Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van valakinek tapasztalata a...

Van valakinek tapasztalata a gépelő.hu- ról?

Figyelt kérdés

Engem konkrétan a gépelési munka érdekelne, de egyéb tapasztalat is megoszthattok velem.

A regisztrációhoz milyen adatokat kell megadni? Hogyan fizetnek? Mennyit lehet keresni?

Arról már hallottam, hogy van egy ilyen "teszt" része a dolognak. És olyat is hallottam, hogy számlát kell adni, és úgy tudnak fizetni... Kell hozzá vállalkozói vagy vmi?

Minden info-t szívesen fogadok! Köszi


2010. febr. 16. 16:57
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Engem is a gépelési munka érdekelt, regisztráltam, megcsináltam a teszt feladatot (kávéházi beszélgetés legépelése) és nem sikerült. De nem azért mert béna vagyok, heti többször gépelek tárgyalásokat szó szerint, szóval ezzel nincs probléma, hanem olyanokat vett elsősorban hibának, hogy most vessző vagy gondolatjel vagy zárójel van. A másik amin jól felhúztam magam, hogy rendszerint nem derül ki, hogy hol kezdődik egy mondat és hol végződik. Azok is külön-külön mondatok voltak, amik mind hallás mind értelem alapján inkább egy összetett mondatba írná az ember.

A legjobb hiba az volt, hogy én azt írtam "például" ez rossz, mert az pl. Vagy a másik: egyik helyen isten másik helyen Isten a helyes.

Lett volna lehetőség újra legépelni, de úgy elment a kedvem tőle, hogy csak na.

2010. febr. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

Szia!

Közben már én is beregisztráltam! Hát az a kávéházi beszélgetés elég érthetetlen szerintem. vagy csak az én fülem rossz, de egyszerűen szörnyű.

Meg igen, amiket te is említesz, hogy nem mindegy, hogy pl. vagy például. És nagyon sok szót egyszerűen nem értek, csak nagy nehezen kikövetkeztetem.

Egyébként én is egész ügyesen gépelek, ha normális hanganyag lenne, azt hiszem jól menne, de így...

Azért én még "gyakorlok"... hátha lesz vmi

2010. febr. 20. 21:46
 3/34 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Én megcsináltam a teszteket, jó is lett, de csak másodszorra sikerült. Kaptam egy normális emailt, hogy a nyár folyamán nagyobb mennyiségű, több ezer órányi megrendelés fog érkezni, és ki kellett töltenem egy űrlapot, hogy mikor tudom a munkát vállalni.

Most egyenlőre ennyi, és várok.

2010. ápr. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
A kávéházi beszélgetést én is végigcsináltam, az újragépeléseket is. Teljesen érthetetlen, ami szerintem jó, az szerintük nem, saját beépített helyesírásellenörzőjük által kijavított szót nem fogadják el. Ha ilyen minőségű az "igazi" munka is, mint a gyakorlás, akkor jobb is, hogy nem mentem át. Van még telefonszámtudakozó (telefonszámokat kell megkeresni megadott cégnevek alapján), és műszaki termékek adatait kell megkeresni a neten, általában nem a megadott URL-ek alapján, inkább több más helyen, amit a Google-lal lehet megkeresni. Azt még nem tudom, hogy eddigi munkámat kifizetik-e, mindenesetre elküldtem a szerződést, majd jövő hónap elején remélem kiderül, hogy átutalják-e a pénzt vagy sem.
2010. okt. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim válasza:
100%
Kedves utolsó,légyszi írd meg, hogy mi lett a történet vége, utalták-e a pénzt. Érdekelne.
2010. okt. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Ha még érdekel, leírom a tapasztalataimat. A hanganyagok gépelése a vizsgafeladat borzasztó volt, többszöri javítás után sem fogadta el, sőt a saját helyesírás ellenőrzője által kijavított hibát sem fogadta el. Ez volt tavaly (2010). Akkor nem kaphattam éles munkát, az idén pedig valami furcsa módon mégis gépelhetek. Már 2x sikerült "elcsipnem" munkát, ezt gépelni nagyon jó volt, diktálta az illető. Még nem lektorálták, majd kiderül, hogy megfelelt-e. Vannak egyéb munkáik, telefonszámtudakozó, depoadatfeltöltés, azok jók. Fizettek is, mikor elértem a minimum 15e Ft keresetet. Ebből van 1500 költséglevonás. Én főállásban dolgozom, tehát a járulékokat a munkáltatóm fizeti, mégis levontak tőlem valami EHO nevezetű valamit, amit viszont nem mutatnak ki semmiféle papíron. A kereset és az adóalap különbözete volt ez, és csak hosszas e-mail-ezés után ismertek el ennyit. De az évvégi SZJA-hoz szükséges kimutatáson sehol sem szerepel, és kérésre sem adnak ilyen igazolást. Tőlem kb. 9e Ft-ot "nyúltak" le.
2011. febr. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim válasza:
100%
Én dolgozom nekik, és van egy nagyon jó módszerem a vizsgázásra, ha érdekel valakit az írjon!
2011. ápr. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim válasza:
Érdekel:)
2011. ápr. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Aki dolgozik nekik, kérem írja le, hogy mit vontak le tőle, és hogy milyen "formában" dolgzik nekik. Számlát ad, vállalkozó, vagy főállásban, vagy főállás mellett mellékállásban megbízással dolgozik nekik. Nekem nagyon rossz tapasztalataim vannak változatlanul, kb. a felét fizetik ki, amit megkerestél, s nem adnak választ, hogy miért? A különbség elég sok, amit nem tudnak megmagyarázni, miért vonták le az adón és a járulékokon felül. Már kértem az APEH-tól is magyarázatot, de még nem kaptam választ. És be sem fizetik a dolgozók után a járulékokat.
2011. ápr. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
A legutóbbi kifizetésnél rájöttem mit értenek az EHO alatt. Azt, amit nekik a munkáltatónak kell befizetniük a munkavállaló után. Minden járulékot levontak tőlem, amit nekik kellene befizetni. De persze be sem fizetik. Kérdésre, érdeklődésre nem válaszolnak. Be fogom panaszolni őket az APEH-nál. A tavalyi levonást sem fizették be az APEH-nak.
2011. ápr. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!