Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan spóroljak jobban?

Hogyan spóroljak jobban?

Figyelt kérdés

Nemrég kerültem fel Pestre, s azóta minden hónapban írom, hogy mire mennyit költök, gondolván, hogy így majd ellenőrizni tudom magam hó végén, hogy mi volt a fölösleges kiadás, s legközelebb jobban ügyelek, hogy ne költsek feleslegesen.

Ugyanakkor azt sem szeretném, ha koplalnom kellene. Próbálok kuponokkal vásárolni, amikor csak lehet, pontgyűjtésekben részt veszek. Az azonos termékek közül az olcsóbbat veszem meg általában. Azért csak általában, mert vannak olyan termékek, amiből ragaszkodom egy bizonyos márkához. Ilyen : fogkrém, margarin, tea, kefír.


Nem étkezem utcán (fornetti és társai)

nem járok gyorsétkezdébe,

újságot ritkán veszek,

néha elmegyek moziba, színházba (de kb. 2 hónapba egyszer)


Mit tegyek, hogy kijöjjek a fizetésemből, s még félre is tudjak tenni.

Ki hogy csinálja?


2011. márc. 9. 13:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%

Attól függ, hogy mennyi az annyi, mármint a fizetésed.

A legjobban a lakás (albérlet) és a rezsi viszi a pénzt, de itt csak részeben tudsz takarékossággal változtatni, inkább előre kell tervezni, mekkora é milyen fűtésű lakást bérelsz, hányan laktok.

Az önsanyargatás nem vezet sehova, ha kívánsz egy pogácsát a fornettiben, vedd meg, nem azon a 150 forinton fog múlni, viszont sokáig szarul érzed magad, hogy nem veheted meg.

Na, meg az örök bölcsességem: nem takarékoskodni kell, hanem többet keresni :) Szóval inkább azon agyalj, hogy hogyan juthatsz előrébb.

2011. márc. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez igy van,ahogy az elöttem szóló irja,nem takarékoskodni kell(az éhenhalásig)hanem többet keresni.

A kaján spórolni csak úgy lehet,ha mindent megvonsz magadtól,sőt ha leszoksz a kajáról.Lehetetlen ilyen árak mellett,amik vannak.Ha tudsz is valamit spórolni,az pár forint.Ehhez a fél várost be kell járnod az akciók miatt,és szinte alig marad valami haszon.

Inkább a szinházról mondjál le,és tedd el inséges időkre.

2011. márc. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszi, s várom a további hozzászólást.


Lehet, hogy nem sok jóra vezet, amit csinálok. Nemrég kaptam csak állást, úgyhogy nem igazán szeretnék ugrálni. (nem is tehetem meg, mert nincs hová)

Viszont persze, lehetne másodállást is vállalni. Ezen már rég gondolkodom, de még a várost sem szoktam meg igazán.


Most keresek albérletet, úgy néz ki, meg is találtam.40ezer lesz mindennel együtt.


Ti hogyan spóroltok? Te, kedves első hozzászóló, mit teszel annak érdekében, hogy spórolj dolgokon?


Egyébként, ha többet keresnék, akkor is feltenném ezt a kérdést, mert akkor is spórolnék, s megnézném, hogy mire adok ki pénzt.

2011. márc. 9. 15:03
 4/14 anonim ***** válasza:
88%

Az első vagyok.

Egy nagyon szegény, de magát mindig feltaláló ismerősöm, aki kitartó munkával és tanulással ki tudott törni a szegénységből mondta mindig, hogy ő olyan szegény, hogy nem engedheti meg magának, hogy mindenből a legolcsóbbat vegye. Persze ma már sajnos az ár sem garancia a minőségre.

Én nem tudok igazán jól spórolni, mert szeretek bizonyos színvonalon élni, de néha én is átnézem, hogy hova megy a pénz feleslegesen. Próbálok ügyes lenni, ügyesen spórolni. Bankot váltottam, kábelTV helyett DVB-T-t nézek, ha venni akarok valami, akkor megnézem a neten, hogy hol kapom meg azt normális áron, rendes garanciával, gyorsan, lehetőleg postaköltség nélkül. Szoktam vásárolni Vaterán, nagyon jó árban sikerült ezt-azt beszerezni. A felesleges dolgaimat pedig ugyanott eladom, 1-2 szakkönyv, nem használt számítógép alkatrész.

