Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érvényes ez a szerződés?

Érvényes ez a szerződés?

Figyelt kérdés

Fél éve vagyok egy kisebb cégnél és felfigyelt rám egy nagyobb cég :).

Igen ám de mikor közöltem főnökömmel hogy ki szeretnék lépni, elővette a szerződést amibe az apró betűs részbe az volt írva hogy a szerződést az alkalmazott nem bonthatja fel 3 évig.

2015.jan.11 én kezdtem próbaidőn voltam feb 1-ig.

Előre is köszönöm a válaszokat ! :)



2015. júl. 22. 11:04
 1/10 anonim ***** válasza:
5%

ha a próbaidő 3 hónap, akkor is letelt már.

A szerződésbe bele lehet venni ilyet is, tehát érvényes.


Természetesen felmondhatsz, de cserébe ő a nyakadba varrhat egy vaskos kártérítést.

2015. júl. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%

Beszélj egy munkajogban járatos ügyvéddel mert ez nem ilyen egyszerű.


Az Mt. lehetőséged ad a felmondás korlátozására, de ez csak 1 éves időtartamra szólhat. Ha a szerződésben 3 év lett kikötve, akkor az törvénysértő. Lehet, hogy úgy ahogy van érvénytelen, de az is lehet, hogy az 1 évet kell alkalmazni. Ezt kellene tisztázni egy ügyvéddel.

2015. júl. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
9%
x@rd le! lépj!
2015. júl. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat...

Kiléptem már kb egy hónapja, és azért kérdeztem, mert minap kaptam egy feljelentést hogy megszegtem a munkaszerződésemet.

Két évi fizetést követelnek kártérítésnek...

nettó 120 ért dolgoztam a nap 9 órájában

Tehát most majdnem 3 millát akarnak behajtani rajtam :(

2015. júl. 22. 12:35
 5/10 anonim ***** válasza:
48%
Mindenképpen fordulj ügyvédhez! Milyen cég volt ez?
2015. júl. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Ez kamú! Kilépésnél a figyelmedbe ajánlották vólna!
2015. júl. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Építőiparban voltam könyvelő.

A kilépésnél ahogy azt mondtam már megfenyegedtek, de az egyik ügyvéd (általánosban volt osztálytársam) azt mondta hogy nem érvényes a szerződés.

Mindenesetre elmegyek holnap egy másik ügyvédhez, ugyanis most már komolyra fordult a helyzet.

Ui: azért léptem ki a munkahelyemről mert nem volt jó a levegő (kolégákkal nem jöttem ki jól) továbbá a fizetés miatt is... :)

2015. júl. 22. 14:31
 8/10 anonim ***** válasza:
23%

Amennyiben a szerződésben ezen kitétel mellett volt ennek számodra ellentételezése is (vagyis pl. ezért X eFt-ot kapsz, ha eltértek közös megegyezéssel a MT-től), akkor jogos a követelés, akármekkora betűnagysággal is volt írva.


Amennyiben nem volt ilyen, vagyis "röghöz kötöttek" ellentételezés (megváltás stb.) nélkül, akkor nem jogos.

2015. júl. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
36%

2. vagyok, a nagyeszűeknek, akik lepontoztak:


"38. A felmondás


65. § (1) A munkaviszonyt mind a munkavállaló, mind a munkáltató felmondással megszüntetheti.

(2) A felek megállapodása esetén – legfeljebb a munkaviszony kezdetétől számított egy évig – a munkaviszony felmondással nem szüntethető meg."

2015. júl. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Végül elmentem egy ügyvéddel a bíróságon kívüli megegyezésre és 3 havi kártérítésben állapodtunk meg ez 360 ezer és az ügyvédnek még 40 ezer. Tehát 400 ezerembe került. Az új munkahelyemen nettó 152 ezret kapok, szóval nagyobb a fizetés, de bánom hogy ennyit kellett fizetnem. Megakarom bosszúlni de hogyan ? :(
2015. aug. 7. 07:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!