Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyári munkások! Nálatok is...

Gyári munkások! Nálatok is ugyanez a helyzet? Minimálbérért szó szerint azt várják el, hogy megszakadjatok? Hogy bírjátok elviselni? Nekem nehezen megy.

Figyelt kérdés
Ha beérek a munkahelyre, már idegbeteg vagyok. Mindenért b@szogatnak. Tegnap is engem b@sztak le más marhaságáért. Egyre több szabályt vezetnek be. Minden apróságért fegyelnit osztogatnak. 1 túlórával 2 műszakban kaptam 73 000 ft-ot. Egyedülálló vagyok, család nélkül. Szeretnék előbb-utóbb lakást. Ebből hogyan? Olyan albérletben lakom, ahol hatszázan vagyunk egy lakásban. Ez nekem nem való, mert már nem vagyok az a bulizós típus. Nem tuom kialudni magam a többiektől. Kivennék egy lakást egyedül, de akkor kajára nem maradna. Szeretnék boldog életet élni. Tanulok is munka mellett, még 1 évem hátra van. Jó lenne, ha el tudnék helyezkedni azon a területen több fizetésért. Lehet ennél rosszabb, ami a gyárakban folyik? Nem látom a kiutat innen. :( 24/L
2010. márc. 2. 10:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
hm...ennyi az össz-vissz havi fizetésed?
2010. márc. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
igaz, hogy a február 28 napos, de huszon akárhányadikától huszon akárhányadikáig számítják a fizetés összegét. Ebben az évben rosszabbul keresek, mint tavaly. Túlóra nélkül szoktam kapni 77 ezret. Az adóváltozás miatt szerintem... :(
2010. márc. 2. 10:13
 3/12 anonim ***** válasza:
36%

Lehet ennél rosszabb,mert van aki még ennyit se tud dolgozni.

Borsodban lakom,rengeteg ember van körülöttem,aki még sori munkásként sem tud elhelyezkedni.

Én szerencsére diákként tudok annyit dolgozni,amiből elvagyok.

Párom mérnökként dolgozik,és az ő feje meg azért fáj,mert a sori dolgozo elrontja,akkor azért ő is le van cseszve,hogy miért hagyja (műszakvezető disznek van?),és te hazamész 8 óra ledolgozása után,éled világod,ő még ha hazajön,akkoris azon agyal nekem,hogy hogy lehetne szépen felvinni papirra azt a sok elrontott dolgot,ami nem kerülhet ki a gyárból...

bár igaz,ő dolga annyival könnyebb,hogy nem robot,akkor áll meg amikor akar/van ideje,de felelősségteljesebb

2010. márc. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

De legalább többet keres, mint én.

Egy gyári munkás nem éli világát. Sokan a kifizetetlen számlák miatt aggódnak körülöttem. Valakinek a lakásra felvett hitelét is felemelték 80 ezerre, igaz, neki van férje, nem egyedül kinlódik.

2010. márc. 2. 10:16
 5/12 anonim ***** válasza:
52%

mérnökként 130at keres,sztem ez messziről se sok ahhoz képest hogy hány évet tanult...

és mig téged csak aznap b@sznak le mert elrontottál vmit,őt 5 évig elővehetik azért amit aláirt...

ez a nem mind1

(énis mérnökként végzek pár honapon belül,de elvagyok diákmelon még,utána külföld ,itt nem éri meg felelősségteljes munkát végezni)

2010. márc. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ha lenne ismerősöm, én is kimennék külföldre.
2010. márc. 2. 10:20
 7/12 anonim ***** válasza:

egy átlagos honapban plusz 1 munkafétre valo tolórát szedtem össze és igy kaptam 100000 ezret

nem csak te vagy igy

ezért vasárnap irény Anglia :)

2010. márc. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
elözö vok 24/F
2010. márc. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
150 000 ft-nak örülnék. Ki tudnék venni egy garzont...
2010. márc. 2. 10:39
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha idén kevesebb lett a nettó kereseted, lehet, hogy nem kérted az adójóváírás érvényesítését. Ha kéred, 15.100 Ft-tal kapsz többet havonta. Igaz akkor év végén nem fogsz egyszerre nagyobb összeget visszaigényelni. Kérd az adójóváírást márciustól. Idén lehet rajta változtatni, nem szentírás, amit egyszer leadtál.
2010. márc. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!