Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért teszik tönkre az emberek...

Miért teszik tönkre az embereket, fiatalokat?

Figyelt kérdés

Lehet már unalmas a téma, de engem nagyon idegesít. Remélem lesz kivel beszélgetni egy kicsit.

Szóval. Miért mondják azt, egy pályakezdőnek, hogy nincs pénz se idő arra, hogy betanítsák? Ha 4 évig egy adott szakmát tanult, miért nem elég nekik az a gyakorlat, amit az iskolában megszerzett? Kijönnek több 10 ezren évente az iskolákból és nagy részük nem tud elhelyezkedni. A munkaügyi kp. meg új szakmát kínál, hogy azt tanulja meg, de hiába végez el újat, ha azon a területen is gyakorlott, referenciával rendelkezőket keresnek. Nem csak hogy gyakorlott, több éves gyakorlatot várnak el ez alatt, nekik miért nem elég az amit az iskola megtanított? Miért nem adnak lehetőséget az embereknek, a fiataloknak? Rettenetesen letaglózó az egész. Én speciel 18 évet cse.sztem el az iskolákkal a semmiért. Van 4 OKJ-s bizonyítványom és 10 éve nem tudok a szakmáimmal mit kezdeni ezek miatt, hiába szeretnék, hiába van affinitásom, lexarják!

Komolyan mit csináljon az ember? 18 évet tanultam és menjek el közmunkára? Csoda, ha az ember legszívesebben véglegesen itt hagyna a francba mindent? Az iskolák miért hazudtak nekünk? Miért nincs felelős ezért a jelenlegi helyzetért??? Az iskolák nagy része ígért minden szépet jót a felvételikor, abból semmi nem lett betartva, de minket akkori diákokat jól kihasználtak, még profitot is húztak belőlünk. Hát köszönjük szépen! És itt állunk rengetegen kilátástalanul, munka nélkül.


Vélemény? Tapasztalat?


2014. nov. 27. 15:22
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
* egészségügy is ilyen, bár itthon már nem lesz normális orvos, sem kedves ápoló, mivel nem fizetik meg őket. De pl külföldön kapósak az egészségügyis emberek, ha tudják az adott ország nyelvét.
2014. nov. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!