Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Havi nettó 90ből, Pesten...

Havi nettó 90ből, Pesten albérletben fenn tudom magam tartani?

Figyelt kérdés
Egyedül élnék, havi 30-40körül van az albi ára+rezsi
2012. febr. 21. 14:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudom hol találsz ilyen olcsó albérletet... mert 30 ezerért tuti nincs, csak szar, vagy aranyvesszős ( be kell fizetned 6-7 ezer forinot, és kamu címeket adnak ki )...

Szerintem a szobával jobban járnál az olyan 20-25 ezer plusz rezsi rész.

Szerintem havi 90 ből egyedül nagyon neccesen jönnél ki... sőt... De sok szerencsét

2012. febr. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%

Kizárt! A rezsire is rászámolhatsz és ugyanannyit, főleg ilyenkor télen. Ha meg átalányban kell fizetni a fűtést, akkor télen-nyáron fizetni kell. Nekünk kettőnknek, nagyon spórolósan jön ki 70-ből az albi+rezsi, de úgy, hogy a lakbér még alacsonynak mondható (30ezer), és a víz és villany együtt kb. 8ezer. Csak a közös költségünk 28ezer a fűtésátalány miatt egész évben.

És akkor ebben még nincs benne a kaja.

2012. febr. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
82%

Mi ketten vagyunk, havonta kb. 70ezer az albérlet+rezsi, ezen felül kb. 30ezer forintra van szükségünk, hogy jól kijöjjünk kajával, ilyesmikkel.

Szóval, szerintem 90ből egyedül meg tudsz élni. (Itt a kérdések között keresgélve nagyon sok jó ötletet találsz az olcsó főzéshez is, pl.)

Sok szerencsét!

2012. febr. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak tényleg ilyen "kevés" lesz a fix rezsid és közelebb van a 30-35-höz, akkor ha szűkösen is, de elméletileg igen.

Számolni kell azért a váratlan kiadásokra is.

Ha tudsz főzni, akkor az élelmiszeren sokat spórolhatsz, ésszerűen átgondolva.

2012. febr. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
77%
egyedül nem nagyon fog menni, kellene társbérlő
2012. febr. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Én havi 100-ból meg tudtam egyedül élni, de nem pesten,hanem vidéken, gyönyörűen felújított garzonom volt, 20+rezsi.Imádtam, és kajával rengeteget spóroltam,Munkahelyen ebédeltem, még magamra is tudtam költeni, de nem tudom pesten milyenek a körülmények.Minden esetre sok sikert.
2012. febr. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
28%
Szobabérléssel, és gyaloglással/bicajozással igen, megélhetsz ennyiből.
2012. febr. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
25%
aki azt mondja h 30ért nincsen albérlet, az normális? igaz, én tatabányán élek, de itt átlagban 30ért adják ki a lakásokat (bútorozattan, gépesítve mi is 30ért béreljük), itt ez az átlag. nem hinném h pesten ez a duplája lenne.
2012. febr. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
85%
8-as! 30-ért is van albérlet, de az szinte lakhatatlan állapotban van általában. 45-től kezdődnek a lakható garzonok.
2012. febr. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
81%
Egyedül szinte kizárt, hogy megélsz 90-böl egy albérletben. 30-35+rezsiért tényleg csak egy lepukkatn 28-30nm-es lyukat találsz, nem túl jó környéken. Ráadásul van több átalánydíjas számla, amit akkor is fizetned kell, ha nem csinálsz semmit. ilyen pl a közös ktg, ami egy pici lakás esetén is min.6-8ezer ft. sok panelban a gázszámla is ilyen, arra 2havonta számolhatsz 3ezret. a hütöszekrény sem kér kevesebbet ha csak 20dkg párizsi van benne, mint ha tele van. a kábeltévé és az internet szintén. a fütést ne is részletezzem. véleményem szerint jobban jársz, ha bérelsz egy klassz szobát 20-25+rezsirészért, azt megúszod 35-40körül, mint hogy egymagad kuporogj 60ért. a havi bérlet is már 10e, anélkül nehéz itt mozdulni.
2012. febr. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!