Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért teszik tönkre az emberek...

Miért teszik tönkre az embereket, fiatalokat?

Figyelt kérdés

Lehet már unalmas a téma, de engem nagyon idegesít. Remélem lesz kivel beszélgetni egy kicsit.

Szóval. Miért mondják azt, egy pályakezdőnek, hogy nincs pénz se idő arra, hogy betanítsák? Ha 4 évig egy adott szakmát tanult, miért nem elég nekik az a gyakorlat, amit az iskolában megszerzett? Kijönnek több 10 ezren évente az iskolákból és nagy részük nem tud elhelyezkedni. A munkaügyi kp. meg új szakmát kínál, hogy azt tanulja meg, de hiába végez el újat, ha azon a területen is gyakorlott, referenciával rendelkezőket keresnek. Nem csak hogy gyakorlott, több éves gyakorlatot várnak el ez alatt, nekik miért nem elég az amit az iskola megtanított? Miért nem adnak lehetőséget az embereknek, a fiataloknak? Rettenetesen letaglózó az egész. Én speciel 18 évet cse.sztem el az iskolákkal a semmiért. Van 4 OKJ-s bizonyítványom és 10 éve nem tudok a szakmáimmal mit kezdeni ezek miatt, hiába szeretnék, hiába van affinitásom, lexarják!

Komolyan mit csináljon az ember? 18 évet tanultam és menjek el közmunkára? Csoda, ha az ember legszívesebben véglegesen itt hagyna a francba mindent? Az iskolák miért hazudtak nekünk? Miért nincs felelős ezért a jelenlegi helyzetért??? Az iskolák nagy része ígért minden szépet jót a felvételikor, abból semmi nem lett betartva, de minket akkori diákokat jól kihasználtak, még profitot is húztak belőlünk. Hát köszönjük szépen! És itt állunk rengetegen kilátástalanul, munka nélkül.


Vélemény? Tapasztalat?


2014. nov. 27. 15:22
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
27%

Igen, a kormánynak van felelőssége, de neked ettől könnyebb? Változtat bármit is az, hogy ezt tudod?


Hibáztathatod őket, de ez nem visz előrébb.

2014. nov. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

Mennyi idős vagy? Mert a mai helyzetben kíváncsi lennék önerőből ki az aki bármit is el tud érni. Maximum annyit hogy egy munkásszállón tengesse az élet és minimálbéres fizetése legyen, vagy annál is megalázóbb bér és munkaviszonyok.


Én megtettem a tőlem telhetőt. Tisztességesen tanultam, nem lógtam meg ilyenek. Jelentkeztem iszonyat sok helyre. A megoldást abban látom, hogy nem a kábítószereseket kéne felkarolni, akik aztán úgyis vissza csúsznak, nem rájuk kéne pazarolni a pénzt pl. hanem azokkal foglalkozzanak, akik tisztességesen szeretnének élni és meg van hozzá mindenük. Adjanak lehetőséget az embernek. Legyen megoldható a vállalkozónak hogy felvesz egy okj végzettségű embert és ha kell betanítja. Pl. a kis állatkereskedésekbe ne a buta libákat vegyék fel, akik kettőig sem tudnak számolni, és mert a Pista szereti unalmában a csajokon legeltetni szemét, és folyatni közben a nyálát, hanem vegyék mondjuk azt figyelembe kinek van egy ki tapasztalata benne, ki tud esetleg értelmes tanácsokat is adni, ha egy bekóválygó ember valamit kérdez.

Ne hajléktalant alkalmazzanak, mert neki nincs igénye semmire. Legyen igényük már a munkaadóknak is ilyen téren. Mert azt látom hogy vagy kifogások vannak, vagy iszonyat magasra teszik a lécet, vagy hajléktalanokat alkalmaznak, mert nem kell őket bejelenteni sem.

Ha az ember elküldi azt az átkozott önéletrajzot, vegyék a fáradtságot és válaszoljanak rá. pl.

2014. nov. 27. 20:07
 13/31 anonim ***** válasza:

26 vagyok és hozzá teszem, hogy nő. A félreértések elkerülése végett, tisztességesen értem el mindent.


Nem tudom az ország melyik részén élsz, de sajnálatos, hogy ezek a tapasztalataid. Tudod mennyi ember ért el sok mindent önerőből? Tényleg nincs egy olyan ember sem, akit így ismersz?


Nem akarok bele menni a férfi-női dolgokba, de szerintem, férfiként könnyebb előrejutni.


A világ igazságtalan és igenis tenni kell azért, hogy jobb legyen az ember élete, ezt szerintem te is tudod. De még sem úgy gondolkodsz, hogy ezt figylembe vennéd. Legalábbis nekem így jön le az írásodból.

