Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan kell felmondani?

Hogyan kell felmondani?

Figyelt kérdés

Remélhetőleg új munkahelyem lesz. Ha valóban, akkor szeretnék felmondani. Nem egy nagy, hanem inkább több pici ok miatt, de lényegtelen.


Nincs kitől megkérdeznem, hogyan kell felmondani. Egy régi felmondólevelet találtam a neten, de állítólag most 2014-re megváltozott. Viszont csak fizetős letöltést találtam.


- Tudtok nekem mutatni vagy írni felmondás mintát?

- Először szóban mondjam a főnöknek, vagy azonnal állítsak be a papírral?



2014. júl. 2. 14:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Simán leírod, hogy XY napon létrejött munkaszerződésedet felmondod XY napra. (Tehát a felmondási időt számítsd bele, mert azt le kell dolgoznod.)


Írd alá, dátumozd.

2014. júl. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem fizetős, itt egy korrekt minta, töltsd ki az adataiddal, írd alá.

két példányban kinyomtatod, az egyiket odaadod, a másik példányon a munkáltató képviselőjével átveteted (magyarul: aláíratod, lepecsételteted vele a te példányodat, ami nálad marad).


nem kell előre szólni, ha biztos a másik állás (kérj nyugodtan szándéknyilatkozatot az új munkahelytől vagy írjtaok munkaszerződést X naptól), akkor bekopogsz, kérsz 10 percet és elmondod, hogy szeretrnél felmondani, itt a papír része- jöttél megbeszélni hogy kinek, hogyan, mikor add át a munkádat, hogyan számolj le stb.


Sok sikert.



[link]

2014. júl. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2014. júl. 2. 20:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!