Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 43 évesen már öreg egy ember?...

43 évesen már öreg egy ember? Anyukám ennyi idős és nem tud elhelyezkedni, a hírdetésekben fiatalokat keresnek. Ez nem diszkrimináció?

Figyelt kérdés

Több mint 20 évet dolgozott a kereskedelemben,meg van az

üzletvezetői sulija is,2 munkahelye volt ennyi idő alatt csak, 8 évig volt főnök,nem tehet arról,hogy tönkre ment a cég.Már kezd átmenni depibe a vissza utasítások miatt.Azt mondta,aki elmúlt 30 akassza fel magát?Jól néz ki,ad magára és okos is.Nagyon el van keseredve és nem érti miért baj az,hogyha valaki nem huszon-harminc éves.Szeretnék segíteni neki,van valami esélyegyenlőségi szervezet,arra gondoltam ott lehetne szólni.


2009. ápr. 23. 18:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyre több helyen hallom ugyanezt a problémát..Sajnos az én társaságomban is vannak olyan becsületes emberek akik már elmúltak 40 évesek,és a válság miatt elvesztették az állásukat...most hiába keresnek munkát elutasítják őket..Nagyon nehéz lehet most anyukádnak,de legyen kitartó.Előbb-utóbb csak sikerül valami...Egyébként sok fiatal sem kap állást most,hiszen egyre több gyár,cég áll le,és küldik el az embereket...Sajnos egyre többen lesznek....
2009. ápr. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ez anyut nem vigasztalja,igaz hogy nem fiatal,de neki is

élni kell és el kell tartania az öcsémet.Én már dolgozom és segítek ahol tudok,de egy egy életerős,agilis ember számára

ez nem megoldás hosszú távon.Az a kérdés,hogy aki ennyi idős és képzett,tapasztalt dolgozni akaró ember

tényleg ássa el magát,és nem lehet hivatalosan semmit tenni

az ilyen megkülönböztetés ellen?

2009. ápr. 23. 19:02
 3/13 anonim válasza:
71%
Anyukádnak komoly problémája lehet. Valóban, a válság miatt nem egy ember lett már öngyilkos, de ők csak azért, mert elvesztették a házukat is :S:S. A nagy hiba az, hogy ebben az országban keveset tesznek ilyen helyzetben a szakmai múltra szerintem. Nem idős édesanyád, de az ő szemükben lehet hogy az.:S Ők úgy gondolhatják, hogy a fiatalabb munkaerő kell, aki (nem biztos) beéri kevesebb pénzzel is, és aki ráadásul még tovább is bírhatja. Anyukád legyen kitartó, lehet hogy csak rossz helyen keresett rossz időben. Menjen el úszni, az nagyon megnyugtathatja az embert, aztán higgadtan és részletesen nézze át, hogy hova tudnák felvenni.
2009. ápr. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
71%
U.I. a "tovább bírhatja"-t úgy értem, hogy akár késő éjjelig is bírja. A szüleimet látva gyorsabb a fáradékonyság 40 éves kor felett.
2009. ápr. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%
Igen szerintem is elég nagy probléma. De az is gond hogy ha nem vagy elég idős akkor nincs elég tapasztalatod ha meg már nem vagy fiatal akkor túlkoros vagy.(És a túlkorost most tapasztalatból mondom, mert 32 éves barátnőmet elutasították mert hogy túlkoros.)
2009. ápr. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt én hiszem, hogy egy 32 évest azért utasítanának el mert túlkoros. talán csak nem akarták elmondani neki a valódi okot. Még 43 éves se hiszem, hogy a kora miatt utasítanak el. Én még messze nem vagyok annyi, és még csak interjúra sem nagyon hívnak, több mint fél éve. Ez a gazdasági helyzet miatt van, nem az életkor miatt.


Mégis mit lehetne tenni hivatalosan az életkori megkülönböztetés ellen? A munkaadó azt vesz fel akit akar. Nem lehet tudni, hogy akit nem vett fel, azt miért nem választották. Bizonyítani pedig pláne nem lehet.

2009. ápr. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A 43 eves sem tulkoros nekik, es a 32 eves sem termeszetesen. Az az igazsag, hogy nincs munkahely, nincs munka.

A diplomas fiatal miert nem tud elhelyezkedni? Mert nincs munka neki, ennyi.

Anyukadat sem a kora miatt nem veszik fel, hanem mert nincs munka.

A kisgyerekes anyukat sem azert nem veszik fel, mert gyereke van, hanem mert ez egy kifogas.

Senki nem jo nekik.

Aki diplomas azert nem, akinek gyereke van azert nem, aki 32 vagy 43 eves pedig azert nem.

Van par protekcios, es mindig ok kerulnek be a munkahelyekre.

Mehetsz te akarhova, akarmilyen szervezethez, sajnos nem mesz vele semmire!

A diplomas aki fel eve vagy mar regebb ota nem tud elhelyezkedni hova, melyik szervezethez menjen el diszkriminacio miatt szerinted???

Naponta koltoznek el az emberek Magyarorszagrol, es naponta lesznek ongyilkosok is(((

2009. ápr. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszolónak üzenem:ha nincs munkalehetőség

,akkor miért hírdetnek állást ezek a vállalkozások?

Valaki azt írta,hogy a csókosoknak adják oda,de akkor miért

hírdet,ismerős van hirdetés nélkül is.

2009. ápr. 23. 20:46
 9/13 anonim ***** válasza:
93%
Kamuból! Azt mímeli, mintha tisztességes szereplője lenne a gazdasági életnek!
2009. ápr. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
70%

Azert hirdetik, mert meg kell hirdetniuk az allast! Te ezt nem tuttad?

Igaz, annak idejen en is elcsodalkoztam, es ugyanezt kerdeztem, akkor miert hirdetnek, amikor nincs is allas?!

De ez tenyleg igy van, hogy meg kell hirdetniuk.

Aztan egy helyre meg millio jelentkezo van.

Amugy mennyi idos a testvered aki meg otthon el?

Kulfoldre anyukad nem tudna kimenni, esetleg egyutt veletek?

2009. ápr. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!