2014. nov. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
Én is nő vagyok. Nem érted amit írok, de nincs kedvem tovább magyarázni. örülök, hogy neked sikerült önerővel valamit összehozni. És biztos vannak sokan akiknek szintén sikerült, de van a másik oldal is. És az ismeretségi körömben akiknek van valamijük, az nem csak az ő saját dicsőségük! Sokan azt hiszik maguknak köszönhetnek mindent és nem veszik észre, hogy az úton mennyi segítség jött innen, onnan és mekkora mázli is volt benne, csak döngetik a mellkasukat. hát én nem bánom, legyenek büszkék magukra és nem muszáj megérteni a másikat, örüljön annak amit ő elért, de ne nézze le a másikat, mert nem ismeri az életútját. Csak ennyit kérek semmi többet.
2014. nov. 27. 20:34
 15/31 anonim ***** válasza:

Nekem eszembe sincs lenézni a másikat.


Ebbe az önerőbe nálam beletartozik persze az is, hogy egy barát mondd egy jó tippet pl. vagy ismer valakit, aki tud egy jó munkát.Szóval kiépítettem a kapcsolataimat. De ez is rajtam múlt.

Igen egy kis szerencse is kell hozzá, de ez elenyésző.

Lehet ez visszatetszően jön le, de én tényleg büszke vagyok arra, hogy hova jutottam el (főleg lelkileg).


Sajnálom, ha ez negatívan jön le, de mindig próbálom az embereket egy kicsit biztatni. Tudom, hogy sokan nem olyanok, mint én és ezt el is fogadom.


Azért sok sikert.

2014. nov. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
64%

Pontozzatok le de elolvastam az összes kommentet és picit se csodálkozom, hogy a kérdező nem talál munkát.

Tipikusan olyan felfogásod van, hogy mindenki hibás csak te nem. A kormány a hibás, hogy te elmentél 500 értéktelen OKJ képzésre, nem a te hibád, hogy jelentkeztél, az államé, hogy biztosította a lehetőséget, a hülye.

Az OKJ nem feltétlenül arra való, hogy minél több papírkád legyen hanem például van egy magánvállalkozó borász aki szeretne belekezdeni a borértékesítésbe de nem ért a kereskedelemhez ezért elmegy egy OKJ képzésre, hogy legyen róla fogalma. A papír nem érdekli csak picit tanulni akar, létezik ilyen.

Továbbá nem tudod elfogadni, hogy elsősorban a saját sorsod kovácsa vagy. Az irományaidból látszik, hogy végig magad alatt vágod a fát. Most is próbáltak értelmes tanácsokkal ellátni de csak jött a támadás, hogy mindenki hülye mert nem alkalmaznak téged.

Merem feltételezni nem túl sok barátod van az iszonyat ellenszenves viselkedésed miatt. (interneten persze bárki lehet bármilyen) Továbbá simán eltudom képzelni, hogy te is kaptál már jópár tuti tippet csak az elvakultságod miatt azokat se láttad mert az orrodnál tovább nem nézel, téged nyugtat a gondolat, hogy mindenki hülye és kész elvan intézve.

Lehet valaki be tudott ajánlani valami jó helyre csak akkor azt mondtad "nem ezért végeztem el 18 OKJ-t, hogy olyan helyen dolgozzak ami nem tetszik". Hát persze így nem igazán lehet előre lépni.

Majd ha picit magadba nézel, változtatsz a viselkedéseden és szerzel pár barátot akkor majd lehet lesz némi lehetőséged is munkát találni.

Jól vigyázz mert az idő gyorsan telik!

2014. nov. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

Na ne mond! De okos valaki. Igen kaptam anno lehetőséget és el is fogadtam. Csak hogy az is bejelentetlen, fekete munka volt, mert csak ilyenek voltak akkor is. És már megbocsáss. Más lehetőségeket nem kaptam, csak rosszabbat, ne hidd el, biztos hazudok is szerinted!

Nem tehetek arról, hogy 15 évesen nem volt akkora élettapasztalatom hogy tudjam melyik szakma miért van elindítva, azokat ajánlották, amik a pályaválaztási könyveben benne voltak, mást nem válaszhattam. És ne is haragudjon a világ, a szüleim is segítettek a pályaválasztásban és azért ajánlották a ruhaiparit, mert pl. a nagymamám varrónő volt 35 évig. Csakhogy azóta nagyon megváltozott a világ (nem 1934et írunk!), nem vesznek csak úgy fel senkit, és nem fogadják el az iskolában eltöltött gyakorlati éveket, csak amit munkahelyen töltöttél el (varrónőket keresnek legkevesebb 3 éves gyakorlattal vagy mestereket). Ezzel szembesültem, nagyon sok helyen próbálkoztam ebben elhelyezkedni. Aztán volt lehetőség ABC eladóit ingyen elvégezni, ezért csináltam meg azt is. Ugyan azokba a falakba ütköztem, mint a ruhaiparimmal. Biztos az én hibám, hogy az iskola évek alatt nem szereztem gyakorlatot ilyen területen sem! Végül úgy lett munkám, hogy egészen más területen lettem BEPROTEZSÁLVA, vagyonőri területen, ami full fekete volt és papírjaim sem voltak! Bejelentetlenül, minden nélkül dolgoztam majdnem 1 évet 370 ft/óráért, NEM VOLT MÁS LEHETŐSÉGEM! Örülhettem ennek is! E mellett van mezőgazdaságim is, ahhoz is ismeretség kéne, hogy korrekt, bejelentett munkához jussak, mert sok helyen hajléktalanokat alkalmaznak. Érettségivel nem lehet mit kezdeni, recepciókra több nyelvet kérnek, egy alap nyelvismeretem van és gyakorlatot, referenciát is kérnek. Kérdem én, hogyan kéne ezek után gondolkoznom? Ítélkezni a legegyszerűbb, de szívből kívánom neked, hogy kerülj hasonló helyzetbe az életben, hogy megérthessed a másikat. Lehet, hogy én neked unszinpatikus vagyok, nem érdekel. Gondolom neked van munkád, gondolom beültettek valahová, vagy idősebb rétegből vagy és van egy biztosabb helyed, mit tudom én, nem is érdekel. Örülj te is magadnak, biztos mindent magadnak köszönhetsz, mert annyira okos és zseni vagy, meg minden jó, a másik meg aki nem talál munkát az egy hülye barom! Hát igen, biztos az vagyok, ha te mondod! És képzeld el vannak barátaim, gondolom most leesett az állad. Szedd össze! És nem egy ismerősöm is hasonló cipőben jár, mint én, biztos a gondolkozásuk a rossz, jah. Biztos az! Meg a több tízezer végzett diák, akiket nem alaklmaznak gyakorlat hiányában sehol sem, biztos ők tehetnek róla, hogy nem mennek el közmunkára pl., hisz ezért tanultak és készültek 4 évet. valószínű neked van igazad.

