Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyerekeseknek könnyebben...

Gyerekeseknek könnyebben adnak szabadnapot?

Figyelt kérdés
Új munka. A kollégák közül többnek van gyerek, így a hétvégén nem akarnak majd dolgozni, hiszen a gyerekkel, családdal akarnak lenni. Nekünk hétvégén is dolgoznunk kell, de nem szeretném azt, hogy azoknak akiknek gyereke van megkapják mondjuk a komplett hétvégét szabadnapnak, mert 2 nap jár/ hét. Hogy tudnám azt elkerülni, hogy ilyen helyzet lépjen fel?
2014. nov. 16. 21:11
 1/8 A kérdező kommentje:
*szabadnapot hétvégére, azt szerettem volna kérdezni
2014. nov. 16. 21:28
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
Eddig is megoldották nélküled ez után is megfogják.
2014. nov. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

:) :) Köszönöm a kimerítő és hasznos választ!


Ha valaki erre tévedne még, és tudna ötlettel előállni, hogy ne én legyek a gonosz egyedülálló, aki gátolja az anyákat, hogy együtt legyen a gyerekével, akkor azt még elmondanám, hogy egy teljesen új csapatról van szó, most fogunk elkezdeni együtt dolgozni. Nem mintha ez számítana, csak az kedves első válaszoló miatt írtam le.

2014. nov. 16. 22:15
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A gyermekek után jár adókedvezmény és pótszabadság.

A törvény zen kívül nem biztosít más előjogokat annak, akinek gyermeke van. A pihenőnapjaid számát szintén a MTk. szabályozza, tehát havi 1 teljes hétvége neked is jár.

2014. nov. 17. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De jó, köszönöm. Nem tudtam, hogy törvényben van a teljes hétvége.
2014. nov. 17. 10:41
 6/8 anonim ***** válasza:
29%
ha én lennék a főnök/tulaj az adott cégnél/osztályon, és kellene hétvégi műszak, akkor bizony inkább várnám, hogy az egyedülállók vállalják, mint hogy a családosok. Természetesen ha egy egyedülállónak van családi programja, ahhoz is igyekszik alkalmazkodni az ember, de azért logikus, ha fontosnak tartom, hogy a cégnél dolgozók jó családi körülmények között éljenek, ugye?
2014. nov. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
23%
Már megint olyan ugrál, akinek se kutyája se macskája nincs!
2014. nov. 18. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze mert akinek nincs gyereke az dögöljön meg. Sőt! Az anyukák maradjanak otthon a gyerekkel majd a fiatalok megcsinálják az Ő részüket is. Én értem a családdal akarnak lenni a szülők, de egy gyermek nélküli embernek nem lehet élettársa akivel együtt szeretné tölteni a hétvégét ? Vagy ez már nem is számít ?

Utálom ezt a fajta felfogást, hogy " jajj anyuka vagyok nem alkalmaznak micsoda világ " de ha igen akkor "Szarok mindenki véleményére. Nekem minden jár mert van gyerekem. Akinek nincs az ráér nem? Úgysincs családja"

2014. nov. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!