Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Au pairnak készülök, milyen...

Au pairnak készülök, milyen családokkal vigyázzak? Mi az, ami egyből levágós, hogy gáz lesz?

Figyelt kérdés

Van egy pár család, ahol csak egy szülő van. Ez jó vagy rossz? Ha az apuka az egyedüli, az cinkes?


Melyik korosztály milyen? Nagyon kicsi gyerekekkel nem vagyok túl jó, de 3 és 12 év közöttiekkel mi a tapasztalatotok?


Mennyi házimunka a reális? Főzni akár minden nap szívesen, de napi szinten nagytakarítani nem szeretnék. Ha heti egy nap takarítást vállalok, az normális?


Kutyát, macskát, nyulat akármit a nyakamba varrhatják?


Csak a gyerekre mosok-takarítok vagy a családra is?


Heti két teljes szabadnapot ugye általában azért megadják?


Igen tudom, közel keletiekkel, vallásosakkal jó óvatosnak lenni, mert nagyon msá kultúra.



2014. márc. 29. 14:08
1 2
 11/11 anonim válasza:
82%

Èn 2 családnál is voltam au-pair és azt ajánlom tegyél fel annyi kérdést amennyit csak tudsz. Nem fognak se tolakodónak, se "munkakerülőnek" tartani. Vagy ha igen, akkor én el is felejteném őket. Oda fogsz költözni hozzájuk, velük éled majd meg a hétköznapokat, úgyhogy nagyon is fontos, hogy tudd mik lesznek a feladataid és ne érezd magad egy cselédnek. Nekem mázlim volt, nagyon rendes volt a második család, teljes mértékben családtagnak tekintettek miután megismertük egymást és a mai napig tartjuk a kapcsolatot. A szerződésben azt hiszem napi 6 òra munka van, heti 2 szabadnap, és egy hónapban minimum 1 teljes szabad hétvége. Mi nem kötöttük magunkat a szerződéshez, volt hogy anya+apa nem voltak 10 napot otthon, akkor természetesen én voltam a gyerekekkel és intéztem a hétköznapi dolgokat. Ilyen esetekben megkérdezték, hogy több pénzt szeretnék, vagy inkább plusz szabit.

Ha nyelvsuliba szeretnél menni, kérdezd meg, hogy fizetik-e (a tankönyvekre is kérdezz rá). Nem tudom melyik országba szeretnél menni, de Németországban a tanfolyamok egyáltalán nem drágák és általában fizetik.

Nem szeretnék egy regényt írni, ha kérdésed lenne, vagy csak tapasztalot szeretnél hallani írj privátüzit :)

2014. márc. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!