2014. nov. 28. 09:57
 18/31 A kérdező kommentje:
És felteszem a kérdést, hogy akkor minek tanulni, ha a szakmámban nem helyezkedhetek el? Csak olyan helyekre, amihez elég a 8 általános iskola? Akkor minek időztem ennyit az iskolákkal? Mert takarításhoz, szobalányihoz, konyhai kisegítéshez, meg hasonló értékes munkákhoz nem kell csak 8 általános.
2014. nov. 28. 10:07
 19/31 anonim ***** válasza:

Van X millió ember aki el tudott helyezkedni a szakmájában, miért ne tudnál ? Nem hiszem el, hogy bolti eladóként SEHOVA nem kellesz tapasztalat ide-oda.

Mellesleg én SOHA nem kapcsolatokkal szereztem a munkám. SOHA nem nyaltam be magam sehova. Volt, hogy megkértem ismerősöket, hogy szóljanak pár szót az érdekemben, ez nem történt meg így magam léptem. A szakmámban helyezkedtem el. Eleinte bevállaltam a szar munkát, hogy legyen gyakorlatom utána már nem volt gond máshova elhelyezkedni.

Mellesleg ha már jókívánságokról beszélünk én azt kívánom, hogy legyél cégvezér keress 800e-et havonta de keressen fel naponta 50 ember aki épp megkapta a bizonyítványát, hogy adj nekik munkát. Majd lehet akkor reálisabban fogod látni, hogy az iskola nem készít fel az életre így jogosan nem számolják gyakorlat ként.

Igazad van az a rendszer kéne amikor a gyakorlat nem az iskolán belül történt hanem kiküldték a diákokat vállalkozókhoz, hogy megízleljék az igazi munkát. De mivel nem ez a rendszer van ne is várd el, hogy ez megtörténjen.

2014. nov. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Iskola idő alatt szépen elmész dolgozni,eleinte diákmeló aztán a szakmába gyakornokként,én is ezt tettem ELTE prognfo mellett,volt,hogy napi 4 órát se aludtam mert tanulás munka ennyi volt,és könnyen kapok melót.

NEM győzöm hangsúlyozni iskola mellett el kell menni dolgozni,mégegyszer SULI MELLETT EL KELL MENNI DOLGOZNI,még egyszer iskola mellett el kell menni dolgozni,még egyszer: ISKOLA MELLETT DOLGOZNI KELL.


Most ennek iszod a levét sajnos,én is csúszok a sulival még is dolgozok 40 órába a szakmámba jó pénzért amiért áldozatokat kell hozni,hibáztál nem gond keres gyakornoki helyet,mert igen a munkáltatót nem érdekli az ügyesbajos dolgaid,van gyakorlatod vagy nincs ennyi,mennyi profitot termeszl,mennyire vagy karrierista,mennyi a munka az első.Őt nem érdekli hogy nehéz egyetem,okj van gyakorlat vagy nincsen ennyi az egész,a többi kutyát macskát.

Ezek számitanak csak,a többit old meg magad.

Egyszer mesélte az egyik gyerek akit gyakorlat miatt nem vettek fel,és megkérdezte és mégis honnan szerezzen gyakorlatot egy pályakezdő.

HR válasza:,,Engem ez nem érdekel,oldja meg."

Ennyi,tehát neked hajtani,teperni,felfele nyalni akár.

SOkan ezt tettük.

Volt egy melóhely ahova én mentem meg egy MSc-s ismim,egy szakról,engem felvettek még BSc diploma nélkül is őt meg nem.

Ennyi.gyakorlat,gyakorlat,gyakorlat.

2014. nov. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!