Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem hallgatói jogviszonyú...

Till György kérdése:

Nem hallgatói jogviszonyú munkavállaló vállalhat- e munkát iskolaszövetkezeten keresztül? Kérdésem részleteit ld. Alább kifejtve:

Figyelt kérdés

33 éves vagyok, 1999- ben érettségiztem, azóta semmilyen hallgatói jogviszonyom nem volt és jelenleg sincs. Jelentkeztem egy licence (magán) működtetésű Mc Donald's étterembe dolgozni, ahol a belépéskor a Rébusz iskolaszövetkezettel kellett munkaszerződést kötnöm. E mellett kitöltettek és aláírattak velem egy iskolaszövetkezeti belépési nyilatkozatot, ahol meg kellett adnom a tanulói jogviszonyomra vonatkozó adatokat is.


Én akkor jeleztem nekik, hogy én 1999 óta nem tanulok sehol, itt valami félreértés van. Erre azt felelték, hogy semmi félreértés nincs, egyszerűen ne töltsem ki azt a részt, az adott Mc Donald's üzlet minden munkavállalója a Rébusszal köt szerződést, ez így teljesen rendben van. Én ezt akkor el is fogadtam, hiszen eszembe sem jutott, hogy egy olyan "szem előtt lévő" és agyon ellenőrzött munkahely, mint a Mc Donald's (még ha licence Mekiről van is szó) illegális dolgot csinálna.


Aztán úgy adódott, hogy egy másik Mc Donald's- ba jelentkeztem át, amelyik nem magán működtetésű, hanem közvetlenül a Mc Donald's Magyarország Kft üzemelteti. A felvételi megbeszélésen az ottani étteremvezetővel szóba került, hogy a másik Mekiben én a Rébusszal vagyok munkaszerződésben, amire az étteremvezető majd hanyatt esett a megdöbbenéstől. Azt mondta, hogy akkor engem nagyon átvertek, mivel egyfelől iskolaszövetkezet nem foglalkoztathat nem hallgató jogviszonyú munkavállalót, másfelől sem a TB, sem a nyugdíjjárulék nincs utánam fizetve. Azt mondta, hogy valószínűleg azért foglalkoztatnak így, mert így kevesebb járulékot kell fizetniük a munkavállalók után.

Az adott Mekiben minden munkavállaló (a 20 évestől a 60 évesig) a Rébuszon keresztül van foglalkoztatva!!!


Ez így vajon törvényes??? Vagy valamilyen jogi kiskaput használ ki a cég? Esetleg full fekete a dolog és jelenhető a Munkaügyi Felügyelőségnek, illetve a NAV- nak?



2014. ápr. 5. 12:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Én konkrét cégként a TEVA gyógyszergyárat ismerem, akik hasonló módon alkalmaznak embereket. A joger diák iskolaszövetkezeten keresztül mennek oda, főleg diákok, de már végzett, rendes munkavállalók is. Annyi csak hogy velük kötnek egy határozott idejű szerződést és azt hosszabbítgatják. Ez törvényes, hiszen őket ellenőrzik is, meg ők munkaerő közvetítéssel is foglalkoznak (benne is van a nevükben, rendes állásokat is lehet náluk kapni). Azt hogy ennél a másik iskolaszövetkezetnél mi a szitu, azt nem tudom. Menj be és kérdezz rá náluk szerintem, vagy a navnál hogy ilyen lehetséges e. Egyből feljelenteni nem gondolná hogy érdemes lenne. De ha csak a TB-re kérdezel rá már ott is kiderülhet. A doki vagy valahol ezt nem tudod kideríteni hogy az fizetve van e utánad?
2014. ápr. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Rendben, utánanézek, köszönöm!
2014. ápr. 6. 01:05
 3/3 anonim ***** válasza:
Mi lett a dolog vége? Mi derült ki?
2014. ápr. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!