Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diploma letagadása önéletrajzban?

Diploma letagadása önéletrajzban?

Figyelt kérdés
Sajnos egyes esetekben ezen gondolkodom. Lehet belőle problémám?

2014. okt. 30. 20:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
nem, nyugodtan hagyd ki a diplomát az önéletrajzodból, ha ez segíti az esélyeidet. gondod csak abból lehetne, ha nem létező diplomáról hazudnál. De azért, ha felvesznek valahova, akkor ne mondd el, hogy egyébként van diplomád, maradjon titok. :)
2014. okt. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

Nálam pont ellentétesen sült el a fel nem tüntetése és elhallgatása, első napomon egy rég látott ismerősbe futottam, főnök előtti beszólás, hogy ide már diplomásokat is alkalmaznak, addig tartott a karrierem.

A másik helyen az önéletrajban lévő lyukra kérdeztek rá, bevallottam, hogy tanulmányokat folytattam, amit azért nem írtam bele az önéletrajzba, mert nem kapcsolódik a megpályázott munkakörhöz, levegő megfagyott, és vége is lett az interjúnak, mint utóbb kiderült egy felsőfokú végzettséggel nem rendelkező emberke interjúztatott, nyilván nem vesz maga alá egy magasabb végzettségű embert.


Arra figyelj, ne legyen ismerős azon a helyen, ahova így pályázol, meg ha nem tudod elfedni a lyukat, akkor készülj fel valami alternatív válasszal, ha megkérdezik mit csináltál abban az időszakban.

2014. nov. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
61%
Ez szomorú dolog, bár nem egészen értem, miért gáz, hogy a munkakörhöz nem kapcsolódó dolgokat nem említesz meg. Oké, hogy nem nézik jó szemmel, hogy a beosztottnak magasabb a végzettsége, na de első esetben, amikor "véget ért a karriered" az első nap, az vajon miért volt?
2014. nov. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hát igen, nem tudom mit mondhatnék arra, hogy mit csináltam négy évig? Szezonális munkákat végeztem esetleg... viszont ha le is tagadom, akkor meg minden reggel úgy felkelni és munkába menni, hogy "úristen, csak nehogy elköttyintsam magam" se túl felemelő érzés, csak sajna már ezt a lehetőséget látom.
2014. nov. 1. 11:48
 5/12 anonim ***** válasza:
72%

Ilyen témában nekem is volt már rossz tapasztalatom, de nekem szakmával. Engem már szakképzetten és érettségivel nem akartak felvenni árufeltöltőnek. Pedig egy elavult rész-szakképesítésem volt. Egy tanács alapján letagadtam még ezt a "keveset" is. Akkor jött bumm a fejbe. Az egyik helyen valamilyen módon utánamnéztek és közölték az alábbit. Nyomatékosították, hogy máshol soha többé ne jusson eszembe ilyesmi. (De már nem vettek fel itt sem.) Ezt pedig a mai napig nem is igazán értem, mert így végül bolthálózatban soha nem dolgoztam. (Azóta pedig nagyobb végzettségem van és nem hazudok le semmit.) Ha bárki bárhogyan utána tud nézni, akkor miért van önéletrajz?

Az a helyzet a mai világban, hogy sajnos sok helyen nem kívánják foglalkoztatni a kívántnál magasabb végzettséget elért személyt. Akár említett alacsonyabb tudású főnök miatt, vagy akár fizetés miatt.

2014. nov. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az életrajzodban levő lukat be tudod tömni , azt írod , hogy külföldön dolgoztál pár évet , azt nem tudják ellenőrizni.Három , vagy négy éves szünet egy önéletrajzban túl sok , gyanús , ha azt mondod , hogy feketén dolgoztál ennyi ideig.

Az internetes oldaladról szedd le azokat az adatokat amik a diplomádra utalnak , ha nem találkozol ismerőssel , akkor nem fognak leleplezni.


Az élet ilyen : hazudni kell , mindenki ezt csinálja , ez van , ez egy ilyen ország , az őszinteség nem nyerő....

2014. nov. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%

„Oké, hogy nem nézik jó szemmel, hogy a beosztottnak magasabb a végzettsége, na de első esetben, amikor "véget ért a karriered" az első nap, az vajon miért volt?”


Mint írtam, a kedves régi ismerős elszólása a vezetés előtt vezetett oda, egyből úgy vették, hogy hazudtam, nem a munkámmal volt baj, amúgy egyszerű semmi végzettséget és tapasztalatot nem igénylő betanított munka volt, nehézséget nem okozott elvégezni. Arra gondoltam mikor elvállaltam, hogy legalul bekerülök, aztán idővel, ha már látom mik a lehetőségek, akkor megpróbálok szépen feljebb lépni.

2014. nov. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én biztosan nem tagadnám le. Ha alacsonyabb pozícióba jelentkezel, megmagyarázhatod a kísérőlevélben, hogy miért is van ez így. Egy normális cég képes átlátni, hogy előny számára a képzett munkavállaló, mert idővel másik pozícióba átteheti, amelyik meg annyira nyomorult, hogy ez probléma, ott nem is éri meg dolgozni. Max. amiatt aggódhatnak, hogy nem maradsz ott sokáig, de ezt ismét meg lehet magyarázni akár már a kísérőlevélben.
2014. nov. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem lehet belőle gondod.


Egyre több embernek jelent gondot, hogy (pl. bérbesorolás miatt, ami objektíva) hátrányba kerül, ha tanult.

2014. nov. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egyébként; a legtöbb szervezet nem rejteget magában sok előrelépési lehetőséget. Vagy azért, meg oda "születni kell", vagy azért, mert egy kevésbé rétegződött strukturában "kihalási alapon" öröklődnek a pozíciók. Talán ez a legnagyobb különbség az ezredforduló előtti és utáni munkapiaci helyzetben, hogy ma már nagyon kevés az olyan szervezet, ahová "be tudod dolgozni magad és lépdelni előre", ami valójában kecsegtet egy realizálható carreer path-el.
2014. nov. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!