Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért keresnek ennyi HR-est?

Miért keresnek ennyi HR-est?

Figyelt kérdés
Ahogy böngészgetem a gyakornoki lehetőségeket a különböző karrier oldalakon, szembetűnő mennyi HR gyakornokot, recruiting trainee-t (toborzási gyakornokot) keresnek. Végzős közgazdászként alig lehet más lehetőségeket egyáltalán találni. Miért kell ennyi HR gyakornok, amikor más pozíciókba alig vesznek fel embereket?

2013. dec. 10. 17:43
 1/4 anonim ***** válasza:
42%
mert óriási a túljelentkezés,és ki kell valakiknek szűrnie a legjobbakat. amúgy én is végzős közgazdász vagy, nem tudom te milyen szakon, de én 2 hét alatt találtam már most állást magamnak februártól, úgy,hogy nem is sok interjún voltam
2013. dec. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%

Egy-egy állásra van 1000 jelentkező, előszűrőnek is kell valakit alkalmazni, aki elsőként rostál.

Valahol megnézik az első 100 jelentkezőt a többi megy a kukába, valahol viszont a HR-es szelektál elsőként, pl. a jelentkező mérnökök vele találkoznak, mielőtt szakmabelihez kerülnének. Sokan őt nevezik "a 20 éves körömreszelőnek" és nem értik, hogy hogy szelektálhatja őket, a nagy tudású szakembereket egy 20 éves lány. Na de ha az összes szakember - és nem szakember - elsőként a főmérnökhöz kerülne, akkor azzal az ő munkaideje menne, jóval drágább lenne ha mérnökök szelektálnák az összes új jelentkezőt. És abból a szempontból felesleges, hogy a "kiscsaj" is meg tudja kérdezni, hogy mennyire ért az solidworkshöz és milyen szinten beszél angolul.

Emellett a HR a ki-beléptetés mellett még más munkaügyi feladatokat is ellát.

Egyes helyekre pedig maguktól nem nagyon jelentkeznek emberek, esetleg olyanok jelentkeznek akik nem igazán felelnek meg, ekkor a HR-esnek meg is kell találnia az embereket.

2013. dec. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
42%
A mi cégünk épp most migrált 120 fő HR-es pozíciót nyugatról ide, talán ez is megdobhatja kicsit :)
2013. dec. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
43%
2. vagyok, azt hiszem megjelentek azok lepontozni, akik szerint a HR-esek feleslegesen alkalmazott buta, körömreszelgető tyúkok. :)
2013. dec. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!