Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » "Tanulj, hogy jól élj! "...

"Tanulj, hogy jól élj! " Nekem legalábbis ezt mondták :/ De valóban így van?

Figyelt kérdés

Fiatal 23f) vagyok. A második munkahelyem koptatom.

Előzőnél Jó volt a fizu (120 nettó). Volt túlórapénz és kafetéria (Erzsébe-tutallvány és Szép-kártya).

Sajna ez a cég megszűnt.

Most összesen 85-ért szenvedek egy állami intézmény (a régi magán volt) irodájában, elég magas felelősséggel, sakktáblán a paraszt szerepében :/

Gazdasági főiskolát végeztem. Mindkét helyen ezen a területen vagyok/voltam.

Az lenne a kérdésem, hogy én szúrtam így el az életem, vagy más sem tud egyről a kettőre lépni, családot alapítani, jövőt tervezni?


2014. okt. 7. 13:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

#10


aki meg nem vezető jogász, sebész, stb, az meg dögöljön éhen ugyebár?!

2014. okt. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm az ötleteket és válaszokat. 2 kivétellel, ment a zöld :)


Kedves 5. Sok sikert az érettségihez. Rád fér. Van egy sejtésem, hogy a magyarral meg fogsz küzdeni. Főleg a szövegértéssel.

Egy szóval sem írtam, hogy tanulnom kell!!!! Dolgozom és nem fizetik meg a munkám!!! Tömören ezt írtam. Remélem ez az apró segítség jegyzetként segíteni fog.


És kedves 10-es

Elég eltorzult a világképed. Főleg ekkora számokkal dobálózni.

A példaösszeged, 441.2 évi bérem -.-

Ügyvédnek átlagban számolva 75000 óránként?

2 nyelven beszélek. Gazdasági végzettségem van. És A korom ellenére, bőven értek ahhoz, amit csinálok. Számomra nem egy rakétatudomány.

Akkor kapom a 2-3e eurót óránként? Fizeted ezt nekem?

2014. okt. 7. 19:48
 13/17 anonim ***** válasza:

10-es tényleg felháborító amit ír.


Mi az hogy több tízéves múlttal rendelkező ügyvédnek vagy vezető informatikusnak kell rendelkezzek, hogy jól kereshessek??? Nevetséges b+


Kicsit érzem az írásodban a szakmunkások leszólását is.


Ha villany elromlik, ki fogja megcsinálni, jogász? Lehet éppen megtudja, csak lehet halál lesz a vége. Akkor ez UGYANOLYAN fontosna kellene lennie, és nem havi 100 ezret kresniük hanem havi 400-500-at !!!!


Én szívesen elmennék villanyszerelőnek, de nem fogok itthon minimálbérért gürizni, mert ez ugyanolyan fontos mint pl ha valaki jogász !


Eddig nem gondolkodtam rajta, de KI KELL MENNI ELHÚZNI MINDENKINEK A PICS.ABA INNEN, AZTÁN MARADJON MAGÁRA AZ ORSZÁG.

2014. okt. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Azt hiszem 10-es számú barátunk fő mondandója nem az volt, hogy csak az orvosok,ügyvédek,tolmácsok keresnek jól hanem próbálta olyan szakmákkal alátámasztani a mondandóját amik nagy felelősséggel járnak ( jobban átlátod a helyzetet ). Mert a burkoló is kereshet jól de ha rosszul rakja a csempét akkor felszedetik vele és újra rakja. De egy orvosnál ritkán van második esély.


Inkább ragadjátok ki a lényeget amit írt és ne a részleteken ragadjatok fent szóval:

Bármivel kereshetsz jól ha elég tapasztalt vagy és esetleg valamilyen tudásoddal képességeddel kiemelkedsz a többiek közül.


