz*rt kipereli belole, visszabb venne magabol.


Amugy meg nyilvan nem veletlenul milliardos, ebbol vannak a milliardjai. Ha nem birod a stresszt, hagyd ott, probaido alatt sem neked, sem neki nem kell indokolni, akar azonnal is felmondhatsz es le is lephetsz. Ilyen kozegben dolgozni nem lehet, csak az idegrendszeredet teszed tonkre vele.

2015. dec. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

másfél éve vagyok itt


sajnos hajlamos vagyok a depresszióra és nem tart addig a "jó hangulatom", ami alatt tudnék egy másik állást keresni


sajnos csak pár jó napom van, utána meg rossz HETEK

2015. dec. 16. 10:24
 7/29 A kérdező kommentje:

tehát pl ha elmegyek egy interjúra, és ott jo a hangulatom, akkor tuti, hogy a másodikon már össze leszek omolva, és nem vesznek fel


ha meg a másodikra lenne jo hangulatom, akkor nyilván az első interjun lenne rossz, igy eleve nem is lenne második interju

2015. dec. 16. 10:26
 8/29 anonim ***** válasza:
60%

Dönthetsz úgy, hogy kockáztatsz, bevállalod a váltást és bízol a sikerben, ami akár a depressziódon is segíthet.


Vagy dönthetsz úgy, hogy váltani kockázatos, kényelmetlen, tehát inkább maradsz a szarban, de ha így döntesz, akkor felesleges párnaponta fröcskölődő kérdéseket kiírni, mert kb. az lesz a benyomás rólad, hogy talán a lelki bajaid miatt nem is kapunk reális képet a körülményekről.

2015. dec. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

másfél évig voltam munka nélkül egyetemen után.


pedig jó egyetemre jártam!


több mint 100 helyre jelentkeztem, és a legalja munkahelyen kötöttem ki.


de hát a nőknél is igy vagyok, mindig a legalja nőnek kellek a végén.


mintha annak kisebbek lennének az igényei?


mondjuk itt is kicsik az igények, de cserébe van egy csomo ordibálás


ugy mondja a fönök, hogy ő a negativ ösztönzésben hisz.


ugyhogy elég para az álláskeresés nekem, mert semmivel sem lettem több, jobb, attól, hogy itt dolgoztam másfél évet.


pedig eléggé be voltam dobva a mély vizbe, van aki másfél év alatt sokkal kevesebbet tanul (persze a pénztárcája meg jobban telik)


na ugyhogy most jön az év eleje, akkor a legjobb munkát keresni, de az ipar is akkor pörög fel, tehát ha elmegyek, ez a cég itt marad xarban.


de hát majd oldja meg.


tavaly nyáron is felmondott 12 év után a mérnök csávó, 400 kilót kapott úgy, hogy ő csinált MINDENT.


nevetséges.

2015. dec. 16. 10:34
 10/29 A kérdező kommentje:
de most meg én fogom ugyanugy a MINDENT csinálni, csak épp a felét se kapom
2015. dec. 16. 10:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!