Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan spóroljak? Elvégre...

Hogyan spóroljak? Elvégre talán most lenne itt az ideje a jövőre nézve.

Figyelt kérdés

21 éves vagyok,így nincs semmi kiadásom,egy éve dolgozok,így papíron legalább az elmúlt egy évben kerestem netto 1 milliót,de kb semmi látszata nincs..

Normál életkörülmények között él a családom,de én kb átlagon felülin :D

Tavaly októberben 40 000-ért vettem parfümcsomagot pl..vagy az Andrássy úton vertem el kb 50 000-eket vagy taxira, autóbérlésre elment több 10 000.. Telefont vettem tavaly( de akkor ez még normális dolog is)

Most 150 000 elment szintén autóra. 78 000 sziget bérletre,amit vaahol bánok,de bízom benne élményekben megfizetődik. Multkor a taxisnak legalább 4000ft borravalót adtam,ideges voltam és nem volt kedvem megvárni,míg visszaad .. Ráadásul már mióta saját kocsit szeretnék venni.. És hogy minek kellettek ez idáig ezek a dolgok,amiknek talán nagy része felesleges?! Pontosan nem tudom,de akkor örömet okozott.. Ésmmost tényleg jó lenne 2-300 000ft ami az én javamat szolgálná és nem csak flesleges szórásba tűnne el.. Ugy érzem nem éppen a legjobb az életem,nem feltétlen a pénz szórás miatt .. Deígy próbálom úgymond jóvá tenni. Amíg a szüleimmel élek,addig kéne spórolnom,hogy mondjuk 10 év múlva ne ilyen helyzetben legyek,mint most..


2015. júl. 26. 21:25
 1/2 anonim ***** válasza:

ÉS mi a kérdés?

Hoyg spórolj -> ne költsd el. Utald át valami gyűjtőszámlára egy részét, amit félre akarsz tenni, előtte számold ki, mi az, amire egy hónapban muszáj költened és mennyi "zsebpénzt" hagysz magadnak. Többi meg menjen elkülönítve és ne nyúlj hozzá. Önuralom kérdése.

2015. júl. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A munkahelyemmel kapcsolatban,gomdolkodtam a mérnöki szak tanulásán..szakmát tanultam,de gyakorlathiányában nem tudtam elhelyezkedni..aztán tanultam egy masikat,de abban sem tudtam elhelyezkedni..így most teljesen más munka körben vagyok..aztán igy alà,tam ki a mérnökiz.. De tudom,hogy leginkább a penz meg a munkaidő alatti lazaság motivál, egésznap árkálak csak ki be ide oda .. Nincs úgy megkötve a munka körük mint pl nekem..

De az előző tanfolyamon is nehezen ment a matek,olyat tanitottak,amit nem is használ az ember.. Hát egy egyetemen mi lenne..főleg ha levelezőn csinálnám. A munkát nem akarom ott hagyni és nem néznék el a sok hiányzást ..

2015. júl. 26. 21:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!