S. O. S. Hogyan kell felmondani a munkáltatónak? Ha x. mondok fel, akkor kell odaadni a felmondást, vagy előtte való nap? A 30 napos felmondási idő 30 naptári napot jelent vagy 30 munkanapot?
Írásban. A neten találsz rá mintát.
A 30 nap naptári nap.
Szerintem minél előbb, hogy a cég tudjon keresni helyetted mást.
Bemégy a főnökhöz és elmondod neki, hogy hé főnök, fel szeretnék mondani ilyen és ilyen határidővel. Megbeszélitek a dolgot és az alapján írsz neki valamit. Ha nem gecó, akkor nem lesz gond. Ha időben szólsz, lehet nem is ragaszkodnak a felmondási időhöz.
az új (2013. jan. 01-től érvényes) Munka Törvénykönyve szerint:
38. oldaltól...
X. A munkaviszony megszűnése és megszüntetése... bekezdés
A munkavállaló mind a határozatlan, mind a határozott idejű munkaviszonyt
megszüntetheti felmondással. (41. oldal)
A határozatlan idejű munkaviszony felmondását nem köteles indokolni, a határozott idejű munkaviszonyét azonban igen. A felmondás indoka csak olyan ok lehet, amely számára a munkaviszony fenntartását lehetetlenné tenné vagy körülményeire
tekintettel aránytalan sérelemmel járna.
A felmondási idő (42. oldal)
A felmondási idő legkorábban a felmondás közlését követő napon kezdődik, e rendelkezéstől kollektív szerződés csak a munkavállaló javára térhet el. Ez azt is jelenti, hogy kollektív szerződésben vagy a felek megállapodásában is lehetőség van ennél későbbi kezdő időpontot kikötni.
...Lényeges változás, hogy a munkáltatónál munkaviszonyban töltött időnek csak a munkáltatói felmondás esetén van jelentősége, ha a munkavállaló mond fel, harminc nap marad a felmondási idő.
...Mindkét felmondásra igaz viszont, hogy a fentinél hosszabb, legfeljebb hathavi felmondási időben is megállapodhatnak a felek (e szabályt az Mt. hatálybalépését követően kötött munkaszerződésre kell alkalmazni). A kollektív szerződés ugyancsak megállapíthat a törvényben foglalt harminc napnál hosszabb felmondási időt.
Változatlan az a szabály, hogy a munkáltató felmondása esetén köteles a munkavállalót – legalább a felmondási idő felére – a munkavégzés alól felmenteni. A munkavállalót a kívánságának megfelelően – legfeljebb két részletben – kell felmenteni a munkavégzés alól. A felmentés idejére távolléti díj jár.
A felmondás szabályaitól a felek megállapodása vagy kollektív szerződés nem térhet el.
# 6/8 Időpont tegnap 20:40
sima összeszerelői munka, csak marha szemét a cég, meg a kollégák. viszont az ember hiányra nem akarnak fel venni senkit, inkább minket túlóráztatnak... van ismerősőm akinek nincs munkája, de nem ajánlanám neki nyugodt szívvel, mert hiába munka, nincs más stb, próba idő alatt tök normálisak aztán az utána jövő két hónapban már kikészítettek idegileg
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!