Egy időben mindig össze-vissza voltam a számlákkal, mindig idegesített, hogy küldik azt a sok felesleges papírt, a barátnőm meg mondta, hogy a pénzáramlás útjában vagyok, mert mindig késve fizetem a számlákat. :) Gondoltam, hogy ez hülyeség, aztán regisztráltam a dijnet.hu-n és azóta tényleg jobb minden. :) Nem jön az a sok a papír, bejelentkezek, megnézem, hogy van-e valami fizetendő, és a hitelkártyámról kifizetem. Tankolni is a hitelkártyára tankolok, visszakapok 3%-ot a benzin árából, az már több mint 10 forint literenként. Emellett még megnézem, hogy hol olcsó a benzin, mert nagy különbségek vannak (holtankoljak.hu).

Otthon nem 23 fokot tartok a lakásban, hanem 19-20-at, éjjel 18-19-et. Még egészségesebb is. Felveszek egy pulcsit, nem kell egy pólóban ugrálni otthon télen.

Hallottam olyat, aki a kaján próbált nagyon spórolni, egész egyetem alatt csak kockamargarint meg kétkilós kenyeret evett, meg is vett mindent, amire vágyott, de a gyomra tönkrement 3-4 év alatt, most költhet gyógyszerre, meg kímélő kajára :(

Egy időben mindenhova bringával jártam, nagyon szerettem, jó kondiban voltam, és tényleg van egy életérzés része.

2011. márc. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Most raktam be a mosást. Mosódiót használunk :) Mivel irodai munkát végzünk, ezért nem szoktak túl koszosak lenni a ruháink, így elég hozzá a mosódió a hozzá való öblítővel (nagyon finom az illata, narancsos). 1 kg mosódió 3000 forint, ami kettőnknek 1 évig elég. 30 fokon mosunk, törölközőket, konyharuhákat mossuk csak magasabb hőfokon.

2011. márc. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerezz engedményes kártyát a moziba, vegyél színházbérletet.
2011. márc. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"Az önsanyargatás nem vezet sehova, ha kívánsz egy pogácsát a fornettiben, vedd meg, nem azon a 150 forinton fog múlni, viszont sokáig szarul érzed magad, hogy nem veheted meg."


Jó, de ha megveszi akkor azért érzi szarul amgát mert 150 Ft-ot kiadott egy pogiért. Inkább otthon sütök :p vagy lehet venni olcsóbban is. Ok, most nem a pogi a lényeg.

Én körül szoktam nézni, mi hol olcsóbb, nem olyan nagy fáradság, és egy boltban azt szoktam venni, ami éppen akciós. Ruhát leértékeléskor veszek.

A fűtésen én is is spórolok, nem csinálok 23 fokot, minek is az? Inkább pulóverben vagyok. A WC-tartályom víztakarékos, az áramot se pazarlom, amikor nem muszáj. Felesleges dolgaimat pedig eladom.

De még lenne mit tanulnom, úgyhogy ha valakinek még van tippje akkor írjon :P

2011. márc. 10. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%

Szia :)


Kaján tudsz legtöbbet spórolni, és nem úgy hogy nem eszel, hanem úgy, hogy amit otthon megtudsz csinálni, azt nem veszed meg készen. Minimum duplájáért adnak mindent ha készen veszed. Pl ha szereted a pogit, és nem tudsz sütni, akkor megveszed a készen kapható fagyasztott levelestésztát, otthon kiszaggatod, és kész a pogi :)

Én akciókat nézek állandóan, és akkor többet veszek. Fagyasztóban eláll. Most pl a héten 99 ft-volt a parajkrém a Pennyben, vettem ötöt, elfér a hűtőben, és így öt napra megvan a kaja.

2011. márc. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az őszinte válaszokat!


Igazából ezek egy része megvan. Próbálok akciókat kifogni, kuponokkal vásárolni a DM-ben, ha akciós valami, abból többet venni (pl: pzs, wc-papír)


Tudok sütni, de eddig még nem volt rá lehetőségem, mert rokonoknál laktam.


Most szeretnék külön társbérletbe költözni, s kicsit meg vagyok ijedve, hogy ha kifizetem a lakbért, a rezsit, haza utazom egy hónapban 2x (MÁV Start kártyával 50%-os jegyet vehetek), akkor választanom kell, hogy félre teszek, s gyűjtök egy majdani lakásra, vagy szórakozok.


