Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Budapesten, egy gyerekkel meg...

Budapesten, egy gyerekkel meg lehet elni 220000 forintbol?

Figyelt kérdés
100 lenne az alberlet rezsivel. 120 eleg lehet harmunknak a tovabbi dolgokra?

2015. aug. 3. 22:16
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
#9 Ha egyedül vagy az ugyanolyan költség hatékony, csak melegítened kell a kaját, és több napig enni. :) A klasszikus példám a bolognai spagetti, 2000 Ft-t ból 3 napig azt eszem. :)
2015. aug. 4. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Oké, összeszedtem [link] -n, hogy mit vásárolnék össze egy hónapra(kaja+kávé), nem vettem olyasmit, ami nagyon drága, pl. sajtot ki is hagytam.

50e Ft lett a vége, ennek közel fele hús+zöldségek. Nem igazán tudom, hogy hol lehetne változtatni a listán úgy, hogy ne kelljen lemondani bizonyos dolgokról.

2015. aug. 4. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Ja én azt hittem hogy a konkrét listát linkeled. Kíváncsi lettem volna. :( a kávé mondjuk szerintem elég messze áll az élelmiszertől, de elismerem hogy sokan szeretik.
2015. aug. 4. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Szerintem nem tudok onnan konkrét listát linkelni, kb. az alábbiakat tartalmazta:

paradicsom, zöld paprika, uborka, csmegehagyma, vöröshagyma, fokhagyma, burgonya, répa, káposzta, karfiol, brokkoli, gomba, fagyasztott zöldségek, citrom, narancs, banán, tej, joghurt, vaj, margarin, tejföl, tojás, kenyér, toast kenyér, csirkemell filé, darált marhahús, hal, müzli, rizs, tészta, olaj, tea, kávé.


A kávé valóban luxuscikk, attől függetlenül szerintem sorolhatjuk élelmszer kategóriába, tekintettel arra, hogy mennyien fogyasztjuk napi rendszerességgel.

2015. aug. 4. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
50? én 36 ezerből már úgy élek, mint a királyok
2015. aug. 4. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Na, akkor legyünk konstruktívak:


narancs - nyáron drága és rossz minőségű

banán - az mindig elég drága, de néha azért jó egy kis banán. :)


az alma viszont nagyon jót tesz a gyomornak (persze ugyanúgy drága)

de a dinnye az 100-ra is lemegy, míg a narancs ugye a 3-400-at súrolja felülről


szerintem ajánlott mindig az évszaknak megfelelő gyümölcsöt vásárolni.


tej - Sokan mondják hogy meg sem emészti az ember szervezete, de én azt olvastam hogy ez inkább a mediterrán országok lakóira igaz, aminek viszont érdemes utánanézni, hogy van-e termelői tej elosztó a közelben. Nálunk a szomszéd házban 200/liter, és túró lesz belőle ha nem fogy el. :) (tudom, tesco tej 180, de arra a nagymamám csak annyit mondana hogy az csak savó :)


tészta - ezen sokat lehet spórolni, mert minőségben a saját márkás termékek nem maradnak el a gyermelyitől (nyilván nem olasz minőséget kell várna, már ha az jó egyáltalán, nem nagyon vettünk)


toast kenyér - na ez szerintem pénzkidobás, nem tudtok meggyőzni az ellenkezőjéről. :)


Margarin, olaj - nem szoktam venni, tapasztalatom szerint eléggé egészségtelen, de nincs jelentősége, úgyis ki kell váltani valamivel. :)


müzli - persze kell a mag, de nem olyan vészes mennyiségben.


csirkemell filé, darált marhahús hal - na ennek a háromnak szokott a kilós ára 1000 Ft fölé menni (a vajat, sajtot és a kávét leszámítva... :) Spórolni nehéz rajtuk, esetleg disznóhús a marha helyett ha nem baj ha nem kóser... :) De én úgy gondolom hogy átlagban 3 kg élelmiszer kijön 2000 Ft-ból. Annak elégnek kell lennie


a zöldségek átlagára jóval 1000 alatt van.


Kenyér, rizs szintén


tojás - ennek eléggé változó az ára, sok esetben el is hagyható


(tejföl - ez az én kávém :)


Maradt: citrom, joghurt, tea, kávé. - opcionális, nincs hozzáfúznivalóm :)


Érdekes kérdés, egyszer lehetne csinálni egy versenyt hogy ki tud egészségesebb étrendet összeállítani kevesebb pénzből. :)

2015. aug. 4. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

paprika, paradicsom, gomba stb sokszor joval olcsobb a piacon mint a tescoban


Ami szerintem még sok az az albi. Több pénzből élünk de albira nem költünk 100-at, pedig Budapest.

2015. aug. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Az a helyzet, hogy jelenleg kényelmesen élünk, van saját hús, zöldség, és emellett annyit dolgozok, amennyit akarok (termelünk). Csak a lényeg, hogy itt Szabolcsban, a szülőkkel. Apámat a testvéréjék és a szülei kopasztják pénzileg, ha mondjuk neki akkor haragszik, semmit nem vesz észre belőle és ez bosszantó. Anyám állandóan a nejemet cseszegeti, mint anyós. Ezért szeretnénk elköltözni. 220-tól többet nem igen fogunk megkeresni, de legalább zöldséget, húst hozhatnék ingyen (csak ugye az utazási költség...), ruháink egyenlőre bőven vannak, egyébként egyik ismerősömnek van nagyker, szinte féláron veszem őket. Átmeneti megoldás lenne, 1-2 évre, aztán ha nem jön be bármikor visszamehetünk (addig hátha helyre jövünk idegileg).

A pici 3 éves.

2015. aug. 4. 08:21
 19/24 Don Vito Corleone válasza:

A dolog lényege az, hogy lehet itt versenyezni ki tud jobban be osztani 120.000 ft-ot, de szerintem nem azon kéne gondolkodni hogy osszunk be ennyi pénzt , hanem azon hogyan csináljunk többet, hogy ne keljen spórolni!!!

Ne felejtsétek mindenki annyit kap az élettől amennyit

bele tesz ! Ha valaki meg alkudik az Élettel havi 120.000 ft ra , akkor gondolkodjon hogy ossza be, és ezt nem nagy képűségből mondom csak azt szeretném ha mindenki elgondolkodjon, hogy több pénzből is élhetne ha akarna csak tenni e kell érte, hogy mit... inkább azon kéne agyalni.

2015. aug. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

#19 Érdemes lenne játszanod egyet a CashFlow társasjátékkal, az pont arra tanít hogy nem az a lényeg hogy mennyit keresel, hanem hogy mit tudsz belőle kihozni. :)


Több fizetés, nagyobb lakás, nagyobb kocsi, nagyobb rezsi, több fogyasztás, nagyobb hitel. :) Kifejezetten szerencsés az akinek a magas fizetéséhez pénzügyi műveltség is társul. :)

2015. aug. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!