Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Havi 150 ezer Ft-ból ki lehet...

Oooopti kérdése:

Havi 150 ezer Ft-ból ki lehet jönni egy kisgyerekes családnak? Milyen színvonalon kb? Hosszútávon is?

Figyelt kérdés
Arra marad valami esély, hogy félrerakjanak?
2012. jún. 11. 13:53
 1/8 A kérdező kommentje:
Pénztárcátokban nem akarok kutakodni, viszont tapasztalatbéli válaszok érdekelnének, tehát ha viszonyítotok magtokhoz.
2012. jún. 11. 13:55
 2/8 A kérdező kommentje:
Kérdésem oka egyébként: minap hallottam a hírekben, hogy mennyi a létminimumon való megéléshez szükséges havi bevétel. Belegondoltam, hogy mennyire sokan élnek még annál is szegényebb körülmények között és valahogy mégis kigazdálkodják. Tökre sajnálom az ilyen helyzetű csalásokat, nem is tudom, hogy csinálják
2012. jún. 11. 14:06
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Szóval 3-an vagytok, apa, anya, egy gyerek, ugye? Akkor úgy vagytok, ahogy mi is.


Nekünk 200-220 jön be, de 130 ezret kifizetünk hitelekre. Szóval simán ki tudtok jönni, ha nincsenek hitelek...de nem tudom, mennyi a rezsitek, nekünk 40-45 ezer.


Sőt, akkor félre is tudtok rakni (mert ha azt nézzük, mi havi 50 ezerből élünk, nektek is elégnek kell lenni, és akkor 50-et félre tudnátok tenni ), bár figyelni kell a kiadásokra, én hogy rágót, bugyit vegyek is 2szer meggondolom.

2012. jún. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez a család mi vagyunk, igen, de az összeg fiktív. Ez csak amolyan elgondolkodás, hogy "mi lenne, ha" Szerencsére ennél jobb körülmények között tudunk élni, de sose lehet tudni
2012. jún. 11. 14:17
 5/8 A kérdező kommentje:
50 ezret mindenre beosztani? ez rettentő kevés. Hogy tudjátok ezt megcsinálni? Mivel fogjátok meg a pénzt?
2012. jún. 11. 14:19
 6/8 anonim ***** válasza:

ennyi marad, így muszáj ezt beosztani, néha megyünk szülőkhöz ebédelni, illetve szoktak venni a kislánynak ruhákat, minket meg azzal segítenek, hogy szüli,bnévnap, ilyenekre pénzt adnak. Ez alaklmanként 3-5 ezer Ft.

Ráadásul családi házunk van, nincs kerítés, esik a vakolat, szar a tető. Lassan lejár az egyik hitel, azaz 3 év múlva, meg ha szerencsénk van, egy másik még elöbb. Akkor majd könnyebb lesz.

2012. jún. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Szerintem 150-ből három fős családként kijönni vakmeleg. Persze ki lehet jönni belőle, de baromi szűkösen és szerintem ez vegetáció, bár a legtöbben MO-n így élnek sajnos. Ahogy nő a gyerek, úgy növekedhetnek a költségek is, hisz egy tanfolyam, egy nyári tábor, zsebpénz, stb., stb.. Ezeknek természetesnek kéne lenniük, mégis a legtöbb családnak esélye sincs rá.
2012. jún. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

én is úgy számolom, hogy "csontra". így még tudnak változatosan étkezni, tehát nem az van, hogy krumpli krumplival, de egy nagyobb kiadás már gondot jelent és félretenni se tudnak. valahogy így képzelem. de lehet, hogy nekem mások az igényeim és lehet, hogy valaki ennél kevesebből is kijön, vagy akár pont a fordítottja, ennek a kétszereséből se tudna. mindenki más.


én pl. nagyon tudatosnak tartom magam, de így is nagyon sokat költünk, pl. kajára. szerencsés eset, ha valaki kevéssel is tud gazdálkodni, akkor legalább van saját kertje, ahol tud termeszteni ezt-azt. de a városiak teljesen meg vannak lőve, ha anyagi gondjaik vannak.

2012. jún. 11. 18:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!