Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A pszichológus szakma megélhet...

A pszichológus szakma megélhető? Lehet mellette állatot nevelni?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék segíteni másokon, mert sose feledem, hogy mögöttem is állt/áll egy személy, aki megért és tanácsot ad. Nem azt akarom, hogy naponta tudjak vásárolgatni, hanem hogy megélhetőségem legyen és tudjak egy kutyát nevelni mellette.

(nagyon szeretem a kutyákat különösebben a Német Juhászokat és szeretnék majd tartani egyet, de persze ha jönne egy vendégem és nem szeretné a kutyát ott látni, akkor valahova elvinném :) )

Meg tudok élni belőle?

Különösebben sérült gyerekekkel foglalkoznék inkább (pl. értelmi fogyatékossal stb.).

Tudnék még a fizetésből oktató meg szórakoztató játékokat venni az adott személynek, hogy fejlesszem?


(a kutya azért is kéne, hogy határozottságot neveljek a gyerekekbe :) )


Amúgy még csak 7.-es vagyok. Nyilván változik az érdeklődési köröm meg minden, de ez már sokszor akartam lenni és tényleg vágyok rá. Esetleg elég ha leginkább reál tantárgyakból vagyok jó? És ha művészeti megyek 9-12-be?


2014. dec. 17. 20:48
 1/3 anonim ***** válasza:
A pszichológia olyan szakma, amiből éhen is halhatsz, meg nagyon gazdag is lehetsz aszerint, hogy mennyire csinálod jól. Ha valamilyen területre szakosodsz, és abban hírnevet szerzel, előadásokat tartasz, könyvet írsz, akkor terápiás kezelésekért is vagyonokat kérhetsz óránként. Ismerek olyan pszichológust (jól érted, pszichológust, nem pszichiátert), akinek 11000 forint az óradíja. De ha nem emelkedsz ki a tömegből, hanem az egyetem elvégzése után csak elvagy, mint a befőtt, akkor a legjobb esetben közalkalmazotti fizetést kaphatsz valahol, ha egyáltalán találsz munkát. Szóval összességében jó szakma, vannak benne lehetőségek, de nagyon oda kell tenni magad, ha vinni akarod valamire.
2014. dec. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%

"megélhető"?

"állatot nevelni"?

hmm... oké, hogy még nagyon fiatal vagy, de azért ez röhejes, ne is haragudj. :D

2014. dec. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mókust tarthatsz mellette egy pszichomókust.
2020. okt. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!