írta valaki, hogy ne menjek moziba, színházba. Ez sem sűrűn van, még csak 1szer voltam, mióta fenn vagyok Pesten. Viszont 27 évesen nem az az álmom, hogy a négy falat nézzem, mert én sem leszek fiatalabb, most kell kapcsolatokat építeni.


A cégnél szoktunk ebédet rendelni, ami nem túl drága (egy menüt már 590-ért lehet kapni), de lehet, hogy még olcsóbb lenne ha főznék?


Ruhát leárazáskor és turkálóban veszek.

Nem szoktam nassolnivalót vásárolni (egy hónapban egyszer veszek csokis mazsolát vagy mogyorót)

Ehelyett gyümölcsre költök inkább.

2011. márc. 11. 11:36
 10/14 anonim válasza:
100%

Ha otthon főzöl, 590 Ft-ból nem egy adag kajád lesz, ezért olcsóbb. Pl ha főzeléket főzöl, azt kb 500 Ft-ból kihozod, viszont marad másnapra is. Én is azért főzök gyakran főzelékeket, mert az a legolcsóbb, csak nálunk egy nap alatt elfogy, mert négyen vagyunk ( általában mindenki kétszer eszik belőle egy nap ), ha egyedül lennék, akkor viszont két napra meglenne a kajám.Húsételt ennyi pénzből nem tudsz megfőzni, de érdemes azt is otthon, mert úgy is több napra lesz melegétel. A legjobb a pörkölt, mert a maradékát változatosan fel lehet használni. Veszel mondjuk másfél kiló lapockát, azt egyben megcsinálod pörköltnek, első nap főzöl hozzá tésztát/nokedlit. A maradékot mivel egyedül vagy, három részre osztod, és beteszed a fagyasztóba. Így van három adag pörkölted. Egy adagot kiolvasztás után ledarálsz, teszel hozzá kis tejfelt, borsot, majorannát ha szereted, és palacsintába töltve kisütőd. Kész a hortobágyi húsos palacsinta, nagyon laktató, nagyon finom, és mivel a húst maradékból tetted hozzá, aznapra csak a tejfelt kell költségként elszámolnod, meg ami a palacsintába kerül, de az meg majdnem semmi. Másik adag pörköltet szintén lehet darálni, szintén hozzá kis tejfel, meg veszel mondjuk tíz deka trapistát. Kifőttésztát leraksz tepsibe, egy sor tészta, egy sor tejfeleshusi, egy kis reszelt sajt. Tetejére tészta kerül, sok tejfel, sok reszelt sajt. Szintén laktató, és nagyon finom. A harmadik adag pörköltet felengeded vizzel, belevagdalsz két krumplit, hozzá kis fűszer, kész a gulyáslevesed. Ezek mind olcsó, laktató, kiadós ételek, és mindegyikből fog neked maradni másnapra is. A másfél kiló lapocka ugyanannyi idő alatt fől meg ha pörköltet készítesz belőle, mintha fél kilóból csinálnád, így még a gázon is tudsz kicsit spórolni.

Ha szereted a levest, krémleveseket érdemesebb otthon főznöd, ha egy litert főzől, másnap is lesz, amit bevihetsz a munkahelyedre. Nálunk ezek nagyon mennek, és párszáz forintos kaják, pl egy céklából, szoktam én is egy liter levest főzni, két deci tejfellel habarom, és turmixolom. De mikor le van árazva a brokkoli, abból is leves lesz, vagy fogsz két, három nagyobb fej vöröshagymát, szintén krémlevesnek, tejfellel habarod, ha van otthon kenyér, pirítasz rá. Bármilyen zöldségből lehet krémlevest főzni, amit szeretsz.

Aztán nagy kedvenc nálunk a császármorzsa, szintén filléres kaja. Darasterc ( pirított búzadarát, felengedsz kis vízzel, és addig hagyod a tűzön mig morzsálódni kezd) Lekvárral szoktuk enni, ezt általában vacsorára készítem, de ebédnek sem utolsó. Egy kiló búzadarából legalább hétszer tudsz magadnak ilyet főzni.

Puliszka, sztapacska, májas rizottó, szintén ötszáz forint körül mozognak otthon elkészítve, és pl májas rizottónál én ezt fél kiló csirkemájból készítem, te felezheted is ha és még akkor is lesz maradékod.

Ezért olcsóbb az otthon főzés, mert egy adag kaját úgysem tudsz főzni, van maradékod, amit másnap megeszel (másnap nem kell főznöd, és vásárolnod sem), vagy felhasználod.

2011. márc. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!