Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit gondoltok az ilyen munkahe...

Mit gondoltok az ilyen munkahelyről? Nem lehet leülni, bővebben lent.

Figyelt kérdés
Egy kis üzletben dolgozom, ahol általában 10 órás a munkaidő. Ebben a 10 órában van fél óra ebédszünet, amikor leülhetünk, amúgy végig kell állnunk az egész napot. Hiába nincs egy darab vevő, még csak nézelődő sem, akkor sem ülhetünk le. Amikor nincs szezon, akkor van, hogy csak napi 5 ember téved be a boltba, de akkor sem lehet leülni. Mit gondoltok erről? Máshol is van ilyen vagy csak én fogtam ki?

2015. ápr. 21. 16:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
Én nyomdában dolgozom, ahol szintén csak fél óra ebéd van, és van 10 perc reggeli is. Sokszor 12 órázom, és soha nem ülünk le. Ha ülőmunka is van akkor azt is állva kell elvégezni. Én sokszor mászkálok, mert így enm fáj a lábam. Végül is nem rossz, mert legalább nem lesz hatalmas seggem az állandó üléstől, mint fent az irodista nőknek.
2015. ápr. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

" Végül is

nem rossz, mert legalább nem lesz

hatalmas seggem az állandó üléstől,

mint fent az irodista nőknek."


Naja, csak épp iszonyat visszeres lesz az arra hajlamosak lába. Úgyhogy én inkább ülőmunkát végzek. Aztán amikor kedvem van elmegyek futni, úszni, túrázni, biciklizni. Ezek ugyanugy jok az elhizas ellen. ;-)

2015. ápr. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, Utolsó, igazad van. Amúgy is állómunka ide vagy oda, van nagyseggű munkatársam. Szerencsére júniusban kezdek az új munkahelyemen, természetesen irodában (soha többé állómunka. Mondjuk az ülőmunka sem tesz jót a visszérnek, sőt. Csak nem mindegy, hogy néha felállhatsz és járkálhatsz kicsit vagy épp egész nap állsz, mint egy ...., mellesleg tök értelmetlenül. :)
2015. ápr. 21. 17:15
 4/11 anonim ***** válasza:
62%

Hát nem tudom, de szerintem ez így törvénytelen, bár Magyarországon amúgy se foglalkoznak az ilyenekkel, már sok ismerősöm panaszkodott a magyar cégekre a nem megfelelő szerszámok, környezet, stb miatt és amikor elmesélem nálunk milyen a munkahely, hát kb hanyat esnek.


Én Németországban élek, tavaly végeztem az egyetemen s rögtön kijöttem. Nálunk a munkahelyen teljesen más mentalitás van minden részről. Talán ami a legnagyobb benyomást tette rám, az a főnököm volt. Hogy mennyire más itt az ember, egyáltalán nem beképzelt, sőt első hetemen egy nagy bakit vétett és gondolkodtam, hogy merjek e neki szólni, végül szóltam. A következő napi megbeszélésen kiemelte, hogy vétett egy nagy hibát, de én észrevettem. Szóval tényleg nagyon jó.


A másik, a munkakörülmények. Nem vicc, a cégnél van alvószoba, ahol kényelmes hátradönthető fotelok vannak és sötét van + csönd. Ha elfáradsz, lemehetsz aludni egy órácskát. A másik a pihenő szoba, ott minden féle játék van, x-box, billiárd, darts és ha belefáradsz a munkába, ott is lehet pihenni. Emellett a konyha. Minden nap egy közeli kifőzdéből hoznak több féle kaját és mindenki azt eszik amit akar, mindezt a cég kontójára, emellett a konyha mindig fel van töltve rágcsákkal, csokikkal, üditőkkel kávéval, szóval nagyon szipi szupi. Igaz nem egy google-t kell elképzelni, de ha Magyarországon ez lenne, teljesen más lenne a munkamorál és nem olyan nagy összegek ezek.

2015. ápr. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
26%
#2 ne aggódj 15 év ülőmunkától is ugyanannyira visszeres lesz a lábad, mintha állva dolgoztál volna!
2015. ápr. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
42%

" #2 ne aggódj 15 év ülőmunkától is

ugyanannyira visszeres lesz a lábad,

mintha állva dolgoztál volna!"


Én nem igy tapasztalom. Dolgoztam 8-10 orat allva, tudom mennyivel más mint ülőmunka és sport. Amugy bámikor fel lehet állni sétálni vagy akár állva dolgozni, szóval ha meggyőzöl hogy egészségesebb állni akkor nem vagyok ellened. ;-)

2015. ápr. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%
Én a fekvőmunka híve vagyok.
2015. ápr. 22. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ülj le valamire, és ha a főnök beszól kérd tőle a jogszabályt ami megengedi a munkavállalók gyötrését.
2015. ápr. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Időpont tegnapelőtt 18:03

Én 25 éve álló munkát végzek, és nem visszeres a lábam. Emellett futok is ha időm engedi. A visszér nem az állandó állástól keletkezik, hiszen ülőmunkánál is előfordulhat

2015. ápr. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Sikerült eltérni a kérdéstől és tök máson vitázni. :) Egyébként aki írta, hogy üljek le, hát, kösz. :D Leülnék én, ha tudnám, hogy holnap vár a másik a munkahelyem, de ez nem így van. Sajnos Mo-n sok helyen úgy vannak vele, hogy nem baj, ha elmész, van a helyedre mindig más.

A visszérről annyit, hogy hajlam kérdése. Mert aki nem hajlamos rá, az mindegy, mit csinál, neki nem lesz, de aki hajlamos rá, az meg ha kiteszi magát ilyen behatásoknak és heló, visszér. Nekem soha nem volt és két év boltban állás után szépen megjelent. Anyu meg 10 évig csinált álló munkát és semmi baja a lábainak.

2015. ápr. 27. 10:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!