Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres általában egy...

Mennyit keres általában egy ügyvédjelölt ma (kb)?

Figyelt kérdés

2014. márc. 15. 12:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
62%

Nem haragszom, szíved joga mit hiszel el és mit nem. A tényen ez nem változtat.


Ügyvédjelölt és ügyvédjelölt között is van különbség, bár gondolom ezzel a már-már közhellyel nem mondtam újdonságot.

A top nemzetközi irodákban br. 400 ezer Ft felett keresnek a kezdő ügyvédjelöltek is (ezt nem egy ismerősöm meg tudná erősíteni, remélem hamarosan én is), ez a jelenleg br. 600 ezer Ft az illető személyének szól.


A felsőfokú angol nyelvvizsga (vagy az azzal egyenértékű tudás) nyilván alap, inkább a C2-es szintnek megfelelő nyelvi képességeket keresik manapság.

Perbeszéd verseny(ek), Erasmus, szakmai tapasztalat, terhelhetőség, motiváció, kiállás, ezek a "pluszok" szükségesek a bekerüléshez - esetleg második, harmadik nyelv ismerete - meglátásom szerint.

2014. ápr. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Terhelhetőpség, motiváció alap egy jogásznál és a nyelvtudás is (a többségnél).Tapasztalatról pedig ugye ne beszéljünk, hiszen az ügyvédjelölti munka célja éppen a tapasztalatszerzés. De drukkolok, hogy neked összejöjjön.Csak kicsit szkeptikus vagyok. Én ELTÉS diplomával, Bibós Szakkollégistaként, summa cum laude diplomával minimálbért kerestem, de lehet én vagyok a béna.
2014. ápr. 9. 22:22
 13/19 anonim ***** válasza:

Most meg én mondhatnám, hogy ezt nem hiszem el. :) Sőt, kijelentem, hogy nem mondasz igazat.


Én is ELTE ÁJK-s joghallgató vagyok, sok Bibós ismerősöm van, ki tudja, talán téged is ismerlek.

Nagyon rosszul csinálhattál valamit, már amennyiben igaz, amit írsz, ha ilyen "múlttal" minimálbért kaptál...


Valamint kissé furcsa nekem, hogy itt érdeklődsz a jelölti fizetésekről, nem volt a Bibóban egy olyan ismerősöd, akitől ezt megtudnád kérdezni? Gyanús...


Na mindegy, te dolgod. :)

2014. ápr. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Pedig igaz, csak abban kamuztam, hogy nem ügyvédjelölt szeretnék lenni, hanem ügyvéd, csak gáz lett volna bevállalni. Mert már 12 éve megvan a szakvizsgám. Jogi is, közigazgatási is. És tényleg Bibós voltam, még a 90-es évek közepén. Tudod mennyit keresek? Nettó 150-et. Úgy hogy folyamatosan jogász vagyok azóta,valamit tényleg elcsesztem, mert a közigazgatásban helyezkedtem el. És ügyvéd szeretnék lenni, ügyvédjelöltet felvenni, ezért kérdeztem. De ennyi fizuból még egy praxist se lehet elindítani, úgyhogy le is teszek róla. Tengődök tovább. A mai eszemmel sose mentem volna jogi egyetemre.
2014. ápr. 10. 08:27
 15/19 anonim ***** válasza:

Remélem nem bántottalak meg azzal, amit írtam!


Nem tudom, milyenek voltak annak idején a lehetőségek (ill. konkrétan a te lehetőségeid), de szerintem summa cum laude-s Bibósként nagy hiba volt a közigazgatást választanod.

Persze, utólag könnyen okos az ember, de azzal semmiképpen sem értek egyet, hogy hiba volt jogi egyetemre menned, hiszen a lehetőség most is a te kezedben van, még akkor is, ha most már azért picit nehezebb is lesz a dolgod.


Én így "fiatal" fejjel (nem mintha te idős lennél) úgy gondolom, sosem késő váltani, folyamatosan keresni kell a lehetőségeket, nem szabad semmilyen pozícióban hátradőlni.

Bár, ha jól vettem ki a szavaidból, talán már váltottál is, hiszen ügyvédjelöltet keresel.


Úgy hallottam amúgy nálam jóval nagyobb tudású és tapasztalatú emberektől, hogy egy saját praxis beindítása kb. 2,0-2,5 millió forint likvid tőkét igényel (ebben benne van az első év veszteségének fedezése is), már ha nincs alkalmazottad, nyilván ha van, akkor a költség is az illető(k) fizetésével arányosan növekszik.