Én picit tovább viszem 10-es gondolatát:

Villanyszerelő vagy. Sokan tudnak falba bevésni, bekötni a szükséges vezetékeket. Oké egy vagy a sok közül. De ha esetleg van egy új technológia amiről sok kollégád még csak hírből se hallott de te már foglalkozol is vele előfordulhat, hogy sok helyre inkább téged hívnak. Ehhez viszont kell egy bizonyos tapasztalt mert ha nem töltöttél el X évet a szakmában nem fognak bízni benned. Ez természetes te se bízod a pénzed egy újonnan nyíló bankra vagy egy tegnap végzett orvosra az egészséged (amennyiben van más lehetőséged).

Összegezve amit mondott a 10-es (Ne add fel lehet évekig kell várnod a jó fizetésre de ha kitartóan dolgozol a szakmádban és mindig maximális érdeklődéssel tekintesz rá, becsületesen dolgozol és folyamatosan képzed magadat, hogy naprakész legyél akkor meg fog térülni a befektetett munka és idő. Persze vannak helyzetek mikor munkahelyet kell majd váltanod ahol tényleg előre léphetsz de ezeket a helyzeteket fel kell tudni ismerni mikor kell maradni mikor menni. Minden esetre sose csináld azt, hogy előbb kilépsz aztán keresel munkát. Akkor mondj csak fel ha már biztos van másik.

2014. okt. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Na én vagyok a 10-es, és igen, az egyetemről frissen kikerülve az egyetemről, nulla tapasztalattal senkit nem fognak megkínálni szuper állással. (Engem sem kínáltak meg.)


Ahhoz, hogy valaki tapasztalatot szerezzen idő kell, tehát mindenképp várni kell valamennyit, nem igazán értem, hogy mi ebben a felháborító.


Kérdező, azért mondtam ekkora számot, hogy te is megértsd, ugye tudod, hogy az MNB például most vette meg az Eiffel Palace irodaházat 12 000 000 000 (azaz tizenkétmilliárd!!) forintért, ami az általam írt összeg huszonhatszorosa, tehát nekem elhiheted, hogy vannak ekkora ügyletek. És ezt is meg kellett csinálnia valakinek, és hidd el, nem egy fiatal jelöltre bízták.


Én most az ügyvédeket hoztam fel példának, mert éppen az volt az első, és nem volt kedvem sokat gépelni, de a legtöbb szakmából nagyon jó példák hozhatók fel, csak egy kicsit gondolkozz rajta....


(És hidd el, 2-300 EUR óradíj nem sok egy ügyvédnek. Abból még áfát fizet, adózik, az nem mind az ő fizetése.)


És akkor játsszunk végig egy gondolatmenetet. (Ez nagyon leegyszerűsített lesz, az élet ennél jóval bonyolultabb, de mégis....) Tegyük fel, hogy villanyszerelő vagy. Napi 8 órát dolgozol, és el tudsz kérni érte óránként 1000 forintot. Meg is van a napi 8 óra munka, ami napi 8000 HUF. Tegyük fel, hogy hirtelen nem napi 8 óra megrendelésed lesz, hanem napi 32. Mit teszel? 1) Elvállalsz napi 8-at, a többit visszamondod. 2) Emelsz egy kicsit az árakon, és mondjuk 1500-at kérsz óránként. Ez sok pénz? Attól függ, akik téged hívnak ki tudják-e fizetni a munkádért. Tegyük fel, hogy igen, sőt akkor is össze tudsz szedni napi 8 óra munkát, ha 3000 forintot kérsz, mert az embereknek fontos az, hogy sürgősen meg legyen javítva a zárlatos konnektor, és ezért elég sokat fizetnének is.


