Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Albérletben élők, látjátok...

Albérletben élők, látjátok valamiben a kiutat, vagy hosszútávon oda terveztek? Van gyermeketek?

Figyelt kérdés
2012. máj. 1. 20:23
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Lakáselőtakarékosságot kötöttünk.

Amúgy a legjobb az lenne, ha vm olcsó, csótányosba beköltöznénk, mert akkor tudnánk még spórolni...de az meg nem élet.

2012. máj. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Olcsó cstányost béreltem.

5ezerrel többért találtam normális bogármenteset,aminek a téli kevesebb fűtésével jobban kijövünk.


Kérdésre: Gyűjtögetünk,de ameddig nem döntjük el hol szeretnénk végleg letelepedni,addig nem látom értelmét házat venni,mert jelenleg ott lakom ahol a legtöbbet fizetnek.Ha máshol fizetnek többet,akkor költözünk.

Igy nincs egy ház ami odaköt valahova.

Gyereket is mernék albiba vállalni,de az még odébb van,lehet addigra rég külföldön leszünk.

2012. máj. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

van gyerekünk,saját házunk meg akkor lesz nekünk is,ha tudjuk majd,h hol akarunk letelepedni,és hitel nélkül veszünk házat.Van lekötött pénzünk,a gyes a számlán marad,nem nyúlunk hozzá,így gyűlik a pénz...

Semmi hátrányát nem érzem annak,h albérletben élünk.

2012. máj. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A nyugati országokban és szerte a világon az "albérlet" a természetes azoknak, akik nincsenek olyan anyagi helyzetben, hogy házat, lakást tudjanak venni. A munkavállalásnál könnyebbséget is jelent a bérelt otthon, hiszen gyorsan le lehet mondani és az új helyen pedig lehet bérelni másik lakást.Nálunk a helyhez kötöttség is az egyik nagy gond, amikor valaki pl az ország másik végében remek munkát kaphatna, de nem tudja a lakását sem eladni, sem elcserélni arra a környékre.
2012. máj. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 kapo1588 ***** válasza:
igen csak mondjuk a nyugati országba a fizetésnek a 40 %megy el a megélhetésre... míg otthon rezsivel albérleti díjjal sok esetben 80.. ez a baj
2012. máj. 2. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Akinek a fizetése 80%-a megy el albérletre az amúgy sem tudna lakást venni, mert akkor a lakáshitel vinné el a fizetése 120%-át és utána az én adómból kompenzálná a hülyeségüket a kormány...


A kérdésre válaszolva: Én már kiszámoltam 60 nm-es albérlet / 60 nm-es lakás 20 éves lakáshitelre.

20 év múlva vagy lenne egy lakásom és minimális megtakarításom vagy pedig élek 20 évet albérletben (szabad költözéssel, 0 felelősséggel és költséggel) és annyi megtakarításom lesz, hogy ugyan azon lakás 80-85%a már meglenne megtakarításba, ráadásul közben ha költözni kell hát költözöm.


Én így nem is tervezek lakást venni.

2012. máj. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor veszünk lakást, ha az ölünkbe pottyan egy kihagyhatatlan lehetőség. Pl. valami sosem látott rokon ha ránk íratná a háza háromnegyedét, így kvázi 25%-os áron megvehetnénk.

Egyébként nem. A mostani lakásunk albérleti díja 50 ezer havonta. Ezért cserébe viszont nincsenek váratlan költségek, nem mi álljuk a felújítást, stb. Ilyen albérleti díj mellett ketten 150 ezerből kényelmesen megélünk, ha nem szórjuk a pénzt. A jövedelmünk 200 ezer körül van havonta, plusz féléves, éves bónuszok (300-600 ezer).

Most megtehetjük, hogy a plusz pénzeket elrakjuk vagy elköltjük "luxusra". Azt is megtehetjük - ahogy volt is már példa rá -, hogy ha máshogy alakul az anyagi helyzetünk, kiveszünk egy másik, annak megfelelő lakást. Vagy ha nagy gáz van, akkor csak egy kis szobát. Őszintén én ezt sokkal biztonságosabbnak érzem. Egy saját ingatlanban csak áll a pénz, nem férek hozzá, amikor akarok. A bankszámlámon lévő pénzt viszont arra költöm, amire szükségem van.

Gyereket is gond nélkül mernék vállalni ide. Nem érzem, hogy az albérlet bizonytalanabb volna egy hiteles lakásnál.

2012. máj. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 kapo1588 ***** válasza:

érvek ellenérvek legjobb összefoglalása:

[link]


mai cikk:)

2012. máj. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!