Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miert nem orulnek annak a...

Miert nem orulnek annak a szulok, hogy 21 evesen mar szeretnek kulon elni (alberletben)?

Figyelt kérdés

Tobb mint 3 eve vagyunk egyutt a baratommal (o 27 eves) es juliusban szeretnenk osszekoltozni. Termeszetesen alberletrol lenne szo, mert meg eselyunk sincs sajat lakasra. A kettonk bevetele 180 000- 210 000 ft kozott alakul havonta tehat valoszinuleg ennyi penzbol meg fogunk tudni elni.


A szuloktol meg egy jo vagy eppen biztato szot nem hallottam ezzel kapcsolatban. Folyton csak azt mondjak, hogy ehen fogunk halni, nem ertik miert akarok szenvedni illetve miert akarok alberletbol alberletbe vandorolni. Mar ott tartottunk, hogy elmondtak azt is, hogy nem lesz munkam mert alberletben elek. A gyerekeimet se ovodaba, se iskolaba nem fogjak majd felvenni mert alberletben elunk...


Most tenyleg annyira borzalmas, hogy egy par alberletben kezdi a kozos eletet? Ok mindenaron azt akarjak, hogy vegyunk fel hitelt, de mi semmi esetre nem szeretnenk. Nektek mi a velemenyetek errol?


2012. jan. 23. 19:09
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Én albérletben kezdtem. Aztán mikor kiszámoltam, hogy az albérlet annyi, mint a hitel törlesztője, vettem fel hitelt. Egyik sem volt rossz, mindkettőnek volt előnye és hátránya. Ez a ti közös döntésetek kell hogy legyen.


Azt meg ő sem gondolhatja komolyan, hogy emiatt nem lesz munkátok vagy a babát nem veszik fel bölcsibe/oviba....


Sok boldogságot nektek :-)

2012. jan. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

Engem is nehezen engedtek el a szüleim, azt mondták, ha a párom költöztetném hozzánk, ott tudnánk gyűjteni, mert ők egy fillért nem kérnének.

Nekünk ez nem kellett, albérletben élünk. Nehezen fogadják el a szüleid, hogy felnőtt vagy és önálló életre vágysz.

2012. jan. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Hitelt szerintem se vegyél fel, mert évtizedekre rabszolga leszel. Van pár lakás-előtakarékossági megtakarítási forma, olyasmibe értemes talán beszállni, mert annak magasabb a hozama és támogatott.
2012. jan. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Meg az elso 3-4 evben nem szeretnek egy adott helyen ,,letelepedni" mert ugye a sajat lakas megvasarlasa ezzel is jar. Inkabb probalunk majd sporolni az alberlet mellett amennyire csak tudunk. Szerencsere talaltunk egy nagyon olcsot, 35 e forintos berleti dijon, tehat olyan sokat nem visz el havonta. Koszonom a valaszodat! :)
2012. jan. 23. 19:28
 5/10 A kérdező kommentje:
Sajnos jobban tudom a hitel buktatoit mint ok, mert bankosnak tanulok 1.5 eve illetve dolgoztam is bankban, de amit ok mondanak szerintuk az a jo... :) Rengetegen elnek alberletben sokan nem is vagynak sajat lakasra, ezert nem ertettem reszukrol ezeket a kifogasokat. De ugy latszik a legtobb szulo ilyen :) Koszonom mindenkinek aki irt!
2012. jan. 23. 19:32
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

csak Mo-n veri mindenki adósságba magát, külföldön nem ciki az albérlet...

(igaz máshol a lakáshitel sem átverés meg uzsorakamat)

2012. jan. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A hitel télleg nem jó ötlet csak a baj lesz utána az albérlet meg nem olcsó hiába kerestek annyit.De amúgy én a helyetekben gyüjtögetnék inkább.Amúgy meg ha már van kereset akkor az nem azt jelenti hogy lehet menni,ebbe nem akarok jobban bele menni.Csak azt tudom mondani hogy birjátok ki még ha nagyon is öszeakartok költözni inkább gyüjtögessetek, majd késöbb.
2012. jan. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
29%

Csak nem akarnak elengedni téged, mert félnek, hogy kirepülsz a fészekből, ők meg akkor majd mit csinálnak ketten?

AMúgy én tuti a képükbe vágnám, hogyha ennyire aggasztja őket a jövőnk- mint hogy nem lesz munkátok meg stb, amiért csak albérlet- akkor igazán adhatnának valamennyit, hátha akkor tudnátok venni egy lakást....


Na ezután vagy fizetnek, és segítenek nektek, vagy legalább elhallgatnak!


Amúgy meg ne parázzatok, egy albérlettel semmivel se vagytok hátrányban, mintha saját lakásban!

2012. jan. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az nem borzalmas, hogy együtt akartok lenni, csak meglátásom szerint az nem tetszik a szülőnek, hogy albérletbe mentek, főleg, hogy jól is kerestek és simán tudnátok gyűjteni a pénzt a közös lakásra, míg az albérletnél meg csak kidobod a pénzt egy olyan lakásra ami nem a tied, személy szerint én is csak pénz kidobásnak látom, inkább ennyi pénzből fizetem a hitelt, de legalább a ház a sajátom.

Ja és, hogy ha mégis albérletbe akarsz gyereket szülni, ahhoz semmi köze, hogy egy gyereket felvesznek-e bölcsibe, oviba, csak akkor nem veszik fel ha egy adott helyen túljelentkezés van.

2012. jan. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9: a kidobott penzt illetoen, ne felejtsd el, hogy hitel eseten mas penzet hasznalod amiert fizetsz (kamat), alberlet eseten mas lakasat hasznalod amiert fizetsz (lakber).

Mindketto "kidobott" penz az ablakon. Kerdes hogy melyik tobb.

2016. jan. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!