Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy spóroljak még jobban?

Hogy spóroljak még jobban?

Figyelt kérdés

Most nagyon nehéz helyzetben vagyunk. Én gyesen vagyok, mellette 4 órában dolgozom (többen nem megy, a kisfiam tartósan beteg), a férjem keresetével együtt 200.000 ft a bevételünk. Ebből 100.000 megy csak hitelre. pl. autó, személyi kölcsön, diákhitel, házhitel. És akkor még ott vannak a csekkek. A számláján már igy is kimeritettük a hitelkeretet, a gázszámlával igy is elmaradtunk. Minden nap fözök, mert hazajár enni, próbálok a kaján spórolni. Már csak 2 évig lesz ennyire rossz, akkor lejár 2 hitelünk. Most azért csúsztunk meg ennyire, mert házat vettünk, kimeritettük a hitelkeretet, gondoltuk utánna majd apránként visszarakjuk. De most annyira megemelkedett a devizahitelünk, hogy örülünk, ha fizetni tudjuk. Hogy spóroljak még jobban? A kaján? Nem veszünk semmi extrát igy sem...

(Hitelkiváltáson gondolkodtunk, de nem érné meg)


2010. máj. 20. 08:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Az autón?
2010. máj. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Másfél év van még vissza belőle, és ha el is adnánk, kellene másik, mert a férjem azzal dolgozik...
2010. máj. 20. 09:01
 3/18 anonim ***** válasza:
50%
Értem! Esetleg fölkereshetnétek egy pénz ügyi tanácsadód, hogy segítsen rendezni a hiteleiteket, és kikerüljetek a spirálból.
2010. máj. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi is hasonló cipőben járunk. Hitelünk van és magas rezsink. A hitelt fizetni kell, a rezsit fizeni kell, stb.

A kaján lehet még úgy ahogy spórolni. Én általában tescoban szoktam akciós meg "legolcsóbb" cuccokat venni. Pl. sokszor csináluk csirke farhát vagy csirke szárny pörköltet, vagy ilyesmit. Én magamra semmit nem költök külön. Nem veszünk újságokat, nincs káros szenvedély, ez szerencse, arra nem megy el pénz. Takarékoskodunk a vízzel (gyors zuhanyozás), árammal (tényleg figyelünk, hogy ne égjen fölöslegesen egy helységben sem a villany pl). Váltottunk szolgáltatót (tv, telefon), olcsóbbra. Autó nekünk is van, de a legszükségesebb dolgokra használjuk. Inkább tömegközlekedünk. Ott is kikerestük a legolcsóbb kötelező biztosítást novemberben és váltottunk. Tankolni van, hogy 3-4000 Ft-ért tankolunk, célirányosan, ha pl. tudjuk, hogy hétvégén ide vagy oda el kell menni. Remélem mondtam valami újat is. :) Kitartás!

2010. máj. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
össze kell írni mire mennyit költetek, mi nem muszály, és min lehetne csökkenteni. mindenen lehet spórolni a hitelen összegén kívül. mármint lakáshitelen kívül. autót is le lehet cserélni másra. olcsóbbra. kaján sokat lehet spórolni, rezsin, és más költekezésen. a 'semmi extrát' is javaslom nézzétek át, ott is biztos le lehet faragni a költségekből.
2010. máj. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
79%

Ha a munkavégzéshez nem szükséges az autó, akkor azon. Ha esetleg előfizetéses a telefonotok, akkor váltsatok kártyásra és fogjátok vissza a telefonálást.

nálunk is hasonló a helyzet. Ha főzöl, főzz nagyobb adagot, lehet két nap ugyanazt enni és nem használod minden nap a gázt annyi ideig.

Nem tudom, hogy kertes házban laktok-e. Mi pl. télen úgy spóroltunk,hogy hűtőt kihúztuk és a kamra volt a hűtő. Apróságnak tűnik, de a villanyszámla észrevette. Nálunk kombikazán van. Idő, amíg felmelegszik a víz. Mi úgy spórolunk,hogy vacsi után mosogatok, hideg vízben a vizes poharakat, mire felmelegszik sorra kerül a többi edény. Mosogatás után párom azonnal megy fürdeni, és rögtön utána én is ( csak zuhanyfülkénk van), így a kazánnak nem kell újra felmelegítenie a vizet és fürdésnél nem kell egy csomó hideg vizet kifolyatni.

Ha van valami szenvedély pl. cigi, akkor azt le kell rakni. a pénzt, amit ilyenekre költenétek, dobjátok inkább egy perselybe, amit nem tudtok csak úgy kinyitni.

2010. máj. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Mivel okosabbat nem tudok mondani, mint az egyik előttem hozzászóló, csak bíztatni akarlak, hogy kitartás. Nem rég még mi is hasonló cipőben jártunk, de most nov, dec és januárban (valahogy pont így lettek időzítve), tulképp az összes hitelünk lejárt és most el sem tudom mondani mennyire jó! Hatalmas megkönnyebbülés lesz! Szóval kitartás! Már csak egy pici van hátra. :D

(Bár elárulom, hogy az utsó hajrá a legrosszabb, de akkor is remek érzés letudni a hitelt!)

2010. máj. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket. A kisfiam élelmezése és az enyém is (én cukorbeteg, ő más) sokat elvesz pl. kenyérből sem tudjuk a legolcsóbbat venni. Én is most nézem át éppen, hogy a havi menübe milyen drágább kaják vannak, azokat cserélem is valami olcsóbbra.

Autót azért nem szeretnénk lecserélni, mert kb annyiért tudnánk eladni, mint amennyi a hitelből hátra van, és akkor még venni is kellene megy másikat... A tankoláson mi is spórolunk, szintén célirányosan tankolunk. Csak a férjem használja, meg mi havonta 1 bevásárlásra. Magamra nem költök, a férjem sem magára. Ha ki is jövünk a pénzből, annyink más sohasincs, hogy vissza is tudjunk rakni valamennyit a számlahitelből..

2010. máj. 20. 09:13
 9/18 A kérdező kommentje:
Igren, nekünk is már ezt a másfél-2 évet kellene kibirnunk. Utána már egyenesben lennénk, nem lenne baj.
2010. máj. 20. 09:15
 10/18 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi a végzettsége a férjednek, milyen a tapasztalata, és beszél-e nyelveket, de ha lehetőség van rá menjen külföldre dolgozni pár hónapot.
2010. máj. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!