Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a teendő ebben az esetben?...

Mi a teendő ebben az esetben? Mi lenne a jó válasz? (Munka)

Figyelt kérdés

Kb. 2 hete a Melo Diák hirdetett egy adminisztratív munkát amire jelentkeztem, viszont elég nagy elvárások voltak, ahhoz képest, hogy minimálbért akartak fizetni (Programozás, SQ adatbázis, MS Office ismerete, angol/német középfog, Visual Basic stb.). Mikor érdeklődtem a Melo Diáknál, hogy minden elvárásnak meg kell-e felelni nem nagyon tudtak válaszolni a kérdéseimre, sőt azt sem tudták megmondani, hogy mit kell pontosan csinálni. Mikor letettük a telefont 10 perc múlva visszahívott, hogy megbeszélt a céggel egy találkozót másnap reggelre, majd ott elmondanak minden.Kérdeztem, hogy még aznap kezdeni kell-e vagy ez csak interjú, de erre sem tudtak válaszolni. Estefelé átgondoltam a dolgokat, illetve beszéltem pár ismerősömmel, akik azt mondták, hogy ilyen munkát ne vállaljak el minimálbérért, ráadásul programozni nem is tudok! Másnap a munka helyett inkább bementem órára, hívogattak a Melo Diáktól és a cégtől is, de nem tudtam felvenni, majd mikor vége lett az órának láttam, hogy jött egy lecsesző e-mail a Melo Diáktól, amiért nem jelentem meg. Hozzáteszem, teljesen jogos volt, mert valóban nem szóltam arról, hogy nem megyek és én hibáztam!

Viszont pénteken egy másik iskolaszövetkezetnél láttam egy hasonló munkát (itt minden elvárásnak megfelelek), amire jelentkeztem, tegnap fel is hívtak, a kapcsolattartó nagyon aranyos volt, elmondta, hogy mit kellene csinálni, illetve, hogy 5-6 fő egyetemistát keresnek, mondta, hogy így telefonos beszélgetés és önéletrajz alapján engem 99%, hogy felvesz, de még a cégnek rá kell bólintania. Útiköltséget térítenek és kiemelt bért adnak (ezt telefonban direkt kiemelte, hogy nem minimálbérért van, mint sok diákmunka, illetve van feljebbjutási lehetőség is diákmunkáról). Nem tudom, hogy ugyanaz a munkakör-e, mert itt 7:30-tól kell dolgozni a másiknál 8:00-tól kellett volna, illetve jó pár elvárás elmarad, mint a másik hirdetésnél (pl. a programozás is), egy viszont biztos: ugyanaz a cég!

A kapcsolattartó elmondása alapján nagyon tetszene a munka, de attól félek, hogy a cégnél még emlékeznek rám önéletrajz alapján és emiatt nem fognak felvenni.

Tudom, hogy én hibáztam korábban, amiért nem szóltam a Melo Diáknak időben, hogy nem tudok menni. Mikor meghallottam, hogy ugyanaz a cég, gondoltam, hogy elmondom korábban mi történt, de attól féltem, hogy akkor már ott megszakad a beszélgetés, mivel valóban hibáztam és ez alapján nem tűnnék megbízhatnak. Szerintetek ha a cégnél felismernek (ami szinte biztos, hiszen 1,5 hét telt el azóta) és a kapcsolattartó kérdőre von, akkor milyen magyarázatot adjak? Megmondjam az igazat, hogy úgy éreztem kevés az elvárásokért a minimálbér, a munkáról sem kaptam tájékoztatást és nem is biztos, hogy megfeleltem volna? Vagy ebben az esetben mi lenne a legjobb válasz?


2014. dec. 2. 12:00
 1/1 anonim ***** válasza:
74%

Ha ugyanaz a cég és felismernek és nem vesznek fel, akkor nagyon jó tanulópénz lesz számodra az egész. Kommunikáció.


Amúgy megmondod, hogy a diákszövetkezet nem közvetítette rendesen az adatokat, nem adott át infókat, és nagyon kulimunkának tűnt minimálbérért. Talán felfogják.


Majd kiderül.

2014. dec. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!