Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez gyakori munkahely váltásnak...

Ez gyakori munkahely váltásnak számít? Nem azt kaptam az új melóhelyen, amit ígértek, Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Három évig dolgoztam mint értékesítő és logisztikus egy cégnél, ahol a csődeljárás után a feje tetejére álltak a dolgok. Mindezek ellenére sem hagytam el a süllyedő hajót, kihasználtak minket mint a szemét és amikor már nem lehetett több bőrt lehúzni rólam és kaptunk egy fülest, hogy tömeges leépítés lesz, gondoltam váltok. Egy hónap keresés után nem messze a mostani cégemtől találtam egy új melóhelyet, de múlt héten kezdtem és, hát...

Ha valaki bírja a hülyéket, az én vagyok, de itt állítólag senki nem húzza a próbaidőnél tovább. Csak idős nyugdíj előtt állő nők vannak, mert mindenki más "elhull"... ráadásul ezért el vannak havazva és betanításra nincs idejük, de a főnökasszony, aki egy lelki terrorista és úgy beszél mindenkivel mint a kutyával, elvárja, hogy egy hét után kérdezés nélkül mindent tudjak és nulla hiba... ha kérdezni merek, forgatják a szemüket és káromkodnak.


Amúgy el akarták sumákolni a pénz amit beígértek, csak szépen, illedelmesen közöltem velük, hogy nem ebben egyeztünk meg és ma megkaptam a szerződésem, szerencsére annyi szerepelt benne, amennyit kértem.

Ja és a munkaidő fél7től 3ig szól, de jó ha mindenki el tud jönni 5 körül - különben kinéznek (de teszem hozzá ezért fél4kor kelek és ebben az esetben 7re érek haza).


Félek, hogy hosszútávon ez nem lesz jó... vagy mindenhol ez van? törődjek bele?? Vagy húzzak le pár hónapot és keressek mást? De akkor nem az lesz a HR-esek baja, hogy gyakran váltogatok?


24L


2013. ápr. 2. 19:12
 1/4 anonim ***** válasza:

A helyzet az, hogy amennyiben nem bírod ki itt, kockáztatod, hogy hónapokon keresztül otthon fogsz ülni munka nélkül. Nem találsz semmit, de komolyan! Olyan szintű munkanélküliség van, hogy már recepciós munkákat is diplomásoknak hirdetnek meg, mert van bőven akiből lehet válogatni.

Becsüld azt amid van jelenleg és ha kicsit helyreáll az élet, vagy kapsz jobb lehetőséget máshol akkor megpattansz. De amíg nincs másik, ahol már a kész szerződéssel várnak, addig ne lépj ki.

Ez csak jó tanács. 7 hónapja vagyok itthon...

26/L

2013. ápr. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szerintem se lepj le addig amig nincs uj allasajanlatod


tessek elkuldeni az oneletrajzot tobb helyre, interjut delutanra kerni ha lehet

trukkosen, ugyesen


VAGY


menj ki kulfoldre, mint ahogy en is tettem es szrj az itthoni pusztulat helyzetre...

2013. ápr. 3. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is így jártam. Kiléptem az egyik rosszból, beleléptem egy másikba.


Én nem voltam olyan erős, mint te, péntek este 10-ig kellett volna benn ülnöm az irodában (reggel 8-tól) és volt, amikor a vasárnapi munkavégzést is elvárták. Most itthon ülök és keresgélek.

2013. ápr. 3. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja igen és mindezt próbaidőben.
2013. ápr. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!