Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkaidő módosítás. Mikor...

Munkaidő módosítás. Mikor említsem meg?

Figyelt kérdés

Eddig közfoglalkoztatásban dolgoztam. Most hosszú idő után sikerül elhelyezkednem egy új helyen.


De...

A munkaidő H-cs-ig 8-17.00-ig tart. Viszont nekem oda kellene érnem az oviba zárás előtt a gyerkőcért. Viszont, ha 5-ig kell maradnom, ez nem fog menni.


Szerintetek mikor pendítsem meg, hogy lehetne-e annyira rugalmas a munkaidő, hogy 20-30 perccel előbb kezdek és előbb megyek el...

Csak a szerződéskötés után?? Bár így is elküldhetnek a próbaidő alatt, ha akarnak...


Az interjúkon rá sem kérdeztek, hogy van-e gyerek én meg nem említettem, mert ez mindig hátrány...Illetve elhangzott,hogy mettől meddig tart a munkaidő, de úgy voltam vele, hogy nem akartam rontani a felvételi esélyemen, így nem kérdeztem rá, hogy van-e lehetőség a munkaidőt csúsztatni max fél órával...


2014. nov. 7. 18:24
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
és nyilván vállalom a teljes munkaidőt...eszem ágában sincs lecsípni belőle...
2014. nov. 7. 21:12
 12/27 anonim ***** válasza:
86%

Te nyilván vállalod, csak lehet, hogy 7:30 és 8 között konkrétan semmit sem tudsz csinálni, mivel egyedül leszel az irodában.


Persze alapvetően valószínű, hogy ebben a munkakörben nem fog ez nagy gondot okozni (ellentétben mondjuk egy front office munkatárssal) és megoldható lenne - más kérdés, hogy mennyire fog tetszeni a főnöknek, hogy már az interjún át lett verve...

2014. nov. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
68%

"A munkaidő H-cs-ig 8-17.00-ig tart"


Ennyi. Tudod csinálni, vagy nem? Sorban állnak az emberek a helyedre...

2014. nov. 8. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
71%
Nekem nem lenne kifogásom ellene (mint főnöknek), ám ilyen alapon a többi dolgozó is kérheti, hogy hadd jöjjön félórával korábban és hadd menjen el előbb. Van ugye egy munkarend, amit vki a munkaszerződés aláírásával elfogad. Szted hány nap alatt fog kiközösíteni téged a többi dolgozó (akik közt nyilván lesz 2-3 gyerekes is mégis meg tudja vhogy oldani a dolgokat), hogy te már az elején kivételezett leszel.
2014. nov. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Köszi a sok "irigykedő" hozzászólást, gondolom a még mindig munka nélkül tengődők írogatták, hogy elveszem a helyet mások elől...hát előlem is sokan elvették az elmúlt 2 évben....


Ahogy átbeszéltük a férjemmel a dolgot, biztosan lesz olyan nap, hogy csúsztatnom kell...ennyit egy normális munkáltató is megérthet...nem csak húgyért-szarért dolgoztatni az embert...

Ja és szüljél gyereket ennek az országnak, hogy ne fogyjon a népesség, legyen nyugdíj, stb...

Hát egy frászt...semmiben nem támogatják a kisgyerekeseket....

2014. nov. 8. 09:37
 16/27 A kérdező kommentje:
Ja és álljanak sorba a helyemre...én is ezt tettem 2 éven keresztül..(idegeskedtem, fogytam eleget)éppen itt volt az ideje, hogy eljöjjön az én időm is és a rossz u tán egy kis jó is jöjjön....
2014. nov. 8. 09:40
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Hagyjuk már ezt az unalmas sírást a gyerek miatt. Nem vagy különleges azért, mert kipotyogtattál egy pulyát. Millió másik nő megtette és mégsem rinyál úgy, mint te.
2014. nov. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Nem rinyálok, egyáltalán nem vagyok különleges...normális nő magának szül , nem a bébicsősznek, meg a nem tudom én kinek...


De lehet, hogy te a fent említett kategória vagy akit az anyja csak kipottyantott, aztán nevelje aki akarja...

2014. nov. 8. 09:51
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem rinyálsz? Ezeket mind te írtad:


"még annyi esélyem se legyen, hogy felvegyenek a kisgyerek miatt??? "

"Ez mennyire fer az anyukákkal szemben???"

"és hányan veszik el anyukák elől a helyet???

nekik nem kel megélni vmiből???"

"hát előlem is sokan elvették az elmúlt 2 évben...."

".ennyit egy normális munkáltató is megérthet...nem csak húgyért-szarért dolgoztatni az embert..."

"Ja és szüljél gyereket ennek az országnak, hogy ne fogyjon a népesség, legyen nyugdíj, stb...

Hát egy frászt...semmiben nem támogatják a kisgyerekeseket...."

"Ja és álljanak sorba a helyemre...én is ezt tettem 2 éven keresztül..(idegeskedtem, fogytam eleget)éppen itt volt az ideje, hogy eljöjjön az én időm is és a rossz u tán egy kis jó is jöjjön...."


Gyakorlatilag nem volt olyan kommented, amiben vagy nem amiatt sírsz, hogy szegény gyerekes anyukák diszkriminálva vannak, vagy nem sajnáltatod magad, hogy neked milyen rossz volt eddig.


"normális nő magának szül , nem a bébicsősznek"


Így van! Ezért normális nő akkor szül, ha a család biztosítani tudja a jó megélhetést a gyerekeknek, nem pedig azon kell aggódni, hogy egy 80e ft nettós közszolga állást megkap az anyuka vagy sem és így nem tud elmenni a gyerekért az oviba!

2014. nov. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
56%

biztos én vagyok nagyon hülye, de én közöltem az interjúkon, hogy:

- nem célom az éjjel-nappal túlóra (pont ezért váltanék)

- nem értek egy-két dologhoz, amihez illene a szakmámban

- hiányzik néhány bizonyítványom, ami kell a munkához

- és nem én vagyok a világ illedelmesebb és legnyugodtabb embere


3 ajánlatot kaptam a kb 10-12 helyről ahol voltam, 1,5 hónap alatt lett új munkám. Azóta már iskolába is elküldtek.


nyilván értékelték, hogy őszinte vagyok, nem? ;)

2014. nov. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!