Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diak munkát és főállású...

Diak munkát és főállású munkát lehetséges egyszerre vállalni? Vagy szankciózzák?

Figyelt kérdés

#munka #diák #főállással
2015. máj. 29. 17:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ennek semmilyen akadálya nincs. Egy embernek akárhány helyen lehet munkavállalói jogviszonya. Ha jogosult vagy iskolaszövetkezetben is dolgozni (tehát aktív nappalis vagy), akkor megteheted, hogy ott is dolgozol.
2015. máj. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Remélem az adózással sem lesz gond...
2015. máj. 29. 17:50
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Nos hát attól függ. Ha nappali tagozatos egyetemista vagy, aktív félévvel, akkor ha jól tudom, te hivatalosan "főállású" hallgató vagy és csak diákmunkát vállalhatsz. Persze ettől még dolgozhatsz ott teljes munkaidőben, ha bírod.
2015. máj. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
Igen, lényegében főállású hallgató vagy, de ez igazából semmilyen gyakorlati jelentőséggel nem bír. Az, hogy főállás, nem jogi fogalom. Lehet normál munkaviszonyod.
2015. máj. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

" Ha nappali

tagozatos egyetemista vagy, aktív

félévvel, akkor ha jól tudom, te

hivatalosan "főállású" hallgató vagy

és csak diákmunkát vállalhatsz."


Nem. En is nappalis vagyok, mar alig van targyam es heti 40 oraban dolgozom. Rendesen bejelentve.


Amugy en is gondolkodom, hogy mellette keressek ujra diakmunkat. Bar nem fizetnek rosszul de ha van szabadido akkor miert ne, plane amig diak vagyok es megtehetem.

2015. máj. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Azért mondják, hogy "főállású hallgató", mert nem számítasz munkanélkülinek. Ennyi a jelentősége. Akkor is az vagy, ha már alig van órád. Ha aktív vagy, akkor az vagy. De nem befolyásol semmit a munkakeresésben. Mint ahogy két állása is lehet minden további nélkül az embernek.
2015. máj. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Közben utána olvastam és valóban lehet.
2015. máj. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Remélem, hogy nem lesz baj belőle. Van főállásom, ahol jelenleg próba időn vagyok. Mellette pedig a régi diák munkámat folytatom természetesen kötetlen munkaidőben. Csak az adozastól tartok, mivel kevesebbet vonnak le diákként. Nehogy a végén megbüntessenek hogy diák és főállású munkát is végzek.
2015. máj. 30. 08:18
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem fognak. Akkor büntethetnének meg, ha az iskolaszövetkezeti munkát diák jogviszony nélkül csinálnád. Az a te magánügyed, hogy nem feltétlenül veszed igénybe ezt a kedvezményt, és normál munkaviszonyban dolgozol.

Ha ez megnyugtat, én is csináltam már ilyet.

2015. máj. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

" mivel kevesebbet vonnak le

diákként."


Hol vonnal kevesebbet? Tőlem diakszov. keresztul is 16% SZJA-t vontak...

Ja hogy nincs nyugdijjarulek, tb, stb?! Hát cserebe diakmunkas nem kap fizetett szabit, fizetett beteg szabit, nyugdijba se szamit.


Szoval ne aggodj, semmivel se adozik kevesebbet a diak.

2015. máj. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!