Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tények, vagy tévhitek? (Mielőt...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tények, vagy tévhitek? (Mielőtt rávágnád a választ kérlek olvasd el végig a kommentet! ) Az előváladékban valóban lehet sperma? Legalábbis annyi, hogy az elég legyen a fogamzáshoz?

Figyelt kérdés

Van ugyanis egy elméletem, bár lehet nem helyes. Viszont a végére berakott dr-i válasz valahol mégis engem igazol, legalábbis részben.

Szóval úgy gondolom, hogy régen mikor az emberek többsége megszakítással védekezett, akkor azzal akarták elkerülni a nemi úton terjedő betegségeket, hogy kitalálták: az előváladékban található spermától is teherbe lehet esni. Mivel a fiatalok jobban félnek egy nem kívánt baba lététől, mint egy nem kívánt nemi betegségtől. Aztán ugye egyre elterjettebb lett az óvszer és a fogamzásgátló, ami főleg a gyártó cégeknek nagyon jó. Már ha ez a szerintem tévhit terjed a világban, generációk óta.

Itt találtam dr Vizi János válaszát: [link]

Mely így hangzik: Az úgynevezett előváladékban olyan kevés a spermium, hogy kevés a terhességhez. Azok a mítoszok, miszerint "akár egyetlen spermium is elég a terhességhez" távolról sem igazak.


2011. jan. 25. 18:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért hogy matematikailag korrektek legyünk, Egyetlen spermium is elég a fogamzáshoz, de minél kevesebb jut be annál kevesebb fogja elérni a célt, ezzel gyakorlatilag igen kicsire csökkentve a teherbe esés lehetőségét.
2011. jan. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs,hogy igaz-e lehet,de lehet hogy van benne valami.
2011. jan. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
19%
Elvileg fiatalon, 20 év alatt még van sperma az előváladékban, mert akkor még a szervezet nem választja őket szét teljesen. De akkor sincs sok, bár még van esély a teherbeesésre. Utána már szinte semmi esély.
2011. jan. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ezt a 20 éves dolgot olvasdat? Érdekes...
2011. jan. 25. 19:25
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg az előváladékban tényleg nem lehetne spermium, csak akkor, ha előző aktusból maradt a húgycsőben, és az mosódik ki az előváladékkal.


Az ok: A spermiumok a herében termelődnek, az előváladék pedig a Cowper-mirigyekben.


DE:

Teljesen lényegtelen, hogy tulajdonképpen mitől is esik teherbe 100 nőből egy év alatt 35, ha a megszakítást választja.

Lehet, hogy azért, mert a férfi nem száll ki időben. Lehet azért, mert már elélvezés ELŐTT is ürülhet ondó úgy, hogy a férfi nem is érzi!!


Szóval akármennyire is próbáljuk tudományos oldalról megközelíteni, ez nem egy normális védekezési módszer.


Ezért és hasonló kérdéseknél mindig azt mondom, hogy van benne és kész. Nem írom le az egész körítést, mivel már így is elég sok meggondolatlan, felelőtlen kis hülye védekezik ezzel a megbízhatatlan és szar módszerrel, nem kell még több.

Mert úgy is azt fogja hinni, hogy "de az én pasim ügyes, ő majd kiveszi időben", meg "én vagyok a király, a többi srác, aki teherbe ejti a csajokat, csak béna és nem veszi ki időben".


Szóval ha vki nem akar gyereket, akkor NE ezzel a módszerrel védekezzen. Mert igen is előfordulhat, hogy beleesik abba a 35%-ba.

2011. jan. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
67%

én és a párom fél évig éltünk így RENDSZERES szexuális életet, aztán kértem hogy védekezzünk valahogy, féltem attól egyszer nem száll ki időben :( am két dolog:

1, egyik barátnőm úgy esett teherbe, 15 évesen, hogy a drága barátja nem mondta meg neki hogy "kisszivem egy kevés(k*rvasok) belédment!"

