Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 3 hónapos próbaidő után...

3 hónapos próbaidő után munkáltatóm felmond nekem ilyenkor 30napos felmondási idő jár?

Figyelt kérdés
2014. nov. 4. 17:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha lejárt már a próbaidő, akkor igen.

Ha még nem járt le - tehát próbaidő alatt bocsát el - akkor nincs felmondási idő.

2014. nov. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
igen 1 hónapja lejárt el akar küldeni közös megegyezéssel de nem írtam alá semmit. Közös megegyezést aláírom akkor is jár?
2014. nov. 4. 18:01
 3/6 anonim ***** válasza:
34%

Ennyi ésszel nem csodálom, ha el akar küldeni.

A KÖZÖS MEGEGYEZÉS szerinted mégis mi a fenét jelent?

2014. nov. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha már egy hónapja lejárt, akkor az egyértelműen lejárt... A meghatározott felmondási időt le kell töltened (hacsak nem engedik el).
2014. nov. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Felmondás esetén van a felmondási idő, ami alapból 30 nap, ha csak másban a munkaszerződésben nem egyeztetek meg.


Közös megegyezés esetén az van, amiben közösen megegyeztek. Ezt úgy értsd, hogy ilyenkor az MT hatálya alól "kikerül" a dolog, mert egy attól független egyéni megállapodást köttök a munkaviszony megszüntetésére. Tehát ha abba írtok felmondási időt, akkor van, ha nem írtok, akkor nincs. Ha beleírjátok, hogy 2 zsák krumplit kérsz azért, hogy "elmész", akkor jár a 2 zsák krumpli.

Kicsit kisarkítottam a dolgot, de konkrétan erről van szó, azért közös megegyezés a neve. Bármiben meg lehet egyezni. Ha valamelyik félnek nem tetszik, amit a másik megajánl, akkor nem írja alá, és nem lesz közös megegyezés. Ennyi.

2014. nov. 6. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
igen köszönöm már megoldódott! Azért akarta a közös megegyezést, hogy ne keljen a 30napot még kifizetnie(az nem volt benne) munkaügyis jogásszal átbeszéltem ő is ezteket tanácsolta. Végül is megoldódott. köszönöm
2014. nov. 10. 17:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!