Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan gyűjtsek pénzt és...

Hogyan gyűjtsek pénzt és spóroljak hosszútávon? 16/L

Figyelt kérdés

Néhány év múlva (minimum 3), szeretnék egy nagyon jó barátnőmmel néhány hetet-hónapot Japánban tölteni, arra szeretnék gyűjteni. A legtöbb diákmunka 18 felett van, amit majd két év múlva ilyenkor már el tudok végezni, de most még nem. A szüleimtől (iskolaidőben) minden héten kapok 500-1000 Ft-ot, amit sokszor kajára költök a büfében, vagy hazafele veszek valami üdítőt (nem fél litereset, és általában a legolcsóbbat).


Csak úgy nem tudom kiszámolni, hogy akkor ennyi idő alatt tudok megspórolni x pénzt, mert azért néha kell venni ruhákat, mert kinyúlnak, hordhatatlanok lesznek, mert általában a legolcsóbb cuccokat veszem meg, mert anyukám nem ad pénzt ilyen dolgokra.


Bármiféle ötletet szívesen fogadok mind a gyűjtögetés, de a spórolás témában is.


2014. júl. 20. 14:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Először szerintem inkább járjatok utána hogy vízumot milyen feltételek mellett kaphatnátok. Amúgy szerintem nem lesz semmi az egészből szóval gyűjts értelmesebb dolgokra.
2014. júl. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Suli elott bemesz a boltba, es veszel egy zsemlet, meg egy szelet parizert. Nem harapja le a fejedet az elado no, ki fog szolgalni. Fogod a bicskadat, - mert ugye bicska, madzag, hazugsag mindig legyen a zsebben - es csinalsz belole egy szendvicset. Igy a bufeben levo 100 forintos szendvicset megvetted 20 forintert. Inni lehet vizet is. Sot, ha van egy kolas dobozod, es abbol iszod, akkor meg vakerhatsz is, hogy te mindig kolat iszol. (uveg nem jo, mert atlatszik, bar ezt szerintem ezt te is tudod) Ruhak teren, ajanlom a turkalokat, mert igaz, hogy hasznaltak, de attol meg igen jo holmikat lehet talalni egesz olcson. Legalabbis a no ismeroseim ezt mondjak. Extra penzt lehet szerezni, mondjuk ugy, hogy nem targyalsz anyukaddal, hanem meglepetesbol kitakaritod a konyhat, vagy apukadnak lemosod a kocsit, vagy, kimosol, es kiteregetsz, kitakaritod a furdot, lenyirod a fuvet, stb. (azert ezeket irom, mert amikor en ennyi idos voltam, ezeket csinaltam) Na de a lenyeg a talalas. Nem azt mondod, hogy, megcsinaltad, es ezert penz kell, hanem, amikor megcsinaltad, megkerdezed a szuleidet, hogy "Na milyen lett?" Ilyenkor ugyis mondaniuk kell valamit, hiszen kerdes. Ha azt mondjak, hogy nagyon ugyes vagy, akkor kiraly. Na de akkor csak megkoszonod a dicseretet, es mondjuk kesobb bedobod nekik, hogy kellene a hetvegere par szaz forint. Mekire, erre arra. Aztan azt felre teszed.
2014. júl. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1: ha nem is jön össze, akkor legalább lesz félretett pénzem, és akkor meg tudok venni mást helyette, sose baj ha az embernek van pénze.


#2: köszi a választ. Meg fogom csinálni, bár a vizes még kérdéses, mert tényleg nem igazán szeretem :D Általában a 85 Ft-os két literes cba-s mű üdítőket szoktam megvenni, azok elég olcsók, és meg is lehet őket inni, van hogy azt viszek suliba.


Várom még a válaszokat.


Egyébként már van 40Ezer forint körül, amit kaptam (szülinap, nagyszülők, ilyenek), amit akár ha van valakinek erre ötlete, akkor meg is tudnám sokszorosítani.


Egyébként jó lenne, ha fel tudnám használni azt, hogy egész jó tanuló vagyok, jól megy az angol (én vagyok a legjobb angolos az osztályban, ezt a tanár mondta, és nekem lett a legjobb az év végi vizsgám) , és meg merem kockáztatni, hogy a rajzolás is jól megy.

2014. júl. 20. 14:56
 4/6 anonim ***** válasza:
16 evesen menj el hetvegente pultozni...fagyit arulni...strandra melozni...plazaba hirdetni...persze nem bejelntve de lehet melozni.
2014. júl. 29. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mondd meg apukádnak, hogy kéne ruha, elvisz és szépen megveszi neked.

Suliba szendvicset vigyél, és ásványvizet.

Most komolyan, van jobb a frissen felbontott ásványvíznél? Amikor szomjas vagy, az is jó. :)

2015. ápr. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szerintem alapból ott bukik el a spórolásos dolgod hogy egész sokat költész. Ennyi idősen még semmit nem kell venned magadnak.

1. vigyél otthonról ételt

2. ízesítsd a vizet citrommal cukorral meg olyan dolgokkal amit otthon találsz vagy igyál teát.

3. Diák munka (16 évesen nincs sok de már tudsz találni)

4. Dolgozz (Rokonoknál ha van gyerek vállalj vigyázást vagy kert gyomlálást ha van idős ismerősöd akinek a bevásárlást meg tudod csinálni stb...)

5. Rakj félre mindent! (Értem ez alatt a földön tálat 100ft, csinálj egy persejt amit nem tudsz kinyitni csak széttörni. Ezzel is biztos hogy amit bedobsz nem tudsz később kiszedni)

6. Kérj több zsebpénzt. Hivatkozz arra hogy venned kell ruhát vagy valamit és rakd azt a pénzt félre. A ruha szét megy de nem kell minden héten vagy hónapban újjat venni.

Én 17 vagyok most és iskola mellett is akarok munkát keresni. Nekem ezekkel a módszerekkel és apróságokkal már elég sokat összegyűjtöttem hasonló célból mint te.

Viszont amire te gyűjtesz nagyon drága lesz úgyhogy ha eddig nem volt semmi pénzed félre rakva akkor nem biztos hogy ilyen kis idő alatt össze tudsz annyit szedni.

2020. jún. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!