Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért teszik tönkre az emberek...

Miért teszik tönkre az embereket, fiatalokat?

Figyelt kérdés

Lehet már unalmas a téma, de engem nagyon idegesít. Remélem lesz kivel beszélgetni egy kicsit.

Szóval. Miért mondják azt, egy pályakezdőnek, hogy nincs pénz se idő arra, hogy betanítsák? Ha 4 évig egy adott szakmát tanult, miért nem elég nekik az a gyakorlat, amit az iskolában megszerzett? Kijönnek több 10 ezren évente az iskolákból és nagy részük nem tud elhelyezkedni. A munkaügyi kp. meg új szakmát kínál, hogy azt tanulja meg, de hiába végez el újat, ha azon a területen is gyakorlott, referenciával rendelkezőket keresnek. Nem csak hogy gyakorlott, több éves gyakorlatot várnak el ez alatt, nekik miért nem elég az amit az iskola megtanított? Miért nem adnak lehetőséget az embereknek, a fiataloknak? Rettenetesen letaglózó az egész. Én speciel 18 évet cse.sztem el az iskolákkal a semmiért. Van 4 OKJ-s bizonyítványom és 10 éve nem tudok a szakmáimmal mit kezdeni ezek miatt, hiába szeretnék, hiába van affinitásom, lexarják!

Komolyan mit csináljon az ember? 18 évet tanultam és menjek el közmunkára? Csoda, ha az ember legszívesebben véglegesen itt hagyna a francba mindent? Az iskolák miért hazudtak nekünk? Miért nincs felelős ezért a jelenlegi helyzetért??? Az iskolák nagy része ígért minden szépet jót a felvételikor, abból semmi nem lett betartva, de minket akkori diákokat jól kihasználtak, még profitot is húztak belőlünk. Hát köszönjük szépen! És itt állunk rengetegen kilátástalanul, munka nélkül.


Vélemény? Tapasztalat?


2014. nov. 27. 15:22
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Ráadásul én PASI vagyok,te meg NŐ.

Ugye vágod mit jelent?

Te bevethetsz extra dolgokat is akár,hogy szerez állást,pl csábos megjelenés,nőies kacérkodás akár egyébb is.Most viccen kivül erre nem gondoltál?

2014. nov. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Azért kérdező nehogy azt hidd, hogy nem tudom, miről írok. 6 évig éltem Londonban, most Magyarországon saját vállalkozásom van. Gyakorlatilag nulla nyelvtudással mentem ki az akkori párommal teljesen az ismeretlenbe. És bár kint is dolgozni kellett, megbecsülték az embert, és szépen lehetett felfelé menni a ranglétrán. Kávéházi mosogatóból kasszázó csoportvezető lettem 3 év alatt ugyanazon a helyen. Aztán hazajöttem, és most saját webáruházam van, amit mindig is szerettem volna. Mindezt érettségivel, technikummal. Persze én nem arra pocsékoltam az időmet, hogy a gyakon rinyáljak arról, hogy nekem milyen sz@r. Kifogásokat keresni mindig könnyebb, mint valamit csinálni. Első voltam.
2014. nov. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
Gyakorlatot szerezni iskola mellett? Könyörgöm hogyan szereztem volna? Szakmunkásba jártam nappaliba 18 év alatti voltam. Diákmunkák csak árufeltöltői meg bélyegzős, meg szórólaposak voltak, varrodai nem volt. Hol dolgoztam volna varrónőként, ha még végzettség sem volt hozzá? Másik meg, akkoriban du.-osak voltak a mi sulinkban a szakmunkások, csak a gyakorlat volt de. A gyakorlat 14:30-ig volt, utána hova mentem volna még dolgozni szakmámon belül? du. meg az elméleti oktatás volt 13 körül kezdtünk este 19-20-ig. Másnap de. otthon tanultam, meg a házikat csináltam. Diákként meg iskolaszövetkezeteken keresztül lehetett menni diákmunkára, de nem a szakmámon belül, arra nem volt lehetőség. Ennyi. És lehet jönni, hogy ez is csak kifogás. Van különbség a kifogás és a tények között. Mindegy is.
2014. nov. 28. 15:38
 24/31 anonim ***** válasza:

Kérdező,én értem.

De a munkáltatókat meg a HR-seket ez konkrétan nem érdekli,lesz_rja.

Őket csak a tények,a többit old meg magad,ez van.

Mégegyszer nem én hanem a kapitalizmus diktál.

2014. nov. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
62%
Pl akkor hétvégén elmentem volna dolgozni varrodába valahogy hajtottam volna és nem engedtem volna a 21-ből,ott van a szombat vasárnap akkor lehet menni dolgozni.Vagy maszekolni másoknak varrni ilyesmik.
2014. nov. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Annyira jó, hogy ennyire részletesen meg tudod magyarázni a szerinted "tényeket". De szerintem kár a múltadon rágódni.

Viszont hiába írtunk itt többen is tanácsokat, de csak a kifogásaidat tudod szajkódni. Így meg nem jutsz előre.


Se baj, vannak ilyen típusú emberek, akik várják a sült galambot és másokat hibáztatnak. Csak másokat ne húzz le a negatív panaszkodásaiddal.

2014. nov. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Egyrészről megértelek, mert a testvérem is hasonló cipőben jár.

Amit viszont nem értek meg, hogy akkor most, idősebb és érettebb fejjel mi tart vissza attól, hogy kitanulj egy olyan szakmát, amivel el is tudsz helyezkedni? Fiatal vagy, képezd magad, minél több szakmád van, annál több lábon tudsz állni.

2014. nov. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
91%

Tanulj meg angolul,németül és húzz el ebből a retkes országból!!Ne pazarold az időt okj parasztvakításra!

Vagy kedzj el egy bsc-t ami ér is valamit és 3 évig diákmunka...oda mindig kell ember...

Utána lets rock!

2014. nov. 29. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
Jól van. Köszöntem a hozzászólásokat! Majd kitalálom hogyan tovább. Sziasztok!
2014. nov. 29. 10:14
 30/31 anonim ***** válasza:

okj ból csak az ér valamit, ami tényleg ad is valami. Pl xy logisztikai ügyintéző, vagy szoftverüzemeltető... na ezek baromságok.. amivel max alkalmazott leszel minimálbérért. Tudom, mert a saját bőrömön tapasztalom.


Ami érne valamit az az asztalos, hegesztő, villanyszerelő, stb. Amire szüksége lesz mindig is, és amivel indítható saját vállalkozás.

2014. nov. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!