Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Azonnali felmondás! Minden...

Azonnali felmondás! Minden különösebb indok nélkül felmondhat nekem a munkaadóm? Köteles indokolnia vagy sem?

Figyelt kérdés
Ha ez számít, egy éve vagyok az adott cégnél.

2013. dec. 31. 16:57
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Mivel már nem próbaidős vagy, így í munkaadódnak is írásban indokolnia kell az azonnali (vagy bármilyen) felmondást.
2013. dec. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

Indokolnia kell, szerintem nem is lehet "azonnali felmondás". És ki kell fizetnie a felmondási időre járó béredet a Munka Törvénykönyve szerint (ha van kollektív szerződés, azt is figyelembe kell venni). Illetve nézd meg, hogy a munkaszerződésedben nem irattak-e alá ezzel kapcsolatban valami nem annyira előnyös kitételt.

A felmondási idő régebben 1 hónap volt, most nem tudom, hogy van.

2013. dec. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%
Azonnali felmondás ritka esetben van, általában a közös megegyezést szokták az orrod elé dugni.
2013. dec. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ez mostanában módosult, és már nem kötelező indokolnia a munkáltatónak, ha fel akar mondani a munkavállalójának. 1 hónap felmondási idő viszont van, addig köteles a fizetésed utalni, neked meg kötelességed bejárni addig. Persze van, hogy a munkádra már nem tartanak igényt, de ettől függetlenül a felmondástól számított plusz 1 hónap fizetés jár akkor is.
2013. dec. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Azonnali felmondás egy veszélyes üzem mindkét fél részéről! Nagyon alapos indok kell hozzá, hogy valakit azonnalival kirúgjanak, vagy a dolgozó mondjon fel ugyanilyen módon! Például: sikkasztás, lopás, mások testi épségének direkt többszöri veszélyeztetése, ittas munkavégzés, alapos indok nélküli munkamegtagadás, stb.

Erre nézve nem hiszem, hogy tud a munkáltató és a munkavállaló a munkaszerződésben külön megállapodni.


A munkáltató a felmondását KÖTELES írásban megindokolni, és ha Te nem értesz vele egyet, akkor a bíróság előtt neki kell tudnia bizonyítani az igazát.

Nem kell indok próbaidő alatti munkaviszony megszüntetéshez.


Ha rendes felmondással küld el, akkor van felmondási idő. Ez alapból 30 nap. Mivel csak 1 éve vagy ott, ez nem is lesz hosszabb. Ennek a felmondási időnek a felére köteles a munkavégzés alól felmenteni abban az időpontban, amelyben Te kéred. A többi részét köteles vagy ledolgozni, ha a munkáltatód igényt tart rá (vagy adott esetben szabira mész, ha engedélyezi, és van még ki nem vetted). Ha nem tart rá igényt, akkor ezt írásban kell közölnie, és akkor 1 hónapig "szabad vagy", de bért is kapsz rá.


Akkor most azonnali a felmondásod, vagy nem?

2014. jan. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!