Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Írásbeli figyelmeztetést...

Írásbeli figyelmeztetést kaptam a melóhelyen ezért. Jogos ez? Vagy ezzel már átléptek egy határt?

Figyelt kérdés

Reggel azzal a helyijárattal jöttem be, amin jellemzően az éjszakások mennek haza. Találkoztam ott véletlenül egy spanommal, kérdi mi a helyzet, ja meg van nála kis pálesz, húzzam már meg. Mivel elegem van mindenből perpill nem mondtam ellent, itt bent úgy sem szondáztatnak. Jól meghúztam, megjegyeztem, hogy de jó anyag. Aztán kicsit politizáltunk (jól elküldük a rendszert a fenébe putyinostul), de beértünk a pályaudvarra, azt leszálltunk. Én még elléptem boltba, és úgy mentem a munkahelyemre.


Bejövök, a portás mondja, hogy marha gyorsan menjek fel a főnökhöz mert beszélni akar velem.


Erre azzal fogadott, hogy "Ha nem vetted volna észre ott ültem a buszon tőletek 3 ülésre, és ide nincs piásan bejárás, meg mi volt az az ordernáré beszédmód? Vedd tudomásul, hogy egy intézményt képviselsz!" aztán kaptam egy írásbeli figyelmeztetést az igazgatótól, a 2. után kirúgnak.


Egy suliban dolgozok technikai dolgozóként kemény nettó 79 ezerért. Se cafeteria, semmi!


(De azzal, hogy az udvaros a suli előtt issza meg a csavaros kiflit, azzal nincs baj...)



2015. febr. 18. 08:58
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem igaza van a főnöknek. Ha én lennék a munkáltató, én sem tűrném el, hogy a beosztottjaim ittasan jöjjenek munkába.
2015. febr. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%

Én mindig azt mondtam, hogy a munkahelyre nem tartoznak a munkahelyen kívüli dolgok. Alkoholt inni valóban nem kellett volna, bár gondolom, nem s..ggrészegen másztál be az iskolába. De az, hogy te kivel és miről beszélsz, ahhoz baromira nincs semmi köze.

Én ezután egyből elkezdenék értelmesebb munkahelyet keresni.

2015. febr. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Egy felesre való volt, semmi több. Amúgy sem piálok rendszeresen.


Igen egy ideje keresek, de felénk annak is örülni kell, ha valaki minimálbérért talál valamit.

2015. febr. 18. 09:17
 4/10 anonim ***** válasza:
62%

Valahogy nem lep meg, tényleg keress valami mást. Az illető udvaros meg biztos ott van már régóta, neki ezért el van nézve.


Ennél még a 3 műszakos robotolás is jobb! 80-85-öt kapsz ott is de+cafeteria+egyéb juttatásokkal.

2015. febr. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen szövegeket hallgatok az alkoholista segédmunkásoktól minden nap... hihető...
2015. febr. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

Nem számít, hogy két centet ittál-e vagy egy litert, akár azonnali hatállyal el is küldhettek volna.

Hozzáteszem, jogosan.

És ennek semmi köze ahhoz, mennyit keresel. Ha kevesled, keress mást, de nehogy már azzal magyarázd, hogy te ezt megteheted, hogy keveset keresel!

Egy oktatási intézményt képviselsz, igenis légy erre tekintettel. Én sem szeretnék egy olyan emberrel együtt dolgozni, aki mindenki füle hallatára ordenáré módon politizál és ittasan jön be a munkahelyére.

Sok melóst ismerek, de ők munka után ülnek be egy sörre/felesre, nem előtte!

Az udvaros még lehet nem bukott le, az igazgató személyesen nem látta. Ha látja, neki is szólni fog.

2015. febr. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

"Vagy ezzel már átléptek egy határt"


Hogy ők??????

Te léptél át egy határt!!!

2015. febr. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%

Ezért nem rúgtak ki?!


Téged nagyon bír a főnököd!

2015. febr. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
20%

Havi éhbérért már ne avatkozzon be senki, hogy mit csinál munkaidőn kívül az ember! Ittassan, dülöngélve ment be?

Nem.


És igen, ha szarul indul a napom reggel kelés után én is ledöntök egy kupicával? ittas leszek emiatt? Nem. Alkesz vagyok? Nem.


Van mikor 2 hónapig egy korty sört sem iszok, mert egyszerűen nem kívánom az alkoholt. Ennyi.

2015. febr. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
87%
Elég kemény, hogy iskolába menet ott dolgozóként csak úgy húzogatod reggel a pálinkát. Már csak ezért egy komolyabb szankciót is megléphettek volna ellened. Az, hogy mellé még megjegyezte, hogy nem kéne ilyen meg olyan stílusban beszélni, szerintem érhető, és szerintem önmagában ezért nem kaptál volna semmit.
2015. febr. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!