Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan spóroljak jobban?

Hogyan spóroljak jobban?

Figyelt kérdés

Nemrég kerültem fel Pestre, s azóta minden hónapban írom, hogy mire mennyit költök, gondolván, hogy így majd ellenőrizni tudom magam hó végén, hogy mi volt a fölösleges kiadás, s legközelebb jobban ügyelek, hogy ne költsek feleslegesen.

Ugyanakkor azt sem szeretném, ha koplalnom kellene. Próbálok kuponokkal vásárolni, amikor csak lehet, pontgyűjtésekben részt veszek. Az azonos termékek közül az olcsóbbat veszem meg általában. Azért csak általában, mert vannak olyan termékek, amiből ragaszkodom egy bizonyos márkához. Ilyen : fogkrém, margarin, tea, kefír.


Nem étkezem utcán (fornetti és társai)

nem járok gyorsétkezdébe,

újságot ritkán veszek,

néha elmegyek moziba, színházba (de kb. 2 hónapba egyszer)


Mit tegyek, hogy kijöjjek a fizetésemből, s még félre is tudjak tenni.

Ki hogy csinálja?


2011. márc. 9. 13:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A munkahelyed nem fizeti hazautadat?

[link]

2011. márc. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Nem fizeti a haza utat, mert ők nem ajánlották fel, én pedig nem kérdeztem rá.


Amikor megállapodtunk, felvázolták a cafeteriákat, melyeket adni tudnak: bkv bérlet, ha a főváros mellett lévő valamely vidéki településről járnék be akkor azt a bérletet (pl: gyál, ócsa, tököl stb.) illetve kapunk étkezési jegyet.


Amikor felvettek, az önéletrajzomban muszáj voltam egy kis turpissághoz folyamodni (tartózkodási helynek Budapestet írtam be), mert különben szóba sem állnak velem.

Azóta persze már a főnök is tudja, hogy hol lakok valójában, de még nem mondta, hogy fizeti a vonatot.

Így logikus lépésnek tűnt a start kártya.

2011. márc. 13. 21:13
 13/14 anonim ***** válasza:

A legjobb, ha a HR-en megkérdezed az utazást. Attól, hogy a tartózkodási helyed BP, ha más az állandó, akkor a törvény szerint ki kell fizetni az utazást heti 1 alkalommal. Itt elég részletesen le van írva:

[link]

Pár dolog változott 2011 elején, de talán csak a 30e forintos felső határ, ami lényeges.

Persze vannak olyan munkáltatók, akik ezt elsunnyogják, de a nagyobb cégekre szerintem ez nem jellemző. Persze ezt meg lehet néhányszor e-mailben pendíteni a HR-nek (levezést kinyomtat, eltesz, saját külső postafiókba kiküld (hacsak nem csekkolják az email forgalmat)), a számlákat eltenni, majd pár év múlva, ha mész el akkor megfenyegetni őket egy fizetési meghagyással és/vagy munkaügyi ellenőrzéssel és máris üti a pénz a markod.

2011. márc. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Mivel nemrég kaptam munkát (hosszú keresgélés után) nem szándékozom otthagyni őket, noha nem erről a munkáról álmodtam egész életemben.


Nincs HR-esünk, mert egy elég kis cég vagyunk, kb.30 emberrel. Egyébként rendes a főnök, én meg nem vagyok követelőző, még ha jár, akkor sem. Lehet, hogy ezért tartok ott, ahol most vagyok.


Persze, ha ez törvényileg jár... az már más kérdés. De egyelőre még nem állok a csőd szélén, hogy havi 5000 Ft a sárba vágjon.


Továbbra is várom, hogy ki hogy spórol Budapesten, vagy ott, ahol él.

2011. márc. 14. 08:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!