Munkával, próbaidő alatti felmondással kapcsolatos kérdésem van?
Bocsánat!
Álljunk meg egy szóra!
Próbaidő fogalma: Próbaidő alatt bármelyik fél azonnali hatállyal megszüntetheti a munkaviszonyt úgy, hogy nem köteles azt megindokolni. Ennek az a lényege, hogy nincs következménye egyik részről sem.
A munkaszerződés többi kikötése kizárólag attól kezdve él, hogy a próbaidő lejárt, addig hatálytalan.
Felmondás: Ne keverjük össze a felmondást az azonnali hatályú felmondással és a közös megegyezéses munkaviszony megszüntetéssel sem!
Neked az áll a munkaszerződésedben, hogy a munkavállaló felmondása esetén... Te próbaidő alatt nem felmondasz, hanem azonnali hatállya megszünteted a munkaviszonyodat. Tehát szólsz, hogy holnap nem jössz és kész. Ezt írásban tedd meg, és ha a cég emiatt beperel, hivatkozva a szerződés többi pontjára, akkor a munkaügyi bíróság jót fog kacagni.
A felmondási időd arra szól, ha felmondasz majd egyszer akkor, amikor a próbaidőd lejárt. Ha próbaidő után mondasz fel, akkor nem 30 nap lesz a felmondási időd (a szokásos), hanem annál több, tehát 3 hónap. És ha ezt mind a külföldi térning utolsó napját követő 1 éven belül teszed meg, akkor kell "kártérítésként" megfizetned a felmondási időre járó béred (3 havi) a munkáltatónak.
A munkáltató buta módon még a próbaidőd alatt intézte a tréninget, így ha alatta megszünteted a munkaviszonyod, elbukta az egészet. Ennyi.
Előző vagyok.
Azt nagyon nézd meg, hogy tényleg próbaidő alatt vagy-e még! Nehogy tévedj ebben!
Ha a szerződésben nincs próbaidő kikötve, akkor az nem is létezik. Próbaidőt mindig írásban kell kikötni! Csak azért szóltam...:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!