De tegyük fel azt is, hogy híre megy annak, hogy villanyszerelőként elég jól lehet keresni. Nosza, sok ember hirtelen (talán 2-3 éves tanfolyam) megtanulja a villanyszerelést, és belép versenytársnak a piacra. Ők elkezdenek 1000 forintos óránkénti áron szerelni, és azok, akiknek sürgős volt a zárlatos konnektor, elkezdik inkább őket hívogatni, mivel ők sokkal olcsóbbak. Ebből következően nem mindig te fogod a megrendelést kapni ha 3000 Ft/óra dolgozol. (Persze ez nyilván nem így van, az ember inkább a jól bevált szerelőjét hívja, de ha az nagyon drágán dolgozik, akkor keresek egy újat, meg az információ nem áramlik ám ilyen gyorsan, de példának pont jó lesz.) Itt neked két lehetőséged van: 1) Azt mondod, hogy te már tapasztalt villanyszerelő vagy, és meg tudod csinálni a bonyolultabb munkákat is, - amiket a kezdők még nyilván nem - és reméled azt, hogy a megrendelők ezt megértik, és sikerül napi 8 óra munkát összeszedned óránként 3000 forintért. 2) Mivel semmi extrát nem tudsz kínálni azokkal szemben, akik frissen léptek be a piacra, csökkentened kell az áraidat, mert ha nincs semmi extra szolgáltatásod (+ tapasztalat), akkor senki nem téged fog hívni.


Nos kicsit így van az ügyvédekkel, a bankárokkal, a sebészekkel és az informatikusokkal is. Ha tudsz valami olyat kínálni, amire a másiknak (a piacnak) szüksége van, azért többet fognak fizetni a megrendelők.


Amik azért lényegesebb különbség a villanyszerelők és az agysebészek között:

1) Amíg valaki alapvillanyszerelő lehet 2 év OKJ után is (vagy 3 éve), addig egy agysebész 6 éve egyetem + 5 év szakképzés + 3 év második szakképzés. Tehát 1) lényegesen kevesebben vannak 2) lényegesen nehezebb belépni a piacra;

2) Természetesen a villanyszerelő is végezhet olyan munkát, ami élet-halál kérdése, de a legtöbb esetben csak a sütő lesz zárlatos vagy a mikro rossz. Ha az agysebész munkájakor viszont 100% lehet halálos kimenetelű, és sokkal precízebben kell dolgozni. Ezért az emberek fontosnak tartják a tapasztalt agysebészt.


Én az előző válaszomban is azt próbáltam neked magyarázni, hogy valami olyat kell villantani, amihez más nem ért, és amire a piacnak szüksége van, de csak piros kezecskét kaptam...

2014. okt. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ebben az országban hiába villantasz,nem fizetnek meg.Az orvosokat sem!
2014. okt. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

10-es igazat ír.

Igen ezért kell már egyetem alatt dolgozni menni akár gyakornokként,én nappali PROGRAMOZÓ tehát nem büfé-meki szakon tanulok és tanultam és mellette teljes munkaidőben dolgoztam 22éves koromtól,igen fárasztó volt,volt,hogy a napi 4 órás alvás volt az átlag,volt,hogy kikészültem majdnem,de most van 5 év gyakorlatom és gyakorlatilag akárhova felvesznek.


Ezért hangsúlyozom egyetem alatt teperni,elmenni dolgozni szépen bulik helyett,akár felfele nyalni,ez van.

Sikerért áldozatokat kell hozni sőt néha túl nagyokat.

Se barátnő,se bulik csak hétvégén,barátok elhanyagolása ez van,de most meg jól keresek jól élek,de ez még nem is annyira jó szint,folyamatos tanulás,otthon kódolás,szakmai könyvek,bloggok,tanfolyamok,munkahelyi képzések.

Ez kell kitegye időd 2/3-t és akkor nem 85 meg 120-ért dolgoznának a diplomások sem.

Csak sajnos látom,hogy 28 évesen dolgozni-minek,aztán majd leshetnek.

Én már 19 éves koromtól diákmeló aztán 22 éves koromtól szakmai melók.

Ebből 2 nagy multi.

És érdemes elmenni külföldre de CSAK SZAKMÁDBAN hidd el,ha elmész csicska munkára akkor meg vagy bélyegezve,HR-esek és a cégvezetők szóba nem állnak veled akármilyen diplomád van ha kimentél mosogatni,mert a szemükbe (nem helyes,de ez van) egy vesztesként leszel elkönyvelve és nem fognak felvenni,tehát csak SZAKMAI munkára érdemes kimenni akinek van diplomája,szakmája.Ez nagyon fontos.

2014. okt. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!