Érdemesebb tehát összefogni ketten-hárman, mert úgy a terhek is eloszlanak, igaz, a nyereség is.


Bárhogy is döntesz (maradsz a közigazgatásban, egyéni vagy társult ügyvéd leszel), sok sikert kívánok! :)

2014. ápr. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményedet. Még egy kis kiegészítés. Emlékszem a közig. speckollon az előadó (nem tudom már ki volt az) azt mondta, meg fogunk lepődni, hányan fogunk kikötni a közigazgatásban, miközben hallgatóként senki sem ott képzeli el a karrierjét. Valahogy rögződött bennem a mondat, és tényleg így lett. De amikor én elhelyezkedtem az első munkahelyemen (2000, az egyik minisztérium), akkor jóval nagyobb volt az erkölcsi és anyagi elismertsége a köztisztviselőknek. Nagyságrendileg 10-15-szerese volt a fizetésünk, mint egy ügyvédjelöltnek, persze hogy oda mentem. Nem is beszélve róla, hogy a vezetői pozíciókban azért a nettó 300-400 is megvan. De ma már omlik az egész rendszer össze úgy veszem észre, na ezért váltanék. Az összes ismerősöm vált mostanában, akik a közigazgatásban dolgoznak. Csak én is 2 milla induló tőkével kalkulálok, ami most per pillanat nincs. De köszi a válaszokat.
2014. ápr. 13. 11:37
 17/19 anonim ***** válasza:

Az, hogy egy jelölt mennyit keres, az egyszerre szakmai és pénzügyi kérdés is


A (pályakezdő) jelölt semmit se tud a jogról, így mire fizessenek neki? Még az alapokra is meg kell tanítani, kezdve az elektronikus cégeljárástól és az E - FMH eljárástól egészen a feljelentés, kereset megírásáig...vagy a tárgyalótermi munka szabályokig.

Nem tudja, hogy kell bánni az ügyfelekkel, nem tud iratot beadni. Akkor mire is kér pénzt?


Ilyen esetben még a garantált bér, is ajándék - és ez pusztán szakmai kérdés.


Ugyanakkor a jelölt tanulni, és teljesíteni akkor tud, ha nem éhezik, ha tud koncentrálni. Ehhez azonban fizetni is kell valamennyit. Az sem mellékes, hogy az iroda rendelkezik - e olyan ügyfélkörrel, akik akarnak - e és tudnak - e fizetni...

A piaci verseny itt is van - ha semmit nem fizetünk a jelöltnek, akkor elmegy máshová, ahol legalább a garantált bért megkapja (mert az pont nettó 107.000, - Ft - összeggel több, mint a semmi.)


Saját ügyfélkörről meg annyit, hogy ha ez lenne, akkor a jelölt kizárólag csak a saját ügyfélkörének dolgozna, hiszen abból van pénze, az tartja el...

És nem tenné oda komolyan magát ahhoz az ügyhöz amit a principális adna...


Amikor az ügyvéd elvállal egy ügyet, számol a jelölt munkabírásával is.. Így baromira nem érdeke az ügyvédnek, hogy nagyon gyorsan megtanítsa a jelöltet a saját lábára állni.

Ez meg kizárólag pénzügyi kérdés is...


Ennek a jelölti fizetésnek nagyon sok összetevője van. Általában annyit keresnek a jelöltek, amit a munkája ér az irodának.


Ez a 70 - 80.000,- Ft összegtől kezdve, a határ lehet a csillagos ég is...függően a fizetőképes ügyfélkörtől, a jelölt tapasztalatától, munkabírásától. És az adott ügyvéd hozzáállásától.


Próbálták itt az előttem szólók körvonalazni a lehetőségeket, vidékre meg fővárosra vetítve, de ez sem feltétlenül így működik.


A vidéki ügyvéd is kereshet is jól, így a jelöltje is, ha olyan az ismeretségi (ügyfél) köre, vagy speciális területen dolgozik pl. értékpapírjog, vámjog, vagy közbeszerzés.


És a fővárosi ügyvéd is nyomoroghat, ha nem ismeri senki és semmi kiemelkedő ismerete nincs, csak un. "tömegpraxisa".

2017. márc. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, sikerült váltanod jogászként a közigazgatásból? Nekem is hasonló a dilemmám
2019. márc. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
35%
2019-ben már ügyvédjelölt hiány van, szóval nettó 250-300 egy jelölt fizetése :)
2019. okt. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!