Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » "Tanulj, hogy jól élj! "...

"Tanulj, hogy jól élj! " Nekem legalábbis ezt mondták :/ De valóban így van?

Figyelt kérdés

Fiatal 23f) vagyok. A második munkahelyem koptatom.

Előzőnél Jó volt a fizu (120 nettó). Volt túlórapénz és kafetéria (Erzsébe-tutallvány és Szép-kártya).

Sajna ez a cég megszűnt.

Most összesen 85-ért szenvedek egy állami intézmény (a régi magán volt) irodájában, elég magas felelősséggel, sakktáblán a paraszt szerepében :/

Gazdasági főiskolát végeztem. Mindkét helyen ezen a területen vagyok/voltam.

Az lenne a kérdésem, hogy én szúrtam így el az életem, vagy más sem tud egyről a kettőre lépni, családot alapítani, jövőt tervezni?


2014. okt. 7. 13:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%

Magyarországon ez van.

Van egy szűk réteg, akinek sikerül, de ez vagy azért van, mert berakják jó helyre vagy, mert tényleg tud olyat, amit más nem.

Ez pedig azt jelenti, hogy van lehetőség, csak kevés.

Nem látok bele, hogy nálad mi a probléma, de ha állami cégnél vagy akkor sürgősen kezdj el valami másik állást kajtatni.

Igazából sok diplomás ismerősömnél megfigyeltem, hogy elvégezték a sulit, de azt is csak olyan "legyen már meg a diplomám" módon.

Aztán várják, hogy majd csak úgy megkeresik őket, holott se tapasztalat, se ambíció, se munkakedve nincs.

Ha fel is vették őket, szakmailag nem akarnak fejlődni, továbbra is arról ábrándoznak, h majd lesz egy hely, ahol semmit nem kell az irodában csinálni, csak felvenni a havi 300 ezret.

2014. okt. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%

120 netto meg palyakezdokent se tul nagy osszeg, nemhogy a 85.


Keress masik munkahelyet, ha pl. van konyveloi tapasztalatod, ennel csak tobbet kereshetsz. A sirankozas, 'elszurtam az eletem' nem vezet sehova.

2014. okt. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%

Még elég fiatal vagy és 23 évesen nem hogy elszúrtál valamit, de nagyon még bele sem kezdtél.


Èn ezer iskolát elvégeztem, és irodavezetöként, elég jó fizuval szültem 30 évesen elsö lányomat. Aztán jött a második, és rákellett jönnöm, hogy egy kicsit sem éreztem jól magam az irodában. Hobbim közben a varrás lett. Varrni a gyerekek elött soha sem tudtam. Most ebben dolgozom, vállakozo lettem, és gyerek dolgokat varrok ami igazán kezd beindulni.

Na de ha valamikor varronönek tanultam volna, most nagyon hálás lennék. Igazán nagy haszna lenne egy igazi varrónöi tudásnak.

Nem mindegy, hogy az ember mit tanul, illik-e az emberhez, szereti-e azt csinálni.

Ismerek olyan fogdrászt aki elöbb elvégezte a vendéglátó ipari föiskolát, de már tudta az utolsó évében, hogy fodrász lett. A föiskola után rögtön elment estin fodrásznak tanulni. Nagyon hamar sikeres lett, és tele van vendégekkel hetekre elöre.

2014. okt. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%
Tanulni kell, de nem azt, amit az iskolában tanítanak. az túl egyértelmű, az túl kényelmes. Haladni kell a korral! Szóval ha nem a normális életet akarod, nem a normális dolgokat kell tanulni, nem a normális dolgokat kell csinálni.
2014. okt. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Hú hát te nyafogsz hogy tanulni kell, amikor gazdasági főiskolád van ?? Szerintem elég dícséretes.


Én 21f vagyok de most kezdtem az érettségit mert nem tudtam elvégezni Eü okok végett középiskolát. Őszinte legyek teljesen kilátástalan vagyok, még nem dolgoztam semmit, nincs végzettségem se...


Valami felsőfokú okjben gondolkodok, de nem tudom. El van cseszve ez a világ.


