Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a teendő ilyen esetben a...

Mi a teendő ilyen esetben a TB-vel?

Figyelt kérdés

Nyáron végeztem a sulival, így még most december 15-ig rendezve van a TB-m. Munkám még most nincs, és 15-ig úgy néz ki, hogy nem is lesz...mivel azt a munkát, amire már hónapok óta várok majd csak december második felében tölthetem be. Így 15-e előtt be kell mennem az Apeh-hoz intézni a dolgot (saját magamnak fizetni 1 hónapra a Tb-t). De mi van akkor, ha bemegyek intézni, befizetem-és pár napra rá szól a leendő munkáltatóm, hogy most mehetek hozzájuk dolgozni? Akkor amint bejelent, a cég is elkezdi fizetni a dolgokat utánam. Az általam befizetett 1 havi 5000 Ft ekkor elúszott, vagy visszakapom azt az Apeh-tól?

Egyáltalán ilyen esetben mi a teendő? :/


2011. dec. 2. 10:27
 1/4 anonim ***** válasza:
ráérsz utólag is rendezni, ha kell ;) ha nem lesz munkád, akkor majd befizeted januárba, ha meg lesz, akkor senkinek nem fog feltűnni az a pár nap
2011. dec. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy havit csak akkor kell fizetni, ha a teljes hónapban fizetésre kötelezett vagy.

A te esetedben:

Bejelentkezel a megfelelő nyomtatványon december 16-tal. (fenn van a honlapjukon) Nem kell személyesen bemenned, postán, vagy ügyfélkapun keresztül is beküldheted.

Törthónapra napi 170 forintot kell fizetned.

A munkaviszonyod kezdetétől nem kell fizetned.

A munkáltatód bejelentése alapján törlik a fizetési kötelezettséged (de nyugodtan beküldheted a nyomtatványt a változás bejelentéssel, hogy már nem kell fizetned, mert munkaviszonyt létesítettél. Így hamarabb törlik az előírt fizetési kötelezettséget)

A eü.szolg. járulékot utólag kell fizetni, minden hónap 12-ig. Tehát a decemberit (ami nálad 16*170= 2.720.- forint, ha nem tudsz decemberben elhelyezkedni) január 12-ig kell megfizetned.

Viszont ha már aláírtátok a munkaszerződést és tudod a munkaviszonyod kezdő napját, akkor csak annyit fizess be, ahány napig magadnak kellett rendezned a TBd. (ekkor azonban még ajánlottabb, hogy beküld a változás bejelentőt, hogy elhelyezkedtél) Azaz, ha a munkaviszonyod december 21-én kezdődik, akkor csak 5 nap* 170, azaz 850 forintot fizess be január 12-ig.

Ha túlfizetésed van, azt visszakérheted, vagy átvezettetheted más adónemre (erre is van nyomtatvány)

2011. dec. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Itt megtalálod a főbb infókat: [link]
2011. dec. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2011. dec. 2. 17:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!