Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a teendő ebben az esetben?

Mi a teendő ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Ápolóként dolgozom jelenleg.Májusban beszélek a munkaközvetítővel s júliusban kellene dolgoznom Németországban.Ha felmondok,akkor 3 hónapot le kellene dolgoznom még de így hogyan ha júliusban már külföldön kellene dolgoznom?Kérlek segítsetek!Van még pár nap szabadnapom is,talán azt beszámítják,de ha májusban szólok hogy felmondok,akkor is még itt kellene ledolgoznom azt a 3 hó felmondási időt....
2011. ápr. 26. 19:09
 1/4 anonim ***** válasza:
közös megegyezés ;)
2011. ápr. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi és el tudnád mondani hogy közös megegyezés esetén mi történik,mit mondjak illetve hogy mivel jár ez?Ezt bárki igénybe veheti?S mi van akkor ha a munkáltató nem megy bele?Bocsi a sok kérdésért,de tényleg nem tudom mit tegyek.
2011. ápr. 26. 20:50
 3/4 anonim ***** válasza:
jobban jársz, ha itt kérdezősködsz: jogiforum.hu
2011. ápr. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Közös megegyezés esetén bármiben megegyezhettek. Az, hogy jól sikerüljön Neked, hát sajnos a munkáltató jóindulatán múlik. Szerintem, ha elmondod a helyzetet, a sanyarú sorsodat, talán nem lesz ezzel gond.

Közös megegyezés esetén nem jár végkielégítés (akkor igen, ha annak kifizetését ennek ellenére írásban megígéri a munkáltatód), és nem kell ragaszkodni a felmondási időhöz. Tehát kizárólag az a mérvadó, amivel írásban közösen megegyeztek. Ráadásul még adott esetben álláskeresési járadék is jár (volt munkanélküli segély).

Lehet olyan is, hogy május 02-án megegyeztek (írásban), hogy július 29-én megszüntetik a munkaviszonyt. Ennyi. Ilyenekért a legjobb megszüntetési módja egy munkaviszonynak.

2011. ápr. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!