Ami érdekel az a vállalkozás, de nincs tőkém, érdekelne a webprogramozás, de sok a konkurencia, és azok ott tesznek be a másiknak ahol lehet.


őszinte legyek, eléggé belefáradtam a küzdelembe, meg hogy arról szóljon az életem, hogy mindig versenyezni kelljen valakivel és így maradjak fent.


Én szívesen bevonulnék valami komolyabb egyesületbe, pl a buddhizmus érdekel, mert Én nekem akarok ebben a világban élni mert undorító

2014. okt. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

fiatalok tömege képtelen élni, pont ezért lépnek le többszázezren külföldre.

én azt javaslom hogy legyen egy felsőfokú nyelvtudásod 300E megtakarításod és irány külföld.

közben is nyugodtan nézelődj más munkahelyeken, hátha találsz jobbat.


mellesleg a 120 nem jó fizetés, nettó150 az átlag, persze ebben benne van a milliomos politikusok meg cégvezetők fizetése is akik 10-20x annyit keresnek mint te.


nyomorba értelmetlen is gyereket csinálni, csak külföld.

2014. okt. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

1:

van 1 rakás fiatal akinek meg lenne munka- és fejlődési kedve, de akkor se fogják felvenni 0 tapasztalattal ha 10 másiknak 5 év is van belőle.

nem véletlenül 30% körüli a fiatalok munkanélkülisége. a fiatalok és az öregek esnek ki először, ez természetes kiválasztódás.


az igazság az, hogy túl sok az ember a földön, hiába fogy a magyar, így is túl sok az ember. majd ha az öregek kihalnak és a középkorúak tönkremennek a munkában(mert nyugdíjuk valószínűleg nem lesz), és versenyképes leszel a kínai bevándorlókkal szemben, és elég fiatal akasztotta fel magát/ment külföldre, akkor lesz esélyed pályakezdőként elhelyezkedni.

2014. okt. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
37%
Örülj, hogy van munkád. Engem 2 éve nem akar senki sem alkalmazni, így tapasztalat nélküli pályakezdő diplomás vagyok. Úgy fest, ez így is marad, mert kinek kell egy ilyen munkaerő?
2014. okt. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Külföldön kulimunkára. Angliában süthetsz burgereket a Mekiben vagy takaríthatsz egy konyhán tapasztalat nélkül havi 1000 fontért, ami átszámítva majdnem 400 ezer Ft, amiből minimum 100-at félre tudsz tenni.
2014. okt. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Tanulj, hogy jól élj, ebben teljesen igazuk van.


Igen, természetesen mindenkinek van olyan ismerőse, aki asztalosként vagy burkolóként lett milliomos, de azért valljuk be, hogy az én baráti körömben is a több nyelven beszélő ügyvéd, a bankigazgató vagy a vezető informatikus keres sokat.


És ez szerinted miért van, kedves kérdező?


Ha neked van egy bonyolult jogi problémád, (mondjuk 450 000 000,- Ft a tét) akkor te kitől kérsz tanácsot? A joghallgatótól, a kezdő ügyvédjelölttől, vagy elmész egy olyan ügyvédhez, aki 20 éve ezen a témán dolgozik? És persze a tapasztalt ügyvéd ezért a munkáért el fog kérni 2-300 eurót óránként, de ezzel te azt fizeted meg, hogy erre a tudásra, ami neki van óriási a kereslet, és még ennyiért is megéri az embereknek hozzá fordulni, hogy az ügylet szépen meg legyen csinálva, főleg úgy, hogy ha nincs jó megcsinálva lehet akár többszázmillió forintot is veszíteni.


Ugyanígy van a vezető informatikussal, a tapasztal sebésszel vagy a profi tolmáccsal is.


A legtöbb ilyen szakmához viszont rengeteget kell tanulni, mert azt, amit mindenki meg tud csinálni, na arra folyamatosan túlkínálat lesz a piacon.


Az életedet szerintem nem szúrtad el, de valami olyat kell villantani, amit más nem tud.

2014. okt. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!