Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 43 évesen már öreg egy ember?...

43 évesen már öreg egy ember? Anyukám ennyi idős és nem tud elhelyezkedni, a hírdetésekben fiatalokat keresnek. Ez nem diszkrimináció?

Figyelt kérdés

Több mint 20 évet dolgozott a kereskedelemben,meg van az

üzletvezetői sulija is,2 munkahelye volt ennyi idő alatt csak, 8 évig volt főnök,nem tehet arról,hogy tönkre ment a cég.Már kezd átmenni depibe a vissza utasítások miatt.Azt mondta,aki elmúlt 30 akassza fel magát?Jól néz ki,ad magára és okos is.Nagyon el van keseredve és nem érti miért baj az,hogyha valaki nem huszon-harminc éves.Szeretnék segíteni neki,van valami esélyegyenlőségi szervezet,arra gondoltam ott lehetne szólni.


2009. ápr. 23. 18:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Okos válaszok voltak ezek. Ha midet összegyúrjuk eggyé, akkor valahol ott lehet az igazság.

Egyrészt a gazdasági válság, a megszűnő munkahelyek, a nagymértékű elvonások miatt nem tudnak "rendesen" üzemelni a cégek.

A munkáltatók hozzáállása. Sajnos - először - az állam engedte, hogy a multik ránk erőltessék a saját kultúrájukat. Idejön a mi országunkba és nem beszél magyarul. Jogszabály van arra, hogy nálunk a magyar munkavállalónak magyar nyelvű programot kell biztosítani a munkához. Az esetek 80 %-ba ezt sem tartják be.

Ismételten a munkáltatók hozzáállása. Pályázati példa: 20 éves, két diploma, három idegen nyelv, miniszoknya, hosszú combok, szőke és legalább tíz év munkatapasztalat.

Ilyenkor csak az merül fel bennem, hogy ez a főnök munkaerőt akar, vagy dugópartnert?

Annak is igaza van, aki a "falból" meghirdetett állásokat említi. A jogszabály szerint negyedévente le kell jelenteni az üres álláshelyeket. Kivéve (!), ha ... például meghirdeted. Ha lejelented, akkor már a hatóság is beszáll a dologba.

Vannak még a pántlikázott állások. Ezek azok, ahonnan csak a személyi szám hiányzik. Ilyenkor előre megvan, hogy kié lesz az állás, csak falból kiírták pályázatra.


Igen nagy a felelőssége a fejvadász fiataloknak is.

Elvégzett egy bohócképzőt (személyügyi, v. andragógia szak, stb.), majd beült egy munkaerő közvetítő céghez, és óriási tapasztalatával eldönti, hogy téged behívnak-e vagy sem?

(A legjobb szerintem, ha a cég megpróbál maga keresni. Ennek sok módszere van.)

A következő óriási probléma az állami munkaerő-közvetítő szervek alkalmatlansága. 2007. március óta egyetlen munkahelyet nem ajánlottak a páromnak, viszont az első adandó alkalommal kizárták a rendszerből, amikor betegségre hivatkozva egyszer (!!!) nem jelent meg a megadott időpontban. (Igaz, abban a hónapban csak ötször volt benn bizonyítottan, mert tanfolyamot intézett.)

Ja, négy nap múlva vírusos agyhártyagyulladással került kórházba. Ez a betegség nem két perc alatt jön elő.


Ilyenkor nagy a Te feladatod. Mindenképpen tartani kell benne a lelket.

A párom közel 5 internetes álláspályázat után talált helyet, azt is "rajtam keresztül".

Én is benyújtottam legalább annyit, szerencsém volt. A legeredményesebb az volt, amikor egy cég maga keresett embert. Én megtaláltam álmaim állását. A hobbim a munkám, elég jól fizetik.


Kitartás, kitartás, kitartás ...

2009. ápr. 27. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
87%

Nem öreg.Dolgoztam 50-60 éves emberekkel is.Volt olyan aki azt mondta nyugdíj mellett dolgozik,mert abbol nem tud megélni.Soknak van éretségie,vagy föiskolája és nem tud elhelyezkedni.Ha el is tud ,vagy mint egyszerü gyári munkás,vagy a födet turja.Lényegtelen a kor.

Ne adja fel,probálkozzon.Mindig is volt valahogy,ezután is lesz.

2009. ápr. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a tanácsokat és a felajánlott segítséget.Talált 2

konyhai munkát egyszerre,az egyiket du.3-ig,csinálja majd reggeltől,a másikat este 6-tól éjfélig.Nem ezt szerette volna szegény,de az egyik helyen minden nap fizetnek,és nincs kivárás,valamiből élni kell.Aztán majd egyszer csak

jobb lesz minden.

2009. ápr. 30. 18:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!