Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért teszik tönkre az emberek...

Miért teszik tönkre az embereket, fiatalokat?

Figyelt kérdés

Lehet már unalmas a téma, de engem nagyon idegesít. Remélem lesz kivel beszélgetni egy kicsit.

Szóval. Miért mondják azt, egy pályakezdőnek, hogy nincs pénz se idő arra, hogy betanítsák? Ha 4 évig egy adott szakmát tanult, miért nem elég nekik az a gyakorlat, amit az iskolában megszerzett? Kijönnek több 10 ezren évente az iskolákból és nagy részük nem tud elhelyezkedni. A munkaügyi kp. meg új szakmát kínál, hogy azt tanulja meg, de hiába végez el újat, ha azon a területen is gyakorlott, referenciával rendelkezőket keresnek. Nem csak hogy gyakorlott, több éves gyakorlatot várnak el ez alatt, nekik miért nem elég az amit az iskola megtanított? Miért nem adnak lehetőséget az embereknek, a fiataloknak? Rettenetesen letaglózó az egész. Én speciel 18 évet cse.sztem el az iskolákkal a semmiért. Van 4 OKJ-s bizonyítványom és 10 éve nem tudok a szakmáimmal mit kezdeni ezek miatt, hiába szeretnék, hiába van affinitásom, lexarják!

Komolyan mit csináljon az ember? 18 évet tanultam és menjek el közmunkára? Csoda, ha az ember legszívesebben véglegesen itt hagyna a francba mindent? Az iskolák miért hazudtak nekünk? Miért nincs felelős ezért a jelenlegi helyzetért??? Az iskolák nagy része ígért minden szépet jót a felvételikor, abból semmi nem lett betartva, de minket akkori diákokat jól kihasználtak, még profitot is húztak belőlünk. Hát köszönjük szépen! És itt állunk rengetegen kilátástalanul, munka nélkül.


Vélemény? Tapasztalat?


2014. nov. 27. 15:22
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
Ez nagyon egyszerű: aki részt vesz a munkaügyi központ által szervezett oktatásban, az nem munkanélküli, hanem diák, így szépíti a statisztikát. Igazából feleslegesen hibáztatod a rendszert, attól nem lesz állásod, ügyeskedni és küszködni kell, ha szükséges, akkor egy másik országban.
2014. nov. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Másik országban? Komolyan némelyetek úgy gondolja, hogy hopp és már új életet is kezdek? Tudod mennyi pénz kell ahhoz hogy kimehess? Eleve a nyelvtanulás 100 ezrekbe kerül. A repülőjegyek ára nem olcsó! Kezdő indulási tőke nyugat Eu-ba 500-600 ezer ft! És nehogy azt hidd kint Kánaán van, oda is tapasztalat embereket keresnek, nem szakmunkás képzettséggel, vagy jó protekció kell. Nem úgy működik, hogy átutazok mondjuk Angliába és máris van munka, szállás, halihó. Kellenek engedélyek, amik szintén nem olcsók, a szállás sem olcsó és az élelmiszer sem. 2 hét mire megkapod a papírokat, hogy elkezdhess munkát keresni, korrektet és nem biztos, hogy találsz, mert rengeteg a sz.emét, átverős ember kint is!


Itthon ugyan ez, ha nincs protekciód meg vagy halva. Nem tudsz mit csinálni, járhatod a cégeket, szemedbe röhögnek, hogy ki vagy te? Hirdetésekben nem adnak meg cég nevet, nevet, tl. számot, csak egy e-mail-t. Nem tudod kiknek, mire jelentkezel. Ők elvárják hogy téged leinformálhassanak, de te őket nem tudod sehogy leinformálni. Nehogy már mi legyünk a hibásak, hogy ilyen helyzet alakult ki! Tiszta szégyen ami van és szánalmas. Hajléktalanokat alkalmaznak egyes helyekre, mert őket nem kell bejelenteni, kiszolgáltatott helyzetben vannak és nincs igényük alkoholon kívül semmire. Ezért nézik és várják el az embertől sok helyen, hogy ne igényelj munkaszerződést és állj be dolgozni és örülj, ha hó végén kiszúrják a szemed valami pénzzel. Szép mondhatom, ez Mo.

2014. nov. 27. 16:00
 3/31 anonim ***** válasza:
Az első hely mindig az ismerősöké. Amúgy amit az iskolában tanítanak sokszor édeskevés a valódi munkavégzéshez. Én pályakezdő vagyok 3 hónapja dolgozom jeles voltam a suliban és itt alig tudtam az elején hozzászólni a dolgokhoz amikkel meg lettem bízva. Az más kérdés, hogy 2-3 hónap alatt már egy alap rutinom lett, ezalatt nem ment tönkre a cég sőt olcsóbban megúszták mivel az én fizetésigényem pályakezdőként nem akkora mint egy 10 év munkatapasztalattal rendelkezőé. Viszont sajnos nem mindenkinek van ideje 2-3 hónapokat várni míg betanulja az alkalmazott amit kell. (inkább hirdetik az állást fél évig na mind1... ezt ők tudják)
2014. nov. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Hát akkor nagyon szerencsés vagy. Az iskolai teljesítmény teljesen mindegy, én se voltam rossz, versenyekre is jártam, 4. lettem, és? Suli után azt kaptam a fejemhez, hogy elavult szakma, vagy azt, hogy nincs ideje, pénze betanítani, vagy hogy sajnálja, de régebben jobb volt mikor a diákokat kihelyezték műhelyekre és úgy tudták őket betanítani, azóta átalakították, iskoláknak annak műhelyeik, nem a valós műhelyi dologra tanítanak meg, nem ismerik a diákokat sem így nem kellenek, mert gyakorlatlanok. És ennyi. Az évek meg csak telnek...
2014. nov. 27. 16:17
 5/31 anonim ***** válasza:
72%
Iskolák pénzből élnek, pénzt meg diákok után kapják.. ezért nincs buktatás érettségin... nincs buktatás-> mindenki átmegy-> mindenkinek megvan-> nincs értéke. Ferrári se lenne luxusautó, ha mindenki számára elérhető lenne.
2014. nov. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:

