Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért keresnek ennyi értékesít...

Miért keresnek ennyi értékesítőt, megéri?

Figyelt kérdés
Ezekről az értékesítés munkákról azt hallottam, hogy még akinek jó beszélőkéje van, az sem bírja sokáig. Van itt valaki aki csinált ilyesmit, érdemes egy introvertált, konzervatív embernek ilyenbe belefogni?
2009. dec. 14. 12:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Én ilyesmi munkából (is) élek már egy éve, de 20 évig alkalmazott (is) voltam.

Jelenleg bőven az átlag feletti a bevételem, de nem volt ez mindig így, ezért rendesen meg kellett küzdenem. Pl ha abba belegondolok, hogy kb februárig tuti van annyi munkám, hogy összejön majd kb egy milla, de arról már fogalmam sincs, mi lesz márciusban, vagy utána, mert ezek előre még nem láthatók.


Az emberek 90%-a nem alkalmas ilyen jellegű munkára, viszont az "álláshirdetések" 99%-a meg ilyen. Miért? Mert ezzel a munkával egy cégnek nem jelentesz túl sok költséget, viszont nem kevés bevételt hozhatsz. Bőven megéri a kezdőkkel is vesződni egy munkaadónak, hiszen ha lemorzsolódnak később, a megkötött szerződések, az "állomány" ott marad utánuk.


Pár kérdést mindenféleképpen tisztázz magadban.


Képes vagy-e arra, hogy ügyfeleket találj magadnak és meggyőzd őket arról, hogy nekik pont rád van szükségük.


Meg tudsz-e birkózni a kudarccal?


Hogyan érint, ha lenézik a munkádat?


El tudod-e fogadni, hogy csak vállalkozóként foglalkoztatnak és azokban a hónapokban is meg kell tudni élni, ki kell fizetni a járulékokat, amikor nincs bevétel.


Képes vagy-e folyamatosan képezni magad mind szakmailag, mind a személyiségedet érintően?


Képes vagy-e hinni abban, aminek az értékesítését elvállalod, vagy csak a pénzért szeretnéd csinálni.


Képes vagy-e a kitartásra, céltudatosságra, vagy csak jobb híján próbálkoznál?


Képes vagy-e minden egyes kudarc után újra és újra megpróbálni talpra állni?


Ha ezeket megválaszolod, megkapod a választ is, hogy érdemes-e.

2009. dec. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha megérni, akkor mindenki azt csinálná:\
2009. dec. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én nemrég kezdtem. Természetesen azért mert megéri. Átlagon felüli jövedelmed lehet, de ez nem az átlagos munka. Ahogy előttem író megfogalmazta, az teljesen igaz. Nem egy melankolikus, flegmatikus embert ismerek, aki sikeres értékesítő, ez nem kizáró ok. Te más tipusú emberekkel fogsz sikeres üzletet kötni, mint pl. egy szangvinikus. A te személyiség tipusodnak más értékei vannak az értékesítésben. Szívesen ajánlok neked erről egy könyvet, ebből kiderül, hogy minden személyiségtipus lehet sikeres, szerintem egy a kérdés, hogy akarod e ezt a munkát.
2009. dec. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért keresnek, mert: potom jutalékért ők kénytelen talpalni és szintet teljesíteni, ami a felettesnek már nem potom jutalom. Ők a melósok, adott esetben, ha az ügyfelük visszalép, ki (vissza) kell fizetniük a jutalékot a cégnek, ez nyilván a felettesről nem mondható el.

Tehát ez egy állandó teljesítménykényszer az értékesítőnek , főleg, ahol fix sincs. Az alkalmazónak ellenben semmi kockázata, nem ő adja az arcát, stb., főleg, hogy a munkaerőpiacon túlkínálat van.

Pl.: nyugdíjpénztár váltás: 5 év hozam ugrik. miért? ennyi a jutalék, aminek az értékesítő a töredékét látja.

2009. dec. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. dec. 17. 14:02
 6/6 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszoló kommentjéhez annyit fűznék hozzá, hogy nem minden jutalékos rendszerű értékesítői munka olyan jellegű, mint amiről Ő ír.

Én is jutalékokból élek, de nekem nincs felettesem így nincs "teljesítmény kényszerem" sem. Annyit dolgozom, ami nekem tetszik (meg ami meló beesik:-)) és nincs olyan, hogy "jutalék visszaírás".

(Hitel tanácsadással, különböző vagyonbiztosításokkal, bedőlt hiteles és normál módon értékesíthető ingatlanok értékesítésével foglalkozom jutalékos rendszerben.)

2009. dec. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!