2, egy házaspárt kérdeztem meg anno, akik ezt használják rég óta, azt mondták hogy legyen tiszta a "műszer", és a második aktusnál már védekezni kell!! nekünk ez így ebben a formában be is vált.


amúgy a legtöbb ember szégyelli bevallani ha hibázok...nem húzta ki időben a szerszámot, nem szólt utána, nem tartotta be a "tisztasági szabályt" stb.

a gyógyszer dolgokban viszont igazad van, ez csak a pénzre megy. mindenkinek kiadnak már foggátlót, nem veszik figyelembe az adott egyént olyan téren, hogy lehet többet árt mint használ neki :(

ez az én véleményem, és tapasztalatom!

2011. jan. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátló módszerek Pearl Indexe:

(Minél kisebb az érték, annál nagyobb a hatékonyság)

A 100 nőnél egy évig alkalmazott módszer & A módszer használatának egy éve alatt terhessé vált nők száma

Nincs fogamzásgátlás 85

Megszakítás 35

Ritmus (naptár) 14-40

Rithm (billings) 15.5-32

Spermicidek 5-20

Méhszájsapka 7-11

Óvszer 3-4

Női óvszer 1-5

Pesszárium spermiciddel 2-3

Rhythm (hőmérőzés) 0.5-3

Injekció 0.03-2

Hormonális IUD 0.05-0.1

Tabletta 0.1-0.5

Sterilizáció 0.1-0.3

Implantátum 0

[link]


100 éve amikor nem volt más védekezési módszer a megszakítás valóban jobb volt a semminél, és tényleg csökkentette a gyermekáldást, de ez akkor sem védekezés, 100 nőből 35 teherbe esik egy év alatt ezen módszert használók közül.

Ez a amíg gumi nem volt csak ezt modnták a fiatalságnak stb..., ez pedig butaság, 100 éve nem csak azért nem "engedték" a szexet mert gyerek lesz belőle, hanem mert házasságon kívül erkölcstelen dolog volt, egy lánynak az ártatlansága volt a legnagyobb kincse, onnantól kezdve, hogy kiderült róla, hogy már nem szűz a leány a kutyának nem kellett, vénlány maradt, amúgy a szex mint téma nem létezett, tehát elhiheted, hogy a hajadon lányok 99%-nak sejtelme nem volt arról részletesen, hogy fogantatik egy gyerek, csak annyit tudtak, hogy nem szabad, a részleteket, hogy ki kell kapni, mert egy spermium nevezetű dolog jön az orgazmus csúcspontján, ezt nem.

2011. jan. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
48%
Amúgy a szexet is gallyra vágja, ez az uccsó pillanatban kikapom dolog, nekem az már nem teljes értékű dolog.
2011. jan. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
65%

10 éve megszakításos módszerrel védekezem(NEM KELL MEGKÖVEZNI ÉS NEM KELL UTÁNOZNI SEM). Mivel idősebb barátaim voltak, ezért már csak húszas és harmincévesekkel volt dolgom. Soha nem estem még teherbe! Én sem hiszem, hogy az előváladéktól teherbe lehetne esni. Mivel eddig az aktusok végét mindig én fejeztem be a kezemmel, ezért az is garantált, hogy észreveszem, ha nem szállt volna ki időben a pasi.

És aki most van párom(persze nem csak ő mondta, hogy finom), konkrétan közölte, hogy az eddigi barátnőivel soha nem volt olyan jó ez, mint velem, mert annyira finoman csinálom és jó ritmusban, hogy egyáltalán nem csökken az élvezet,hogy kiveszi és én fejezem be :)

2011. jan. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Azzal, hogy azt írtam gallyra vágja az aktust nem csak arra értettem, hogy a pasinak, hanem a nőnek is, legalábbis számomra akkor jó, hogy ha hallom a párom, miközben rajtam fekszik és az utolsó lökések jönnek nyögni, lihegni, legalábbis nekem sz@r érzés lenne, hogy mielőtt az utolsó és legjobb lökések eljönnének, és bennem élvezne el (nekem az baromi jó érzés), hopp kivette.

Amúgy van sok ismerősöm akik egyéb védekezés mellett is kiveszik, azt nem értem miért, szerintük az "pfuj" meg "undorító", ha beleélveznek egy nőbe.

2011. jan. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!