Tudod, az a legfőbb probléma, hogy az iskolákban nyomatják a sok fölösleges hülyeséget, emellett sok olyan tanár tanít, aki az életben nem dolgozott az adott szakmában a versenyszférában - aki tudja, csinálja, aki nem tudja, tanítja.

Teljesen át kellene alakítani a képzési rendszert és gyakorlati, használható tudást kellene oktatni.

2014. nov. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
59%

Tény, hogy nehéz és összetett helyzet ez.

De azt kell megtanulni az embereknek, hogy ne a kormányt, az iskolát vagy másokat hibáztassanak, ne kifogásokat keressenek. Ne másoktól várják a megoldást, hanem igenis mindenki a saját szerencséjének kovácsa. Lehet, hogy ez valakinek könnyen megy, valakinek meg sokkal több munka.


Nyelvet lehet ingyen is tanulni a neten keresztül. Külföldhöz kell egy kis tőke, de pl. ha olyan helyre mész, ahol a szállást és ellátást fizetik, akkor az kezdésnek máris jó (pl.: hajó, szállodai munka stb.).


De nem muszáj külföldben gondolkodni, lehet országon belül is mozogni. Tudom, hogy kezdésnek ide is kell pénz, de erre is van megoldás (kölcsönkérsz pl.)


Sok mindenben igazad van, én is tapasztaltam a munkanélküliséget,a munkaügyi központok "nagy" segítségét.

De sosem hibáztattam senkit, mindig a megoldást kerestem és meg is találtam. A hozzáállásodon tudsz változtatni, az ország mostani működésén nem.

2014. nov. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

"mindenki a saját szerencséjének a kovácsa" Tudod az a baj, hogy ezzel etetik az embereket. Ez azt jelenti, hogy old meg magad ahogy akarod, alakítsad az életed magad. De ahoz hogy magad alakítsad, kapcsolat rendszer nélkül, iszonyat gazdagnak kell lenned és vállalkozásba kezdened, ez ezt jelenti. Nem tudod magad alakítani úgy, ha nem kellesz sehová!!! Hajóra 35 éves korig lehet jelentkezni gyakorlat nélkül! 12-14 órákat dolgoznak 1 hétből 7 napot, tehát nincs szabadnap! Kik bírják? Egészséges, lelkileg is erős FIATALOK. 34 lesz 2 hónap múlva. Szerinted menyi esélyem van azokkal szemben, akik mondjuk lehúztak már egy, két szezont és újra jelentkeznek és azokkal szemben akik 10 évvel fiatalabbak nálam? A hajókra is túljelentkezés van. Tudod mert ennek is utána jártam, ez is érdekelne. Van nyelvismeretem, de ész nélkül nem fogok rohanni külföldre!


Hidd el nekem, ha nincs segítség, protekció és nem vagy gazdag, hogy saját üzletbe kezdj, ami jól jövedelmez akkor félig meg vagy halva. Ennek a ténynek az észrevétele húz le igazán.

2014. nov. 27. 19:26
 9/31 A kérdező kommentje:
Apropó! Szerinted azért nem felelős senki, hogy olyan okj-s képzéseket csinálnak, amivel sehol nem érsz semmit? Amivel munkanélkülire sem tudsz menni? Ezért nem felel senki? Hogy 14-18 éves korodig tanúlsz és igyekszel, készülsz és a bizonyítványodat kidobhatod majd a kukába? Erre ne haragudjon az ember, hogy 14-15 éves gyerekeket csapnak be, hitegetik őket és csak az iskola érdekei számítanak? Aztán meg 18 éves kortól azt vágják a fejéhez hogy te felelsz jómagad a sorsodért? Ezt nem fogadom el! Igen is felelősek vannak azért, ahol tartunk, hogy engedik azt, hogy olyan szakmákat tanítsanak, amire nincs szükség, hogy engedik hogy az iskolának saját műhelyei legyenek és csak az iskola és önérdek van, a kikerülő diákok élete magasból van letojva. Felháborít!
2014. nov. 27. 19:32
 10/31 anonim ***** válasza:
83%

7-es vagyok.


Mindent saját tapasztalatból írtam. Önerőből értem el a dolgokat, nincs gazdag családom és nem volt protekcióm sem.

Szóval hiszek benne, hogy az egyénen múlik a legtöbb dolog.

Szerintem sokkal könnyebb, ha az ember elfogadja, hogy csak saját magára számíthat.


Én a válaszodból akkor is csak a kifogásokat érzem.

Nem bántásból írom, hiszen nem is ismerlek.


De szerinted mi lenne most a megoldás? Amit te meg tudnál tenni?

2014. nov. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!