Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit csináljak, ha nem kapok...

Mit csináljak, ha nem kapok fizetést?

Figyelt kérdés
Szerződésem van, de a főnököm nem fizet ki. Mindig csak ígérgeti az átutalást. Mindenkivel pereskedik, szóval nem látom értelmét hogy én is beszálljak, így se történik vele semmi. Nem fizet, hiába van papír... Mit tennétek?

2014. máj. 9. 22:42
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Ha mindenkivel pereskedik, minek dolgozol nála?
2014. máj. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
két hónapja vagyok itt, addig nem tudtam mi is a helyzet... Ez azt jelenti, hogy két havi fizetésemmel lóg... Ezért nem tesz semmit a rendőrség? Ez család és még sok más bűncselekmény... Nem?
2014. máj. 9. 22:47
 3/8 A kérdező kommentje:
Egyébként manapság nem olyan egyszerű munkát találni egy gazdasági informatikus szakmával...
2014. máj. 9. 22:47
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

munkaügyi bíróság foglalkozik vele, nem kell pereskedned, hozzájuk kell fordulnod és megteszik a kellő lépéseket.


persze ha zsebbe kapod a fizut, akkor fölösleges is próbálkozni.

2014. máj. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
szerződés szerint utalás
2014. máj. 9. 22:49
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
Munkaügyi Bíróság... nem kell rendőrség.
2014. máj. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
dehát ők csak beperelik és nem történik semmi... A főnököm állandóan tárgyalásokra jár mint kiderül de semmi nem történik... Hogy lehet ilyet csinálni a 21.században?
2014. máj. 9. 23:16
 8/8 anonim ***** válasza:
78%

Azt azért nem hiszem, hogy állandóan csak tárgyalásokra jár és nem történik semmi...


Első körben ilyenkor a Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőség szokott lépni, ha kapnak bejelentést. Ők kötelezik a munkáltatót a fizetésre. Ha nem teszi meg, akkor büntetnek.

Ha így sem lesz pénz, akkor a munkaügyi bírósághoz kell keresetet benyújtani. Illetékmentes.

A Bíróság megállapítja a jogosultságodat, és ítéletben kötelezi a munkáltatót, hogy fizessen. Ha ekkor sem teljesít, akkor kérhetsz végrehajtást. Onnantól kezdve a végrehajtó lép a képbe. Végrehajt, bármin. Ha nincs vagyon, akkor természetesen nincs min' végrehajtani.

Még egy lehetség van, amivel sajnos nem mindenki tud élni.

A felszámolási eljárás kérvényezése.

Mivel a cég nem fizet, ezért feltételezhető, hogy fizetésképtelen. Ebben az esetben bármelyik hitelező (a dolgozó is az) kérvényezheti, hogy a bíróság ezt állapítsa meg, és indítsa el a cég felszámolását. Általában erre már fizetni szoktak, ha meg mégsem, akkor a céget bizony felszámolják. Ebben az esetben a felszámoló fogja a ki nem fizetett béreket rendezni még akkor is, ha nincs a cégnek értékesíthető vagyona.

A bibi a dologban annyi, hogy felszámoláshoz minimum 200 ezer forintnyi tartozást kell igazolni.

Alatta nem indítják el...


Én is pereskedem a cégemmel, hasonlók miatt. De én még plusszban kérem szolgáltatni a végkielégítést is, és a felmondási időre járó béremet is.

2014. máj. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!